top of page

 

«پورنوی سمی، روابط جنسی مسموم و زهرآگين: نگاهي واقعی به مقوله پورنوگرافی»

 

«جستجو برای یافتن آزادی در پورنو، اعتیاد به پورنوگرافی، تاثیرات پورنوگرافی»

 

   «نویسنده: جین مك كانل»

   «پورنو و اعتیاد . . . روابط جنسی خارج از محدوده.»

   در یك شب سرد و تاریك هیچ چیز لذت بخش تر از تماشای آتشی نیست كه درون شومینه در حال سوختن است. شما می توانید هیزم ها را روی هم بچینید و اجازه دهید كه گرم و خوب بسوزد. این كاری بی خطر و شاعرانه است كه باعث تمدد اعصاب می شود.

   حال آتش را از شومینه (جای مخصوصی كه برای آتش ساخته شده است) بیرون بیاورید و هیزم مشتعل را وسط اتاق نشیمن بیندازید. اكنون همان آتش، ویرانگر و مخرب خواهد شد. در این صورت ممكن است آتش تمامی خانه را بسوزاند و افرادی را كه در خانه هستند به كشتن دهد. رابطه جنسی نیز درست شبیه آتش است.

   تا زمانی كه روابط جنسی از طریق ازدواج و تعهد ایمن سازی شده و محفوظ است، بسیار عالی و فوق العاده و در عین حال مطبوع و شاعرانه است. اما پورنوگرافی روابط جنسی را از این محدوده خارج میكند.

 

   «پورنو- یك تجارت بزرگ.»

   پورنو یك تجارت عظیم است كه درآمد سرشاری دارد و برای این سوداگران مهم نیست كه این درآمد كلان چطور به دست می آید. آن ها حاضرند هر چیزی را به شما نمایش دهند تا شما دوباره مراجعه كرده و خرید بیشتری بكنید. روزنامه نیویورك تایمز در تاریخ بیست می سال ۲۰۰۱ در مقاله ای با عنوان «سرمایه داری عریان» می نویسد: «سال گذشته ۱۱۰۰۰ عنوان فیلم ویدئویی پورنو ساخته شده است، هالیوود تعداد ۴۰۰ فیلم از این نوع ساخته است و تعداد ۷۰۰۰۰ وب سایت در این ارتباط ایجاد شده اند.»

 

   «تجسم و تصوری كه پورنو از روابط جنسی دارد.»

   داشتن عقیده ای سالم و صحیح در رابطه با این مسئله كه در ارتباط با روابط جنسی در كجا قرار داریم، یكی از حیطه های اساسی و حیاتی روان انسان است. اگر این نظریات مخدوش و آلوده شوند، در قسمتی از هویت ما پیچیدگی و بحران پیش می آید. فرهنگ پورنو به شما می گوید كه روابط جنسی، عشق و نزدیكی و صمیمیت همه معنایی واحد دارد و هیچ تفاوتی بین آن ها وجود ندارد. در فرهنگ و آموزش پورنو افرادی كه كاملاً با همدیگر غریبه هستند با هم رابطه جنسی برقرار می كنند، حتی با اشخاصی كه در همان لحظه آشنا شده اند. آنها معتقدند كه: «آنچه مهم است رضایت و خشنودی من است و بس و تا زمانی كه از این رابطه ارضاء می شوم، مهم نیست از بدن چه كسی استفاده می كنم.» پورنو به شما می قبولاند كه آزاد هستید رابطه جنسی را در هر موقع، با هركسی كه مایلید برقرار كنید، بدون اینكه مجبور باشید به پیآمد آن فكر كنید.

 

   «روابط جنسی واقعاً چیست؟»

   مشكلی كه در دیدگاه پست و سطحی پورنو وجود دارد این است كه روابط بین دو انسان بر اساس تعهدات، اعتماد و علاقه دوطرفه پایه گذاری

نمی شود بلكه بر اساس رابطه جنسی پایه گذاری می گردد. اگر رابطه جنسی در محدوده خود محفوظ بماند، مانند آتش درون شومینه، رابطه ای واقعاً شگفت انگیز و فوق العاده است. بودن در كنار كسی كه عاشق شماست و به شما احترام می گذارد، برای تمامی عمر نسبت به شما متعهد است و كسی كه قادر است كاملاً خود را وقف شما كند، رابطه جنسی را مبدل به رابطه ای عالی و خوب می كند.

 

   «اثرات پورنوگرافی: دروغ های پورنو.»

