top of page
آفریدگار و جهان هستی 
آيا خداوند واقعی است؟

آيا خداوند واقعی است؟

بررسی ساختمان DNA و چگونگی اشاره ی این ساختار به آفریدگار. 

فیلسوف انگلیسی، دكتر آنتونی فلو، سال های بسیاری سخنران برجسته در خصوص انكار وجود خدا بوده است، و فعالانه یكی پس از دیگری دربحث ها ی مربوط به این موضوع شركت كرده است. اما كشفیات علمی به عمل آمده در سی سال اخیر او را به نتیجه ای رساند كه نمی توانست آن را نادیده بگیرد. در یك مصاحبه ی ویدئویی كه در دسامبر سال ۲۰۰۴ انجام گرفت، وی اظهار نمود: «فراست و هوش مافوق، تنها توضیح خوبی است كه می توان برای منشاء حیات و پیچیدگی آن در طبیعت عنوان نمود.» (Healthy-elements.com/atheists.html) نكته مهم در نتیجه گیری وی كشف DNA بود. در اینجا به دلیل آن می پردازیم:...

تصمیم برای انتخاب: بلی يا خير؟

تصمیم برای انتخاب: بلی يا خير؟

آزادی عجیب و قابل توجهی که خداوند به ما می دهد.

 

هنر تصمیم گیری بزرگ ترین تصمیمی كه در زندگی خود می گیرید چیست؟

اجازه دهید بعداً به این پرسش پاسخ دهیم. در عوض درباره ی این موضوع فكر كنید كه شما قادر به تصمیم گیری هستید. بله، شما توانایی تصمیم گیری دارید! اگر تا به حال به این موضوع فكر نكرده اید، لطفاً به این موضوع توجه كنید كه تصمیم گیری یك توانایی فوق العاده و شگفت انگیز است.

جهان هستی چگونه شكل گرفت؟

جهان هستی چگونه شكل گرفت؟

دانشمندان در مورد چگونگی بوجود آمدن کائنات با یکدیگر موافق هستند.

 

ای. ا. ویلسون كه یك زیست شناس است، گفت: «اگر امكان یافتن مدركی قطعی در خصوص وجود نیرویی هدایت كننده و ماوراء طبیعی وجود داشت… در اینصورت این یكی از بزرگ ترین اكتشافاتی می بود كه تا كنون صورت گرفته است.» (به نقل از استیو پالسون، «ایمان مذهبی خود یك اقتباس است.»، Salon.com، ۲۱ مارس ۲۰۰۶)در دهه های اخیر، فیزیك دانان و ستاره شناسان در خصوص چگونگی شكل گیری جهان هستی چنین شواهدی را یافته اند.دانشمندان بر این باورند كه جهان هستی با انفجار عظیمی از انرژی و نور آغاز گردید،

آفرینشی این چنین سازمان يافته، واقعاً حیرت انگیز است.

آفرینشی این چنین سازمان يافته، واقعاً حیرت انگیز است.

ما می توانیم به حقایق اعتماد کنیم. 

همه چیز در زندگی ما نامعلوم نیست. روی بعضی از چیزها همیشه می توان حساب كرد.برای مثال وجود نیروی جاذبه هرگز اتفاقی نیست. اگر یك فنجان قهوه ی داغ را برای مدتی روی پیشخوان بگذاریم سرد خواهد شد. چرخش زمین در عرض ۲۴ ساعت به پایان می رسد، یك روز پس از روز دیگر؛ آب همیشه در دمای صفر درجه ی سانتیگراد یخ می بندد، این اتفاق هرگز در دمای ۷ و یا ۱۷ درجه نمی افتد.

آزمايش كوه راشمور

آزمايش كوه راشمور

آزمایش ساده ای از یک نقشه عالی و هوشمندانه…

چرا ماجرای آفرینش یك افسانه نیست؟ شواهدی برای وجود خدا و یك طراحی هوشمند.

ما انسان ها بعضی وقت ها موضوعی را آن قدر پیچیده می كنیم كه از تشخیص دادن و دیدن آنچه روشن و آشكار است عاجز می مانیم. برای مثال به عكس كوه راشمور كه در اینجا چاپ شده است نگاه كنید. حالا از خودتان سوال كنید: چند سال به طول خواهد انجامید تا چنین شکل هایی...

