top of page

آقای استنلی در 102 صفحه از تجربه ­های شخصی خود که مبتنی بر کتاب مقدس است، مفهوم و تجربه امنیت ابدی را تشریح می­ کند. وی تجربه امنیت ابدی را فراتر از مباحث الهیاتی می ­داند و در طول کتاب خواننده را مخاطب قرار می­ دهد و با لحنی دلنشین سوالات مخالفان این آموزه را پاسخ می­ دهد.

آموزه ی امنیت ابدی

نویسنده: چارلز استنلی

در عشق شکست خورده اید و خداوند را مقصر اصلی می دانید؟ آقای جرج وود 4 صفحه این موضوع را برای شما باز می کند.

هنگامی که می گوید" نه" 

نویسنده: جرج وود

در این مقاله بر پایه ی شواهد تاریخی به ارتباط آیین شب یلدا و کریسمس پرداخته می ­شود.

کریسمس پدیده ­ای غربی یا ایرانی

کد 126 - 

آقای مالکو استیر در 5 صفحه، پنج دلیل برای پاسخ دادن به این پرسش می­ آورد.

 چرا مسیح انسان شد؟

نویسنده: مالکو استیر - کد 127

ایماندار هستی و برای ازدواج بارها و بارها دعا کرده­ ای؟ در این مقاله 13 صفحه به نکاتی دقیق اشاره شده که یک ایماندار قبل از ازدواج باید مد نظر داشته باشد.

بحثی پیرامون ازدواج

کد 130

کشیش سارو خاچیکی در 128صفحه، هم به بحث تاریخی عهد قدیم و عهد جدید می ­پردازد و هم به ما می­ گوید که چگونه این کتاب را مطالعه و تفسیر کنیم.

کتاب مقدس را بهتر بشناسیم

نویسنده: سارو خاچیکی - کد 133

کشیش ادوارد هوسپیان در 22 صفحه ازدواج موفق ایماندار را بر پایه محکم کتاب مقدس، 

بنا می ­کند.

رمز ازدواج موفق

نویسنده: ادوارد هوسپیان - کد 137

آقای آرمان رشدی در145صفحه جزییات دقیق تاریخی­ ای از ورود مسیحیت به ایران در دوره اشکانیان را برای ما بازگو می­ کند. از وقایع تلخ و شیرین تاریخی کلیساها می­ گوید و همچنین سرگذشت ترجمه­ های فارسی  کتاب مقدس.

سرگذشت مسیحیت در ایران زمین

نویسنده: آرمان رشدی - کد 138

آقای رابرت چارلز اسپرول، یکی از مشهورترین الهیدانان معاصر، در برنامه­ای رادیویی خود را با انواع و اقسام سوالاتی روبرو می­ کند که در مورد شخصیت خداوند از او پرسیده می­ شود. وی با حوصله و موشکافانه در 241 صفحه به تک تک آنها پاسخ می­ دهد.

و اینک سوالات نیکو 

نویسنده: رابرت چارلز اسپرول 

آقای آرمان رشدی مفهوم بنیادین تثلیث را توضیح مختصری می­ دهند.

مقاله تثلیث

نویسنده: آرمان رشدی - کد 13

آقای فریدون موخوف در مقاله ­ای 9 صفحه­ ای به ما می­ گوید چطور می­ شود معلمین حقیقی را از معلمین غیرحقیقی تشخیص داد.

پیام راستین پیام دروغین

نویسنده: فریدون موخوف - کد 145

آقای ادوارد هوسپیان در 4 صفحه چگونگی آشکارشدگی این راز را با استناد به کتاب مقدس برای ما روشن می ­کند.

مقاله راز تجسم خدا

نویسنده: ادوارد هوسپیان - کد 143

یوهان سباستین باخ، بزرگترین آهنگساز تمام دورانها، پیش از آنکه آهنگی بسازد دعا می­ کرد و از مسیح کمک می ­طلبید. آقای روبرت آسیریان در 3 صفحه جزییات شیرین دیگری را با ما درمیآن می­ گذارد.

موسیقی برای جلال خدا

نویسنده: رابرت آسیریان - کد 149

آقای رابرت آسیریان در 5 صفحه فلسفه پوچی را در دنیای امروز تشریح می­ کند و به ما می­ گوید که چگونه سلیمان حکیم در کتاب جامعه با این مفهوم آشنا بوده و چه راه حل نهایی را به بشر عرضه کرده است.

نبی عصر پوچی

نویسنده: رابرت آسیریان - کد 148

آقای روبرت آسیریان در این مقاله 3 صفحه­ ای به بحران روابط جنسی در کلیساها می ­پردازد و راه چاره را پیش روی ایمانداران قرار می ­دهد.

مسیحیت و روابط جنسی

نویسنده: رابرت آسیریان - کد 153

آقای روبرت آسیریان در 26 صفحه ابتدا از علم روانشناسی در دنیای امروز می­ گوید و سپس به ما نشان می ­دهد آنجا که روانشناسی درمی ­ماند کلام مقدس چگونه وارد میدان می­ شود و تمامی گره ­های روانی انسان را باز می­ کند.

مسیحیت و روانشناسی

نویسنده: رابرت آسیریان - کد 154

آقای کالکوم استیر در 5 صفحه، موشکافانه و فشرده به این پرسش پاسخی اساسی می­ دهد.