   شما هرگز قادر نخواهید بود تا از طریق پورنوگرافی حقیقت را درباره روابط جنسی بدانید. چرا كه پورنوگرافی با حقیقت سر و كار ندارد. پورنوگرافی نه به منظور آموزش، بلكه صرفاً به منظور فروش به وجود آمده است. بنابراین پورنوگرافی به منظور جذب و نگهداری تماشاگران حاضر است هر دروغی را بگوید. پورنو دروغ های بی شماری را درباره زنان، ازدواج و موضوعات دیگر اشاعه می دهد. بیایید با هم به تعدادی از این اكاذیب نگاه كنیم و ببینیم كه چنین دروغ هایی چطور قادر است زندگی و گرایش های شما را آشفته و آلوده سازد.

 

   دروغ شماره ۱: زنان در جایگاهی پایین تر از انسان قرار دارند در مجله «پلی بوی» زنان را «خرگوش كوچولو» می نامند و آنها را تبدیل به یك «هم بازی» یا حیواناتی دست آموز و جذاب می كنند و زنان حكم اسباب بازی را دارند. مجله «پنت هاووس» عنوان «حیوان خانگی» را به زنان اطلاق می كند. پورنو، اغلب به زنان نسبت و عناوینی هم چون حیوانات، بازیچه ها و یا اجزای بدن را می دهد. در عكسهای پورنو اغلب اوقات تنها بدن و اعضای تناسلی زنان به نمایش گذاشته شده و تصویری از صورت دیده نمی شود. به این نظریه كه زنان نیز همانند مردان انسان هایی با اندیشه و تفكر هستند كه دارای احساس می باشند، اهمیتی داده نمی شود و جایگاه زنان را تا حد ممكن تنزل می دهند.

   دروغ شماره ۲: زنان بازیچه و آلت تفریح هستند بعضی از مجلات ورزشی شماره ای در خصوص «لباس شنا» منتشر می كنند. آن ها اظهار

می دارند كه زنان نوعی سرگرمی و تفریح بیش نیستند. پورنو، روابط جنسی را نوعی مسابقه و بازی می انگارد، و در یك مسابقه یا باید پیروز و برنده شد و یا امتیاز آورد. مردانی كه خریدار چنین طرز فكری هستند در ارتباط با زنان به دنبال كسب امتیاز بیشترند. آنها مردانگی خود را برحسب «پیروزی های» به دست آمده می سنجند. هر تعداد از زنانی را كه تصاحب می كنند به حساب پیروزی های خود ثبت می كنند، مانند جایزه یا كاپ افتخاری كه بر طاقچه افتخارات دیگر افزوده می شود. افتخاری دیگر، تا مردانگیشان را به خود و دیگران ثابت كنند.

   دروغ شماره ۳: زنان جزو اسباب و دارایی هستند همه ما آگهی های تبلیغاتی ماشین های جذاب و براق را دیده ایم در حالی كه زنی شهوت انگیز بر روی آن تكیه زده است. پیامی خاموش كه با زبان بی زبانی می گوید: «یكی از این ماشین ها را بخرید و هر دو را تصاحب كنید.» پورنوی پیشرفته، حتی از این نیز جلوتر رفته و عكس های زنان را همانند كالاهای تبلیغاتی در كاتالوگ ها چاپ و منتشر می كند و تا جایی كه امكان دارد جنس مورد نظر را با بی پروایی هرچه تمام تر در معرض دید خریدار قرار می دهد. این طرز فكر مردان جوان بسیار تعجب آور است كه تصور می كنند اگر برای دختری خرج كنند و او را بیرون ببرند حق آن را دارند كه با او ارتباط جنسی داشته باشند. پورنو به ما این را می گوید كه زنان را می توان همانند كالا خریداری نمود.

   دروغ شماره ۴: ارزش یك زن بستگی به جذابیت بدنی او داردزنانی كه جذابیت بدنی چندانی ندارند از نقطه نظر پورنوگرافی باید مورد تمسخر و خنده قرار گیرند. به چنین زنانی عناوینی همچون سگ، نهنگ، خوك و یا حتی بدتر از اینها اطلاق می شود، تنها به این خاطر كه آنها در چارچوب و معیارهای آنچه پورنو «زن كامل» مینامد نمی گنجند. پورنو اهمیتی برای شخصیت و طرز فكر زن قائل نمی شود. تنها چیزی كه اهمیت دارد بدن او است.