حيات از كجا آغاز گرديد؟

حيات از كجا آغاز گرديد؟

چطور DNA پیامی هوشیارانه و آگاهانه می فرستد … 

چگونه باید آفرینش و تكامل را از یكدیگر متمایز نمود؟

سال ۱۹۶۷، زمانی كه ستاره شناسان برای اولین بار وجود امواج رادیویی را كه از فضا ارسال می شد كشف كردند، این موضوع برایشان بسیار تكان دهنده بود. آنها اظهار كردند: «اولین چیزی كه به ذهن ما خطور كرد این بود كه این امواج از طرف موجودات هوشمند دیگری كه سعی داشتند با ما ارتباط برقرار كنند ارسال شده است.» 

آيا می توانيد وجود خدا را ثابت كنيد؟

آيا می توانيد وجود خدا را ثابت كنيد؟

چرا بعضی دانشمندان و مردم دوست دارند این سئوال را بکنند؟ 

از زمانی كه امانوئل كانت مقاله ی «انتقادی بر استدلال اصیل» را منتشر ساخت، این موضوع بین اندیشمندان بسیاری رایج شده است تا بر این مسئله اصرار ورزند كه اثبات وجود خدا به طور كلی غیر ممكن است. در حقیقت این ادعا در بین فرهنگ و تمدن روشنفكران آمریكایی تا حدی بالا گرفته كه تبدیل به نوعی عقیده تعصب آمیز گشته است.

چرا خدايی را كه در كتاب مقدس است، برگزيده ايم؟

چرا خدايی را كه در كتاب مقدس است، برگزيده ايم؟

انتخاب شخصی ما است که چه کسی و یا چه چیزی را پرستش کنیم.

 

“طبیعت و خوی انسانی، آزادی انتخاب كردن «خدای» خود را دوست دارد.

چرا خدای آشكار شده در كتاب مقدس را باید برگزید؟”

بسیاری از ما تصویر خدایی «ایده ال» را در ذهن خود داریم. شاید پیش خود فكر می كنیم كه خدا باید توانا باشد، بتواند با ما گفتگو كند و از ما مواظبت نماید. خصوصیات زیر تا اندازه ای به ما نشان می دهد كه كتاب مقدس در مورد خدا به ما چه می گوید.

خدا كجاست؟

خدا كجاست؟

چرا خداوند قابل دیدن نیست؟

 

فرض كنید دو شخص بر روی یك صفحه ی مسطح باشند. این دو نفر، دو بعدی هستند، دارای طول و عرض بوده ولی فاقد عمق می باشند. وسعت و حوزه دنیای آنها نیز فقط همین صفحه كاغذ است. آیا آنها قادرند شما را ببینند؟ خیر، آنها فقط چیزی را كه روی صفحه كاغذ است می توانند ببینند (یعنی آنچه در دنیای خودشان است). آنها توانایی درك عمق و حجم چیزی را ندارند. حالا فرض كنید كه با استفاده از نوك انگشتان خود دارید صفحه ی كاغذ را لمس می كنید. حالا چطور؟

آيا مراحل تكامل طبيعی در آفرينش به كار رفته اند؟

آيا مراحل تكامل طبيعی در آفرينش به كار رفته اند؟

آیا خدا از زیست شناسی و زمین شناسی در مراحل خلقت استفاده کرده است؟

 

کسانی که به وجود خدا باور ندارند و معتقد به فرضیه تكامل هستند ادعا خواهند كرد كه تمامی آفرینش از طریق سیر تكامل طبیعی صورت گرفته و هیچ معجزه ای در كار نبوده است. از سوی دیگر نیز برخی از باورمندان به وجود خدا نیز ادعا خواهند كرد كه آفرینش منحصراً از طریق معجزات صورت گرفته است.