چرا مسیح؟ مگر ایمان به خدا کافی نیست؟

نویسنده: کالکوم استیر - کد 156

قای روبرت آسیریان در 15 صفحه به ما نشان می­ دهد که چگونه خداوند با توجه به شرایط فرهنگی و زبانی هر قوم خود را بر آن­ها مکاشفه کرده است. هم­چنین به تناقضاتی اشاره می­ کند که فرهنگ­های گوناگون دچار آن می­ شوند.

مسیحیت و فرهنگ

نویسنده: روبرت آسیریان - کد 243

آقای تیمور شاهینی نقدی 4 صفحه ­ای بر فیلمی می­ نویسد که به طور مبتذل و دروغی ولی سرگرم کننده، شخصیت عیسی مسیح را وارونه منعکس کرده بود.

کد داوینچی

نویسنده: تیمور شاهینی - کد 166

حسام مرتضوی در 37 صفحه شواهد و مدارکی را پیش روی ما می­ گذارد و منشاء ورود مسیحیت به ایران را بررسی می­ کند و سپس به برهه ­های تاریخی بعدی می ­پردازد.

تاریخ مسیحیت در ایران

نویسنده: حسام مرتضوی - کد 170

آقای افشین لطیف ­زاده در 3 صفحه­ ای برای ما روشن می­ کند که این فرمان طبق شرایط و مکانی تاریخی صادر شده و فرمان همه دوران­ها نیست.

حجاب و فرمان پولس

نویسنده: افشین لطیف زاده 

اگر به مسیح ایمان آورده اید و زمانی علم گرا بوده­ اید و هنوز در شک به سرمی ­برید دکتر پل راجرز در 5 صفحه این شک را از سر شما می اندازد.

رای دادگاه بر علیه تکامل

نویسنده: دکتر پل راجرز - کد 165

آقای منصور برجی در 21 صفحه تمام تصورات مذهبی ­ای که از روزه داشتیم را کنار می­ زند و ما را با حقیقت روزه ی واقعی در کتاب مقدس آشنا می­ کند.

روزه پسندیده خدا چیست؟

نویسنده: منصور برجی

آقای افشین لطیف­ زاده در هشت صفحه شکاف این دو مقوله را بررسی می­ کند سپس به دوران مدرن و پس از مدرن می­ پردازد که الهیدانان چگونه به این دو مقوله نگاه می­ کنند.

عقل یا ایمان

نویسنده: افشین لطیف زاده

دکتر مهرداد فاتحی در 7 صفحه برای ما روشن می­ کند که برخاستن مسیح از مردگان چه طول و عرض و عمقی در ایمان مسیحی دارد.

اگر مسیح برنخاست

نویسنده: دکتر مهرداد فاتحی

خانم مریم دانشور در 3 صفحه مختصر به ما می­ گوید که مغانی که ظهور مسیح را پیش­گویی و به چشم خود دیدند چه ارتباطی با ایرانیان داشتند.

آیا مغان طالع ­بین بودند؟

نویسنده: مریم دانشور

آقای لوئیس برکوف در 262 صفحه باورهای بنیادین مسیحیت را به صورت فشرده و مفید در اختیار ما قرار می­ دهد. در کتاب اشارات دقیقی به کتاب مقدس هست و هر مبحثی بر این پایه روشن می­ شود.

خلاصه اعتقادات مسیحیت

نویسنده: لوئیس برکوف

چه قوت و قدرتی در باور به قیام مسیح از مردگان وجود دارد؟ آقای روبرت آسیریان در 4 صفحه از این قوت و قدرت می­ گوید.

قوت قیام مسیح

نویسنده: روبرت آسیریان

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی در این کتاب 21 صفحه­ای جمع آوری شده است و به صورت فشرده به بررسی تاریخی آیین­ های کلیساهای کاتولیک و پروتستان می ­پردازد.

آیین­ های کلیسایی

نویسنده: آرمان رشدی

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی که در این کتاب 38 صفحه­ ای جمع ­آوری شده و ابتدا تمامی تعابیر غلط و منحط در مورد عیسی مسیح را با استناد به کتاب مقدس کنار می­ زند سپس شخصیت حقیقی و واقعی او را به زیبایی معرفی می­ کند.

شناخت عیسی مسیح

نویسنده: آرمان رشدی

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی که در این کتاب 33 صفحه ­ای جمع ­آوری شده و به ریشه­های تاریخی فرقه ­ها و شاخه­ های مسیحیت و بنیانگذران­ شان می­ پردازد.

فرقه ­ها و شاخه ­های مسیحیت

نویسنده: آرمان رشدی

در 7 صفحه تجربیات عمیقی از افرادی که رازگاهان داشتند می خوانید و سپس به شما گفته می­ شود چگونه می­شود رابطه ­ای شیرین و عمیق در طول روز با خداوند داشته باشد.

چگونه اوقاتی پر معنا با خدا  داشته باشیم

کد 130

آقای آرمان رشدی در 16 صفحه بر پایه شواهد کتاب مقدسی از شخصیت روح القدس می­ گوید و کارهایی که در طول زمان در ایمانداران انجام داده و همچنان انجام می ­دهد.