   دروغ شماره ۵: زنان علاقه مندند كه به آنها تجاوز شود سناریوی همیشگی پورنو این است: «وقتی زنی می گوید نه، منظورش این است كه نظر مثبت دارد.» در فیلم های پورنو، ابتدا زنانی را نمایش می دهند كه مورد تجاوز قرار گرفته اند. آنها در حال مبارزه، تقلا و لگد زدن هستند، اما كم كم خوش شان آمده و تسلیم می شوند. پورنو به مردان این را آموزش می دهد تا از آزار رسانیدن و صدمه زدن به زنان لذت برده و به عنوان تفریح و سرگرمی به آن بنگرند.

   دروغ شماره ۶: زنان را باید پست و خفیف كرد در پورنو همواره شاهد سخنان زشت و نفرت انگیز خطاب به زنان هستیم. در فیلم های پورنو زنانی را به نمایش می گذارند كه پیوسته در معرض صدها نوع شكنجه و تحقیرهای بیمارگونه قرار می گیرند و عاجزانه تقاضا می كنند تا شكنجه و تحقیر بیشتری به آنها روا دارند. آیا چنین طرز رفتاری احترام گذاشتن به زنان است؟ آیا عشقی در این میان وجود دارد؟ یا تمامی این ها نشانه تنفر و اهانتی است كه پورنو در مقابل زنان دارد؟

   دروغ شماره ۷: كودكان نیز باید روابط جنسی داشته باشند یكی از پرفروش ترین فیلم های پورنو، تصویر بدلی و ساختگی «بچه گانه» از زنان است. زنان در این فیلم ها طوری ساخته و پرداخته می شوند كه به شكل دختر بچه های كوچك به نظر بیایند. زنان موهایشان را دم اسبی كرده و كفشهای كوچك به پا می كنند و در حالی كه عروسك خرس كوچولویی در دست گرفته اند در فیلم ظاهر می شوند. پیام این فیلم ها و كارتون ها این است كه بزرگسالان می توانند با بچه ها روابط جنسی داشته باشند. بنابراین كسانی كه این فیلم های پورنو را تماشا می كنند به خودشان اجازه

می دهند كه با نگاهی جنسی به كودكان بنگرند.

   دروغ شماره ۸: روابط جنسی نامشروع، مفرح استپورنو اغلب عناصری خطرناك و نامشروع را وارد روابط جنسی می كند تا آن را جالب تر جلوه دهد. پورنو به مخاطب تلقین می كند كه اگر روابط جنسی عجیب و غریب، خطرناك و نامشروع نباشد لذت بخش نخواهد بود.

   دروغ شماره ۹: فاحشگی فریبنده و مسحوركننده استپورنو به مقوله فاحشگی رنگ و روی دیگری می دهد و آن را هیجان انگیز می نمایاند. در حقیقت بسیاری از زنانی كه در فیلم های پورنو بازی می كنند، دختران فراری هستند كه در دام این اسارت و بردگی گرفتار شده اند. بسیاری از این زنان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته و بعضی از آنها به بیماری های مختلف آمیزشی و غیر قابل علاج ناشی از روابط جنسی مبتلا شده اند كه به شدت واگیردار بوده و منجر به مرگ آنان در سنین جوانی می شود. اغلب این زنان مواد مخدر مصرف می كنند تا بتوانند این شرایط را تحمل كنند.

 

   «تاثیرات پورنوگرافی: آخر خط.»

   پورنوگرافی از زندگی تباه شده زنان جوان، و همچنین مردان اسیر و گرفتاری كه حاضرند پول و وقت زیادی را صرف این محصولات كنند، سود و منفعت سرشاری می برد.

 

   «تاثیرات پورنوگرافی: قدرت این تصاویر.»

   ممكن است فكر كنیم چیزهایی را كه می بینیم و می شنویم تاثیری بر روی ما نمی گذارند، در حالی كه همه ما تصدیق خواهیم كرد كه گوش دادن به یك موسیقی خوب، تماشای یك فیلم خوب و یا مطالعه یك كتاب خوب به كیفیت زندگی ما می افزاید.

   آنچه را كه برشمردیم قادر است به ما آرامش دهد، برای ما آموزنده باشد، و همچنین الهام بخش بوده و انگیزه ای برای حركت ما شود. همانطور كه وسایل ارتباط جمعی باعث ترقی و تعالی اخلاقی و معنوی می شود و برای ما سودمند است، تصاویر پورنو نیز قادر است تاثیرات منفی بر روی ما به جا بگذارد. تصاویر همیشه خنثی نیستند.