كوزه های سفالی

كوزه های سفالی

چرا “اتفاقی بودن آفرینش” نظریه ی بسیار ضعیفی برای توضیح وجود این آفرینش و کائنات می باشد؟

باستانشناسان با كشف كوزههای سفالی به عنوان یك مدرك و شاهد محكم و قابل اطمینان، اظهارمیدارند كه در مكان كشف آنها، زمانی تمدن وجود داشته است. هیچكس باور نمی كند كه یك كوزه سفالی به وسیله خاك، یا باد و یا تركیب مواد شیمیایی كه به طور تصادفی و اتفاقی گرد هم آورده شده اند، به شكل كوزه در آمده باشد و بر حسب تصادف روی آن طراحی و نقاشی شده باشد. این كوزه ها را مردم ساخته اند.

آیا خدا وجود دارد؟

آیا خدا وجود دارد؟

آیا امکان دارد که همه چیز از هیچ چیز بوجود آمده باشد؟

سیر و سفری فكری درباره پیدایش و منشاء هستی و پرسش هایی در ارتباط با این طراحی هوشمند.

– آیا تا به حال درباره ی پیدایش فكر كرده اید؟

– منظور شما چیست؟

– خب، منظور من این است كه برای اولین بار چه چیزی در جهان نمایان شد، و یا اولین چیزی كه در نخستین لحظه ها ی هستی به وجود آمد چه بود؟ آیا تا به حال عمیقاً به این موضوع اندیشیده اید.

– یك لحظه صبركنید،...

چه كسی خدا را آفريد؟

چه كسی خدا را آفريد؟

چگونه می توان وجود خدا را ثابت کرد؟

اگر قرار است چیزی به وجود آید، ابتدامی باید که به وسیله ی چیز دیگری تحریك و برانگیخته شده باشد. یك كتاب یك نویسنده دارد. موسیقی، یك موسیقی دان دارد. یك مهمانی را نیز یك نفر به راه می اندازد! تمامی آن چیزهایی كه آغاز می شوند و آغازی دارند، برای آغازشان علت و انگیزه ای وجود دارد.

خدا كيست؟ خدا چه شكلي است؟

خدا كيست؟ خدا چه شكلي است؟

شش ويژگی اختصاصی در رابطه با صفات خدا 

 

خدا كيست؟ می توان او را شناخت؟

خداوندي كه جهان هستي را با اين همه عظمت و شكوه و با اين چنين جزئيات كامل خلق كرده است، قابل شناختن است. خداوند دربارة خود با ما سخن ميگويد و حتي از اين نيز فراتر رفته و از ما دعوت ميكند تا با او وارد يك رابطة شخصي شويم تا بتوانيم او را بشناسيم. ما نه تنها ميتوانيم او را بشناسيم، بلكه قادريم از نزديك نيز با او آشنا شويم.

خداوند چگونه جهان هستی را در شش روز آفريد؟

خداوند چگونه جهان هستی را در شش روز آفريد؟

آیا این حقیقت دارد؟

 

بسیاری از مردم فكر می كنند که…علم تایید می كند كه عالم هستی در طول میلیاردها سال تكامل یافته استكتاب مقدس می فرماید كه خدا همه چیز را در شش روز آفرید.بنابراین شما بایستی انتخاب كنید كه بین علم و كتاب مقدس كدامیك را باور كنید. اینطور نیست؟این مقاله ممكن است باعث تعجب بعضی از مردم شود، اما پاسخ این است: خیر.متن كتاب مقدس لزوماً ما را وادار نمی سازد كه باور كنیم عالم هستی در شش روز آفریده شد. در واقع لغاتی كه در كتاب پیدایش به كار رفته است دستان خدا را باز می گذارد تا برای خلق كردن جهان هستی ما، میلیاردها سال وقت صرف كرده باشد. متن ذیل این موضوع را توضیح می دهد:

آبهای گل آلود

آبهای گل آلود

داروین و علم پیدایش و زیست شناسی جدید نمی دانستند که… 

سرمقاله: از زمان داروین تا كنون، كه بیش از صد سال می گذرد، علم موفق به كشف چیزهای زیادی شده است. به نظر می رسید كه مشاهدات داروین درباره ی انتخاب طبیعی یا به عبارتی «بقای شایسته ترین ها» حقیقت دارد. 

نوید رهایی

bottom of page