روح­ القدس کیست و چه می­ کند؟

نویسنده: آرمان رشدی

آقای پل لیتل در 67 صفحه شیرین و شیوا تشریح می ­کند که ایمان منطبق با عقل و برهان چه نوع ایمانی می ­تواند باشد.

ایمانی منطبق با عقل و برهان

نویسنده: پل لیتل

آقای دهقانی در 61 صفحه به علل تاریخی این انحطاط می­ پردازد و جزییات بی­ شماری را با ما درمیان می­ گذارند.

علل انحطاط مسیحیت در مشرق 

نویسنده: دهقانی

داستانی شگفت ­انگیز از زندگی برادر یون که در 343 صفحه و به قلم شیوای پل هیتوی نوشته شده است. ماجراها و جفاهای گوناگونی که بر سر برادر یون رفته به داستانی عجیب و غریب می­ ماند که با عقل جور درنمی­ آید ولی وقتی پای ایمان مسیح وسط می ­آید تمامی این جزییات واقعی و باورکردنی می ­شوند.

مرد آسمانی

نویسنده: پل هیتوی

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی که در این کتاب 28 صفحه ­ای جمع آوری شده و به مفهوم بنیادین تثلیث می­ پردازد و پسر خدا بودن عیسی را تشریح می­ کند. آقای رشدی با دقتی علمی از منابع گوناگون استفاده می ­کنند تا فهم این مفهوم را قابل فهم کنند.

 تثلیث و پسر خدا بودن عیسی

نویسنده: آرمان رشدی

آقای "روی هسیون" در 40 صفحه با صمیمیتی شگرف ما را با چگونگی بیداری روحانی آشنا می­ کند که این تجربه چطور فقط با ایمان به مسیح عیسی در زندگی هر شخصی میسر

راه صلیب

نویسنده: روی هسیون

آقای هرست در 247 صفحه با نظمی فوق­ العاده به هر ایمانداری می­ آموزد که چگونه می­ تواند صیاد جان­ها شود و با پری روح خداوند جان­های بسیاری را از دریای اسارت آزاد کند. کتابی که کسالت به بار نمی ­آورد و لذت خواندن آن مانند لذت ماهیگیری در تعطیلات آخر هفته است.

شما شاهدان من خواهید بود

نویسنده: هرست

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی که در این کتاب 22 صفحه­ ای جمع­ آوری شده و با شواهد و دلالت­ های کتاب مقدسی ما را با این مفاهیم کلیدی بیشتر آشنا می­ کند.

تثلیث چیست؟ عیسی پسر خداست؟

نویسنده: آرمان رشدی

شاهکاری از برنان منینگ و کتابی برای شفای درون. این تیترهایی ست که در صفحه اول کتاب می­ خوانیم. اختیار با خودتان است اگر در پی شفای درون خود هستید، مترجم به شما می­ گوید: در روزهای تیره و تار زندگی ­ام این کتاب برای من نوری شد تابان و درخشان.

فرزند اَبا

نویسنده: برنان منینگ

دکتر بزرگمهر وزیری در 4 صفحه تردیدهای تاریخی در مورد کتاب دانیال را برطرف می­ کند و در پایان مقاله نقاشی زیبایی از خواب نبوکدنصر و تعبیر آن را به ما نشان می­ دهد.

پادشاهان ایرانی در کتاب دانیال

نویسنده: دکتر بزرگمهر وزیری

در 6 صفحه این اسم عجیب و غریب برای شما باز می ­شود و سرگذشت شگفت­ انگیزش را دریافت خواهید کرد.

واچ من نی

نویسنده: واچ من نی

آقای مایک اُپنهایمر در 32 صفحه بدعت­ های گنوسی را از مسیحیت اصلی سوا می­ کند و مسیحیت جعلی­ موجود در بعضی کانال­ های تلویزیونی را رسوا می ­کند.

بدعتی کهن

نویسنده: مایک اُپنهایمر

در 2 صفحه با تاریخچه این درخت زیبا آشنا

می ­شوید.

تاریخچه درخت کریسمس

.

در 20 صفحه فشرده و مختصر با چگونگی تولد دوباره در عیسی مسیح آشنا می ­شوید.

زندگی تازه

.

آیا این رفتارها از روح خدا صادر می­ شوند یا روحی دیگر در کار است؟ آقای مایک اُپنهایمر در 15 صفحه ما را با پدیده­ ای روبرو می ­کند که در بعضی کنفرانس­ ها دیده شده و آنقدرها هم پدیده نیستند چرا که ریشه در تاریخ دارد و بارها و بارها توسط افرادی تکرار شده است.

افتادن در روح

نویسنده: مایک اُپنهایمر

دکتر بزرگمهر وزیری در 3 صفحه، مثل­های مشابه در کتاب مقدس و شعرهای شاعران پارسی را پیدا کرده و با ما در میان گذاشته­ اند.

کتاب مقدس و مثل­های پارسی

نویسنده: دکتر بزرگمهر وزیری

کتابی دیگر از آقای دِرک پرینس که در 45 صفحه راز یک تن شدن دو تن را برملا می­ کند و به شیوایی و شیرینی از تجربیات شخصی و روحانی خود می ­گوید.