   تصاویر قادرند ما را ترغیب و تشویق كنند. تاجرها به خوبی می دانند كه اگر بتوانند تصاویر مجاب كننده و متقاعد كننده ای از كالاهایشان را در لحظه ای كه احساسات شما به اوج خود رسیده است به نمایش بگذارند، این تصاویر در ضمیر ناخودآگاه شما نفوذ كرده و تاثیری بسزایی بر جای خواهند گذاشت.

   كارشناسان صنعت تبلیغات به قدری در كار خود مهارت دارند كه قادرند از قبل پیش بینی كنند كه با دیدن آگهی مورد نظر چقدر فروششان بالا خواهد رفت. بعضی اوقات تماشاگران حتی اسم كالای مورد نظر را هم نمی بینند. كارخانه معروف «ریسز پیسز» مبلغ هنگفتی برای تبلیغ آب نبات خود به فیلم ساز فیلم «ایی تی» پرداخت نمود تا فقط برای چند لحظه كالای مورد نظر را در فیلم خود به نمایش بگذارد.

   نتیجه این بود كه درآمد حاصل از فروش این آب نبات سر به فلك كشید. چرا؟ چون اوج احساسی را كه پسر كوچك در آن لحظه نسبت به موجود فضایی دارد، همزمان از طریق تصویر بصری آب نبات به نمایش گذاشته می شود.

   اگر تماشای یك لحظه از تصویر كالایی كه كانون و نقطه اصلی فیلم هم نیست قادر است در رفتار انسان ها این چنین تغییر و تحول ایجاد كند، پس تصورش را بكنید فیلمی كه تمامی هوش و حواس شما را به مدت یك ساعت و نیم بر پرده سینما یا تلویزیون با تصاویر باز و آشكارای جنسی به خود جلب و میخكوب می كند، قادر است چه تاثیری بر روی شما بگذارد.

 

   «پورنوگرافی چه تاثیراتی بر روی مردان دارد؟»

   آیا می دانید چنین تصاویری باعث می شود تا چه عقایدی در ذهن ما پرورش یابد؟ اگر تمامی عقاید اشتباه و نادرست را مرتب به خورد شما بدهند، ابعاد روحی و روانی شما به قدری آلوده خواهد شد كه بدون شك زندگی شما را با مشكلات بی شماری روبرو خواهد ساخت. یكی از شاخه های حیاتی و اساسی سلامت روانی ما انسان ها این است كه بدانیم از لحاظ جنسی چه كسی هستیم. اگر این عقاید آلوده شوند، یك بخش از هویت ما آلوده و صدمه می بنید.

 

   «اعتیاد به پورنو: جذابیت تصاویر پورنو.»

   همه كسانی كه تصاویر پورنو را می بینند لزوماً به آن اعتیاد پیدا نمی كنند. در بعضی از افراد پورنو فقط باعث میشود كه عقاید مسموم كننده ای در ارتباط با زنان، روابط جنسی، ازدواج و كودكان در آنها به وجود آید. اما در برخی افراد این زمینه و آمادگی وجود دارد كه اعتیاد به پورنو واقعاً وجودشان را تصرف كند. برای شركت های سازنده پورنو هیچ اهمیتی ندارد كه شما آلوده و معتاد به محصولاتشان شوید. در واقع این برای تجارتشان بسیار مفید و سودآور است.

   دكتر ویكتور كلاین مراحل پیشرفت در اعتیاد به پورنو را این گونه طبقه بندی می كند: اعتیاد، سیر صعودی، بی حسی، و مرحله عملی. من كشف كرده ام برای كسانی كه به پورنو معتاد هستند مرحله دیگری نیز وجود دارد كه قبل از این مراحل به وجود می آید و آن تماشا و آشنایی زودهنگام با مقوله پورنو است. بیایید با هم به این مراحل نگاه كنیم:

 

   «آشنایی زودهنگام.»

   اغلب مردانی كه به پورنو معتاد می شوند، تماشای فیلم ها و عكس های پورنو را در سنین پایین آغاز می كنند. آنها زمانی كه بسیار جوان هستند با پورنو آشنا می شوند و این باعث می شود كه به آن آلوده شوند.

   «اعتیاد به پورنو.»

   پورنو شما را طوری به طرف خود جذب می كند كه هرچه بیشتر به تماشای آن ترغیب و تشویق شوید. پورنو جزئی از زندگی شما شده و شما را به دام می اندازد، طوری كه دیگر نمی توانید از آن دست كشیده و خلاصی یابید.

   «سیر صعودی.»