پیمان ازدواج

نویسنده: درک پرینس

آقای دِرک پرینسن در کتاب 54 صفحه ­ای خود ما را با ریشه­ های طردشدگی آشنا می­ کند و سپس راه رهایی از این حس را در شیرینی پذیرفته شدن در خانواده ی الهی تعلیم می ­دهند.

درمان خدا برای حس طردشدگی

نویسنده: درک پرینس

کشیش تت استیوارت در 25 صفحه برداشت­های اشتباه ایمانداران را نسبت به اراده خداوند را به ما گوشزد می­ کند و شاخصه­ های شناخت واقعی را بر مبنای کتاب مقدس یکی یکی عنوان می­ کند.

تشخیص اراده خدا

نویسنده: کشیش تت استیوارت

در 47 صفحه با تاریخی از جدل­ ها و مجادله­ های آغازین در مفاهیم مسیحی روبرو خواهید شد که در جای خود دلنشین و خواندنی است.

سیر اندیشه در دنیای الهیات مسیحی

.

« هر فرد مسیحی الهیاتی دارد.» چگونه با چنین جمله­ ای کنار می­ آیید؟ مگر ممکن است؟ آقای اسپرول در مقدمه کتاب این را گفته است و در 154 صفحه و با زبانی ساده اما عمیق این را به ما آموزش می­ دهد.

حقایق اساسی ایمان مسیحی

نویسنده: چارلز اسپرول

آقای امیرحسین آریان­ پور در 13 صفحه از ریشه­ های تاریخی موسیقی در میان اقوام و ملل گوناگون می­ گوید.

منشاءِ موسیقی

نویسنده: امیرحسین آریان پور

آقای سهیل فاضل همدانی در 88 صفحه به تحری یا به عبارتی جستجوی حقیقت دو فرقه پرداخته و با استناد به کتب همین فرقه­ ها تناقضات و انحرافات آنها را آشکار کرده است.

تحری حقیقت

نویسنده: سهیل فاضل همدانی

بارها و بارها دعا و پرستش کرده­ اید و سپس به امور روزانه خود پرداخته ­اید و دیده ­اید

زندگی ­تان لنگ می­ زند؟ موریس ویلیامز در 224 صفحه به شما می­ گوید که چگونه می­ شود سرتاسر زندگی روزانه ­تان را دعا و پرستش فرا بگیرد.

دعا و پرستش

نویسنده: موریس ویلیامز

کلمه ی زننده ­ای که صدایش را بسیار شنیده ­اید و چهره­ اش را دیده ­اید. به کلمه خدا ایمان آورده ­اید ولی سایه ی آن کلمه ی زننده دست از سرتان

برنمی دارد. آقای نورمن رایت در 26 صفحه با کلام خدا شما را می­ رهاند.

در جستجوی اهمیت و بزرگی

نویسنده: تت استیوارت

برای به بار آوردن میوه ­های روح­ القدس چه آموزشی دارید؟ آقای سیلوا در 296 صفحه به ما می ­آموزد چگونه می ­شود روح خود را به تاک حقیقی وصل کنیم و زندگی­ مان را به باغبان ازلی بسپاریم تا شاخه ی حیاتمان میوه­ هایی نیکو و شیرین به بار بیآورد.

حیات وافر

نویسنده: آنتونیا سیلوا

برای درک عمق نجاتی که دریافت کرده ­اید و محافظت از این نجات عظیم چه کرده­ اید؟ 311 صفحه عشق و اشتیاق آقای دانکن را مطالعه کنید.

حیات در مسیح

نویسنده: دیوید. د.دانکن

آیا می­دانید که کلیسا سهم فعالی در انجام نقشه ی رهایی بخش خدا برای جهان دارد؟ جسی میراندا در 275 صفحه این ماموریت عظیم را تشریح می­ کند. اصطلاحات گاه فنی این کتاب شما را نترساند، به یاری روح ­القدس کتاب را مطالعه کنید.

کلیسای مسیح

نویسنده: جسی میراندا

ارنست پتری در 306 صفحه به موضوع بسیار مهمی می­ پردازد. چگونه می ­شود کلام خدا را از طریق موعظه و تعلیم به طرز موثری انتقال دهید.

خدمت موعظه و تعلیم

نویسنده: ارنست پتری

آیا مباشری امین در ملکوت خداوند هستیم؟ آیا دارایی تحت اختیارمان را با ترس و لرز گوشه­ ای پنهان کرده ­ایم که بعد به خداوند پس بدهیم؟ آقای دِلگادو در 275 صفحه به ما آموزش می­دهد که چگونه می ­شود با شور و عشق مباشری امین بود و با این دارایی هزاران برابر ثمر آورد.

مسیحی مسئول

نویسنده: خوزه سیلوا دِلگادو

اگر روح ­القدس یکی است و شما هر روز یک باب از کتاب مقدس را به یاری این روح مطالعه می ­کنید پس چرا این همه تفسیرهای مختلف در کلیساها هست؟ آقای جانز در 294 صفحه به ما می­ گوید که فراگیری اصول اولیه تفسیر باعث اتحاد در کلیسا خواهد شد.

روش تفسیر و مطالعه کتاب مقدس

نویسنده: دوروتی جانز

اگر به رمز و راز اعداد و ارتباط درونی آنها علاقه دارید در این مقاله 33 صفحه ای سفری به کتاب مقدس خواهید داشت و شیرینی رمزگشایی هفتاد هفته دانیال را خواهید چشید. در این سفر تصاویر و نمودارهای تازه و دیدنی همراه و راهنمای شما خواهند بود.

هفتاد هفته دانیال

.

روح­ القدس این شخصی که نمود آن کبوتر، آب، آتش و باد بوده کیست و چگونه یاور و معلم ما و همچون کبوتری مهربان تسلی دهنده شده؟ کتاب حاضر یکی از ثمرات معلمی و یاوری این کبوتر مهربان می ­باشد که توسط ویلیام فاراند در 297 صفحه نوشته شده است.

روح­ القدس، یاور، معلم، و راهنمای ما

نویسنده: ویلیام فاراند

در این اثر، موضوع اصلی مسیح است، و کلیسا وسیله و روح ­القدس قدرت. این مقدمه­ ای مختصر و مفید و عمیقی است که آقای اسکروجی بر کتاب 140 صفحه­ ای آقای ویلیام مک دونالد نوشته است.

تفسیر اعمال رسولان

نویسنده: ویلیام مک دونالد

در این مقاله 20 صفحه ­ای با راز بدن خداوند عیسی مسیح آشنا خواهید شد.

کلیسا و رازهای مقدس آن

.

آیا می­دانید که کلیسا سهم فعالی در انجام نقشه ی رهایی بخش خدا برای جهان دارد؟ جسی میراندا در 275 صفحه این ماموریت عظیم را تشریح می­ کند. اصطلاحات گاه فنی این کتاب شما را نترساند، به یاری روح ­القدس کتاب را مطالعه کنید.

بروید و شاگردان بسازید

کتاب اول - 108 صفحه

آیا می­دانید که کلیسا سهم فعالی در انجام نقشه ی رهایی بخش خدا برای جهان دارد؟ جسی میراندا در 275 صفحه این ماموریت عظیم را تشریح می­ کند. اصطلاحات گاه فنی این کتاب شما را نترساند، به یاری روح ­القدس کتاب را مطالعه کنید.

بروید و شاگردان بسازید

کتاب دوم - 105 صفحه

آیا می­دانید که کلیسا سهم فعالی در انجام نقشه ی رهایی بخش خدا برای جهان دارد؟ جسی میراندا در 275 صفحه این ماموریت عظیم را تشریح می­ کند. اصطلاحات گاه فنی این کتاب شما را نترساند، به یاری روح ­القدس کتاب را مطالعه کنید.

بروید و شاگردان بسازید

 کتاب سوم - 104 صفحه

آیا می­دانید که کلیسا سهم فعالی در انجام نقشه ی رهایی بخش خدا برای جهان دارد؟ جسی میراندا در 275 صفحه این ماموریت عظیم را تشریح می­ کند. اصطلاحات گاه فنی این کتاب شما را نترساند، به یاری روح ­القدس کتاب را مطالعه کنید.

بروید و شاگردان بسازید

 کتاب چهارم - 132 صفحه

هنوز گمان می­ کنی که اندیشه و تفکر فلسفی انسانی می ­تواند تو را از بند اسارت و چرایی هستی و وجودت رها کند؟ مقاله 16 صفحه­ ای حاضر نگاهی به این خرد و دانایی و پیامد آن در زندگی همان متفکران دارد.

 تفکر و اندیشه مدرن از دیدگاه مسیحیت

.

آیا می­دانید که کلیسا سهم فعالی در انجام نقشه ی رهایی بخش خدا برای جهان دارد؟ جسی میراندا در 275 صفحه این ماموریت عظیم را تشریح می­ کند. اصطلاحات گاه فنی این کتاب شما را نترساند، به یاری روح ­القدس کتاب را مطالعه کنید.

روزه مسیحی

.

ریشه این همه سوء تفاهم در کلیسا کجاست؟ چرا بسیاری بر علیه این مفهوم عمیق، این بدن خداوند برخاسته ­اند؟ آیا انگشت اتهام را به سوی دنیا بگیریم؟ یا واقعیت امر در جای دیگری ست؟ لونا پان آرانگاسری در 71 صفحه واقعیت این پرسش را در خود کلیسا روشن می ­کند.

ابعاد کلیسایی آیین نیایش سریانی شرقی

نویسنده: لونا پان آرانگاسری

تاثیر این روح تسلی­ بخش را چگونه می شود در زندگی روزانه خود تجربه کرد؟ در 25 صفحه با این روح جوشان و ثمربخش بیشتر آشنا خواهید شد.

آب زنده، نشانه­ ای از روح ­القدس

.

نیازی به چهل سال سرگردانی روحانی نیست، حوصله به خرج بدهید و چند روزه وارد این سفر مطالعاتی شوید. تفسیری دقیق از کتابهای یوشع، داوران، سموئیل و پادشاهان در 180 صفحه.

آغاز پادشاهی

.

کلمه ی زننده ­ای که صدایش را بسیار شنیده ­اید و چهره­ اش را دیده ­اید. به کلمه خدا ایمان آورده ­اید ولی سایه ی آن کلمه ی زننده دست از سرتان برنمی دارد. آقای نورمن رایت در 26 صفحه با کلام خدا شما را می­ رهاند.