   شما برای دستیابی هرچه بیشتر به عكس و فیلم های پورنو تلاش و كوشش می كنید. سپس آن را در روابط جنسی عملاً پیاده می كنید و آنچه زمانی باعث انزجار و تنفر شما می شد، اكنون شما را هیجان زده می كند.

   «مرحله بی حسی.»

   نسبت به تصاویری كه مشاهده می كنید بی حس و بی تفاوت می شوید. دیگر حتی مستحجن ترین تصاویر پورنو در شما هیجان ایجاد نمی كند. ناامید شده و به سختی تلاش می كنید تا شور و هیجانی را كه قبلاً داشتید باز هم تجربه كنید ولی موفق نمی شوید.

   «مرحله عملی.»

   در این مرحله، مردان جهشی ناجور از خود نشان داده و عملاً تصاویری را كه دیده اند، در روابط جنسی به كار می گیرند. تصاویر روی كاغذ و فیلم حالا دیگر وارد دنیای واقعی شده و عملاً با اشخاص واقعی و به طرق مخرب و ویرانگر تجربه می شوند.

 

   «اعتیاد به پورنو: آیا من معتاد هستم؟»

   اگر صفات و خصوصیاتی را كه در زیر از آن نام برده می شود در زندگی خود دارید لازم است هر چه زودتر توقف كرده و بیشتر از این جلو نروید. آیا به مرور زمان پورنو كنترل زندگی شما را در دست خود می گیرد؟ آیا برایتان دشوار است تا از تماشای آن خودداری كنید؟ آیا هر بار برای جستجو و یافتن هر چه بیشتر تصاویر پورنو تلاش می كنید؟

 

   «اعتیاد به پورنو: باید چكار كنم؟»

   اولین كاری كه باید انجام دهید این است كه قبول كنید با پورنو در حال جدال و كشمكش هستید. باور كنید كه شما افرادی عجیب و غریب نیستید و میلیون ها نفر از مردان در مراحل مختلف مبارزه و ستیز با پورنو قرار دارند.

   این موضوع اصلاً جای تعجب ندارد، چرا كه صنعت پورنو بیلیون ها دلار خرج كرده است تا شما را به تله بیندازد. به نظر شما آیا این واقعیتی تكان دهنده است كه آنها موفق شده اند در كار خود به نتیجه برسند؟

   در بعضی از شماها شاید اعتیاد به پورنو ناشی از تجربه آزار جنسی باشد كه در گذشته داشته اید، و یا شاید به دلیل آشنایی زودهنگام با پورنو باشد. اگر اینچنین است، ممكن است این عوامل باعث شود تا ترك آن برایتان به مراتب دشوارتر باشد.

   اگر بخواهید به تنهایی با این اعتیاد بجنگید كار زیادی از پیش نخواهید برد. شما به كسی احتیاج دارید كه كمكتان كند تا از این اعتیاد رهایی یابید. برای رهایی از این اعتیاد بایستی بر سرپوش گذاشتن و اختفای مشكل خود غلبه كنید.

   اگر این كار را نكنید احتمالاً موفق نخواهید شد از آن خلاصی بیابید. البته این بدان معنا نیست كه همه باید بدانند شما در حال جدال با این اعتیاد هستید. این موضوع را نزد كسی افشا كنید كه به او اعتماد و اطمینان كامل دارید، كسی كه با افرادی سر و كار دارد كه با چنین مشكلاتی گریبانگیر هستند.

   این شخص ممكن است شبان كلیسا، رهبر گروه های جوانان و یا یك مشاور باشد. این فرد باید كاملاً قابل اعتماد باشد، طوری كه بتوانید با او راحت باشید و اگر در زمینه اعتیاد تجربه داشته باشد، مشكل شما به هیچ وجه برایش تعجب آور نخواهد بود.

 

   «آیا در مقابل اعتیاد به پورنو، آزادی و خلاصی وجود دارد؟»

   پورنوگرافی شما را با دروغ های گوناگون به دام می اندازد. در عوض خداوند ما را به سوی راستی و حقیقت هدایت می كند. عیسی فرمود:

«اگر مطابق تعالیم من عمل کنید، در واقع شاگردان من خواهید بود
و حقیقت را خواهید شناخت و حقیقت شما را آزاد خواهد کرد.»