افسردگی

نویسنده: نورمن رایت

تهاجم به صندوقچه گمشده! اگر با چنین نامی بر کتابی مواجه می­ شدید گمان می­ کردید که رمانی است ماجراجویانه و آن را با لذت مطالعه می کردید. این نامی بود که چارلز پرایس می ­خواست بر روی کتاب خود بگذارد. در 100 صفحه، نه با تفسیری آکادمیک که با تجربه­ ای عمیق روبرو خواهید شد که حول محور عیسی مسیح و زندگی ­اش می چرخد.

زندگی در مسیح

نویسنده: پارلز پرایس

این صفت را بارها و بارها به وقایع و اشخاص خاصی داده ­ایم اما به راستی چه شخصی مستحق چنین صفتی است؟ عجیب نیست که پیش از تولد مسیح در کتاب اشعیا از به دنیا آمدن شخصی سخن به میان می­ آید که نامش عجیب است؟ در 16 صفحه بیشتر با این شخص آشنا خواهید شد.

عجیب

.

ای. دنت به زبانی ساده و زیبا از موضوع نجاتی صحبت می­کند که خمیرمایه کتاب خروج است. نویسنده مانند پدری مهربان در 327 صفحه درس­ های لازم را از کتاب خروج به ما می­ دهد تا عمق نجات در مسیح را دریابیم.

آموزه­ هایی از کتاب خروج

نویسنده: ای. دنت

به نام خداوند زنده عیسی مسیح، در وجود شاگردان شور و وجدی به پا می­ شود تا با جدیت دنیا را زیر پا بگذارند و با محبت دگرگونش کنند. در 216 صفحه با جدِ و جهد رسولانی روبرو می ­شویم که شنیدن خبر خوش را مدیون آنهاییم.

اعمال رسولان چه می­ گویند

.

این نخست­ زاده از برادران بسیار- عیسی مسیح - چه کودکی­ ای داشت؟ چرا در اناجیل اشاره­ های مختصری به کودکی او شده است؟ دلیل این اختصار چه بوده است؟ این کتاب در27 صفحه در پی پاسخ دادن به این پرسش­ هاست.

آناجیل کودکی

.

چرا بشر نیاز به آمرزش دارد؟ مگر بشر چه چیز کم دارد؟ کتاب مقدس در مورد آمرزش چه می ­فرماید؟ در 27 صفحه پاسخ پرسش­ هایتان را خواهید گرفت.

نیاز شما به آمرزش

.

جویس مایر برای همه ایمانداران نام آشنایی­ ست، واعظی صمیمی در عیسی مسیح. در 14صفحه و با لحنی خودمانی و همیشگی شما را از بند ترس هایتان آزاد می ­کند.

انجامش بده، حتی با ترس

نویسنده: جویس مایر

اشعیا باب 40 تا 55 چه دارد که این همه مورد توجه و علاقه مسیحیان است؟ آنهم دو قرن پیش از آمدن مسیح؟ چطور بیشترین آیاتی که در عهد جدید آمده از این باب هاست؟ 24 صفحه این کتاب را بخوانید تا به پاسخ در خور تعمقی برسید.

اشعیای دوم و شاگردانش

.

اشعیا در چه عصری می ­زیست؟ وقایع مهم آن روزگاران چه بود؟ آقای آسورماندی در پرسش و پاسخ­ هایی 22 صفحه­ ای توضیح مفصلی

اشعیای نبی

نویسنده: آسورماندی

مجموعه مقالات آقای آرمان رشدی در 18 صفحه جمع ­آوری شده تا آشنایی مختصری با کتاب مقدس پیدا کنید.

آشنایی با کتاب مقدس

نویسنده: آرمان رشدی

در این کتاب با ده نگرش به ایمان کلیسا روبرو می ­شوید که برای کسانی که طالب شناخت بیشتری از مسیحیت هستند نگاشته شده است. در 42 صفحه فارغ از تفاوت­های گرایش­ های مسیحی با دیدگاهی روبرو می ­شوید که عقیده مشترک تمام مسیحیان است.

آشنایی با ایمان کلیسا

( سری اول)

در این کتاب با ده نگرش به ایمان کلیسا روبرو می ­شوید که برای کسانی که طالب شناخت بیشتری از مسیحیت هستند نگاشته شده است. در 42 صفحه فارغ از تفاوت­های گرایش­ های مسیحی با دیدگاهی روبرو می ­شوید که عقیده مشترک تمام مسیحیان است.

آشنایی با ایمان کلیسا

( سری دوم)

مجموعه مقالاتی از مورخین مسیحی که در این کتاب گردآوری شده است. با گفتگوها و جزییات تاریخی دقیقی روبرو می­شوید که ارزش خواندن دارند تا بدانید در تاریخ کلیسای شرق چه گذشته است.

اسناد و مباحثی در باره تاریخ کلیسای شرقی

(جلد اول 186 صفحه)

مجموعه مقالاتی از مورخین مسیحی که در این کتاب گردآوری شده است. با گفتگوها و جزییات تاریخی دقیقی روبرو می­شوید که ارزش خواندن دارند تا بدانید در تاریخ کلیسای شرق چه گذشته است.

اسناد و مباحثی در باره تاریخ کلیسای شرقی

(جلد دوم 157 صفحه)

مجموعه مقالاتی از مورخین مسیحی که در این کتاب گردآوری شده است. با گفتگوها و جزییات تاریخی دقیقی روبرو می­شوید که ارزش خواندن دارند تا بدانید در تاریخ کلیسای شرق چه گذشته است.

اسناد و مباحثی در باره تاریخ کلیسای شرقی

( جلد سوم 142 صفحه)

آیا خدا امروز هم معجزه می­ کند؟ آیا او امروز هم به مردم قدرت شفا دادن می ­بخشد؟ آیا نبی­ها امروز هم وجود دارند؟ دکتر مهرداد فاتحی 38 صفحه پاسخ پرسش­ هایمان را می­ دهند.

عطای روح: دیروز و امروز

نویسنده: دکتر مهرداد فاتحی

« شما نمی­ دانید از کدام روح هستید.» ​این سخن خداوند در لوقا9 -  54-56 را به خاطر دارید؟ در دعاهامان گاهی صداهایی می ­شنویم، آیا صدای روح ­القدس است یا صدای دیگری ­ست؟ نکته و بحثی ­ست به باریکی مو و نیاز به تشخیص در پیچش مو دارد. در 78 صفحه نگرش پیچش مو را می­ آموزید.

عطای تشخیص

.

در 172 صفحه هر آنچه می­خواهید در مورد رساله تسالونیکیان و قرنتیان بدانید خواهید یافت. تفسیری تاریخی و ایمانی بر گفتار پولس رسول.

اولین متون مسیحی

.

«ای محبوبه من، تو چقدر زیبا هستی. چشمان تو همانند چشمهای کبوتر است.» می­ خواهید بدانید این محبوبه و این محبوب کیست؟ نه تفسیری کلاسیک و دانشگاهی که تفسیری عاشقانه از غزل غزلها خواهید خواند که آقای بلز آرمینژون در 251 صفحه، عاشقانه تفسیر کرده ­اند.

آوازهای عاشقانه

نویسنده: بلز آرمینژون

می­ خواهید جایگاه درست آیین­های نیایش شرق در کلیساها را ریشه­ یابی کنید؟ ایرنه- هانری دالمه در 82 صفحه این محبت را کرده ­اند و جایگاه درست این آیین­ ها را جلوی روی ما گذاشته ­اند.

آیین­ های نیایش کلیسای شرق

نویسنده: ایرنه- هانری دالمه

اگر ایوب را فقط با صبرش می­شناختید کافی نیست. در 27 صفحه با ابعاد دیگر شخصیت ایوب آشنا خواهید شد.

ایوب

.

راه رستگاری کجاست؟ شریعت؟ اعمال خوب؟ نجاست در درون مانده و بسیاری بیرون پیاله را دستمال می­ کشند و هم­چنان سرگردانند. کیدی آلن در 148 صفحه شستشوی درون را در مسیح عیسی آموزش می ­دهد.

از سرگردانی تا رستگاری

نویسنده: کیدی آلن

با کتابی دقیق در تاریخ ­ها و تفسیرها مواجه شده ­اید که در سطح عالی تدون شده است. ریموند ای براون در 207 صفحه با نگاهی ریز بین دانسته ­های ما را نسبت به عهد جدید افزایش می ­دهد.

از عهد جدید چه می ­دانیم؟

نویسنده:ریموند ای براون

مهمترین شواهد حاکی از آیین نیایش مسیحی از آغاز تا قرن چهارم پنجم را لوسین دئیس در 306 صفحه به ما معرفی می­ کند.

بهار آیین نیایش

نویسنده: لوسین دئیس

ببخشید! کلمه­ ای ساده که هر روزه از زبان این و آن می­ شنویم اما شده که به عمق این کلمه اندیشیده باشید؟ از دید خداوند انجیل به اعماق این کلمه وارد شوید و شیرینی این اعماق را در 26 صفحه بخوانید و ببخشید و بچشید.

بخشیدن

.

الهاماتی به ما شده است و نمی ­دانیم چگونه ارزیابی کنیم؟ نوشته دکتر فندر در 73 صفحه به ما می­ گوید که چگونه می­ شود الهامات خود را  در آینه کتاب مقدس شناخت.

سنجش حقیقت 

جلد اول - نویسنده: دکتر فندر

الهاماتی به ما شده است و نمی ­دانیم چگونه ارزیابی کنیم؟ نوشته دکتر فندر در 120 صفحه به ما می­ گوید که چگونه می­ شود الهامات خود را  در آینه کتاب مقدس شناخت.

سنجش حقیقت 

جلد دوم - نویسنده: دکتر فندر

می­ خواهید راز شخص عیسی مسیح را در عهد عتیق کشف کنید؟ پیر گرلو در 310 صفحه عموآس دیگری هموار می­ کند تا برگ­ زنان به انجیل برسیم و با مسیح هم سفره شویم.

برگ­های زرین کتاب مقدس

نویسنده: پیر گرلو

چه اتفاقی افتاده؟ انسان حتی با توبه و پشیمانی باز زنده نمی­شود و کتاب مقدس می­ گوید که همچنان مرده است؟ آرمان رشدی در این مجموعه مقالات 28 صفحه ­ای مسیح را بر سر این مرده فرا می­ خواند.