(یوحنا ۸ : ۳۱ – ۳۲)

 

   كسانی كه سخنان عیسی را شنیدند به شدت رنجیده خاطر شده و اظهار كردند:

«ما فرزندان ابراهیم هستیم و هرگز برده کسی نبوده‌ایم. مقصود تو از اینکه می‌گویی شما آزاد خواهید شد چیست؟»

(یوحنا ۸ : ۳۳)

 

   و می خوانیم:

«عیسی به ایشان گفت: «یقین بدانید که هرکسی که گناه می‌کند بردة گناه است.»

(یوحنا ۸ : ۳۴)

 

   ولی عیسی فرمود كه قادر است شما را آزاد سازد. گناه نه تنها ما را اسیر و غلام خود می كند بلكه باعث دور شدن ما از خدا می گردد. هیچ كدام از ما كامل نیستیم و در نظر خداوند هیچ كس عادل نمی باشد. كتاب مقدس می فرماید:

«همة ما مثل گوسفندان گمشده بودیم و هریک از ما به راه خود می‌رفت. خداوند

گناه ما را به حساب او آورد، و او به جای ما متحمّل آن مجازات شد.»

(اشعیا ۵۳ : ۶)

 

   همه ما سزاوار داوری و مجازات خدا هستیم. اما چون خداوند مقدس و بامحبت است برای گناه ما راه حلی تدارك دیده است تا علیرغم آنچه حق ماست، به خاطر گناهانمان محكوم نشویم. مسیح شخصاً مجازات گناهان ما را بر خود گرفت. عیسی مسیح پسر خدا شكنجه شد و بر روی صلیب به خاطر گناهان ما جان سپرد تا ما امروز بخشش خدا را داشته باشیم.

   سه روز بعد همان طور كه عیسی قبلاً گفته بود از مردگان قیام نمود و اكنون او از شما دعوت می كند تا رابطه خود را با او آغاز نمایید. یكی از شگفت انگیزترین سخنانی كه در كتاب مقدس بیان شده از این قرار است:

«امّا اگر ما به گناهان خود اعتراف نماییم، می‌توانیم به او اعتماد کنیم؛ زیرا او به حق عمل می‌کند.

او گناهان ما را می‌آمرزد و ما را از همة خطاهایمان پاک می‌سازد.»

(اول یوحنا ۱ : ۹)

 

   «مهمترین رابطه.»

   اگر در جستجوی نزدیكی و صمیمیت هستید باید بدانید كه پورنوگرافی تنها یك جانشین پوچ و توخالی برای عشق واقعی است. خداوند ما را طوری خلق نموده است كه عمیق ترین احتیاجاتمان در ارتباط با صمیمیت و نزدیكی توسط خود او برآورده گردد. در كتاب مقدس می خوانیم:

«زیرا خدا جهانیان را آن‌قدر محبّت نمود که پسر یگانة خود را داد تا هرکه به او ایمان بیاورد هلاک نگردد، بلکه صاحب حیات جاودان شود.»

(یوحنا ۳ : ۱۶)

 

   درست در نقطه مقابل آنچه پورنوگرافی انجام می دهد، كه همانا به تباهی و سیاهی كشاندن زندگی انسان هاست، عیسی فرمود:

«من آمده‌ام تا آدمیان حیات یابند و آن را به طور کامل داشته باشند.»

(یوحنا ۱۰ : ۱۰)

 

   خداوند از طریق ایجاد رابطه با شما بخشش خود را به شما عطا می كند. آیا مایل هستید تا از او دعوت كنید تا گناهان شما را بخشیده و وارد زندگی شما گردد؟ اگر اینطور است همین حالا این را به خدا بگویید. اگر به كمك احتیاج دارید تا درخواست خود را در قالب كلمات بیان كنید این دعا می تواند به شما كمك كند:

«عیسی خداوند، من از گناه خود آگاه هستم و می دانم كه تو نیز آگاهی. از تو خواهش می كنم تا مرا بخشیده و از گناه پاك بسازی. از تو ممنونم كه به خاطر گناهان من بر روی صلیب

جانت را فدا كردی. از تو خواهش میكنم همین حالا وارد زندگی ام شوی و كار خود

را شروع نمایی. زندگی ام را مطابق اراده خود هدایت نما. ممنونم كه در این لحظه

گناهان مرا بخشیدی و وارد زندگی ام شدی.»

 

 

«اگر در مورد مطالبی كه در این جا خواندید پرسشی دارید با ما تماس بگیرید.»

 

«من الان از عیسی مسیح خواستم به زندگیم وارد شود.»

«من تردید دارم، خواهش می کنم که در این مورد بیشتر توضیح دهید.»

«من یک سئوال دارم.»

 

 

نوید رهایی

bottom of page