بشر وضع وخیم او و راه رستگاری ­اش

نویسنده: آرمان رشدی

با زبان­ بازان بسیاری روبرو می­ شوید و شیفته شیوایی کلام­ شان می شوید، به خصوص وقتی از خدا دم می ­زنند.  آقای وارن دبلیو. ویرزبی در 91 صفحه این اشخاص دغل ­باز و تعالیم ­شان را رسوا می ­کند.

هوشیار باشد

نویسنده: وارن دبلیو. ویرزبی

«امین باشید! برای نومید شدن همیشه خیلی زود است.» چرا پولس این هشدار را می­ دهد؟ مگر چه ارتباطی بین خدمت و امین بودن هست؟ آقای وارن دبلیو. ویرزبی در 104 صفحه طریق امین بودن را می ­آموزد.

امین باشید

نویسنده: وارن دبلیو. ویرزبی

چگونه می­ شود بدترین شرایط را تبدیل به بهترین فرصت­ ها کرد؟ در آن شرایط دشوار مگر می ­شود؟ باز هم آقای وارن دبلیو. ویرزبی به یاری ما می ­آید تا در76 صفحه راهش را نشان­ مان دهد.

امیدوار باشید

نویسنده: وارن دبلیو. ویرزبی

بارها خواسته ­ایم همان باشیم که خدا می­ خواهد و به رکود ایمانی رسیدیم. چاره چیست؟ چطور می ­شود در خداوند کامل شویم؟ آقای وارن دبلیو. ویرزبی در 86 صفحه ما را به اعماق نامه کولسیان می ­برد تا راه کامل شدن را هموار کند.

کامل باشید 

نویسنده: وارن دبلیو. ویرزبی

پیوسته شاد باشد! چه سری در این کلام پولس هست که در اعماق ناگرفته ی زندان رومی از عمقی می­ گوید که بوی خوش مسیح را می ­دهد؟ این بوی خوش، 71 صفحه کتابِ آقای وارن دبلیو. ویرزبی را معطر کرده است.

شاد باشید

نویسنده: وارن دبلیو. ویرزبی

رو به آینه نشسته­ اید و رو به خودتان داد می ­زنید که چه نقابی به روی­ تان چسبیده؟ آرام رو به آینه ی این کتاب بنشینید و 101 صفحه آقای وارن دبلیو. ویرزبی را ورق بزنید و در آخر به خود نگاه کنید.

واقعی باشید

نویسنده: وارن دبلیو. ویرزبی

معجزه ی شگفت ­انگیزی که در زندگی بتی اتفاق افتاده را در 22 صفحه از زبان خودش بشنوید.

سرگذشت بتی باکستر

.

عیسی مسیح را از تاریخ بشری حذف کنید، چه روی خواهد داد؟ رنگ و روی تاریخ بشر چه رنگی می­ شود؟ تاثیر عمیق و شگفت­ انگیز این شخصیت را در 55 صفحه به ­قلم جاش مک­ داول بخوانید.

بیش از یک نجار

نویسنده: جاش مک داول

این ترکیب اغلب با هول­ و هراس همراه بوده و ما را به یاد خشونت­ های مذهبی می­ اندازد. آیا مسیحیت نیز در دل خود چنین تفکری را

بنیادگرایی در کتاب مقدس

.

مار اپرم سریانی، جسم و جان و استعداد و طبع شاعری خود را چنگ روح ­القدس کرده و هیجده شعر سروده که در این کتاب 60 صفحه ­ای به آن گوش می­ دهیم.

چنگ روح­ القدس

نویسنده: مار اپرم سریانی

در روز پنطیکاست چه شد؟ بارش روح­القدس چگونه روی داد؟ ویولن اوفار، اتین گارین در 132 صفحه جزییات عمیقی را با شما درمیان خواهند گذاشت.

چه کسی باد را ساکن خواهد کرد؟

نویسندگان: ویولن اوفار، اتین گارین

خدا کجاست؟ آیا می­شود به عمق­ های خدا دست یافت؟ بیلی گراهام در 32 صفحه  شما را در این جستجوی بنیادی و حیاتی یاری خواهد کرد.

چگونه می ­توان خدا را یافت؟

نویسنده: بیلی گراهام

بارها قصد سفر به اعماق عهد عتیق را داشتید و در میان راه سرگردان شده­ اید؟ اتین شارپانتیه اسباب سفری چالش­ برانگیز را فراهم کرده تا در 121صفحه با دلیری پیش برویم.

چگونه عهد عتیق را بخوانیم؟

قسمت اول - نویسنده: اتین شارپانتیه

بارها قصد سفر به اعماق عهد عتیق را داشتید و در میان راه سرگردان شده­ اید؟ اتین شارپانتیه اسباب سفری چالش­ برانگیز را فراهم کرده تا در 121صفحه با دلیری پیش برویم.

چگونه عهد عتیق را بخوانیم؟

قسمت دوم - نویسنده: اتین شارپانتیه

اتین شارپانتیه باز به یاری شما آمده تا اسباب سفری دیگر را به عهد جدید در اختیارتان قرار دهد. 239 صفحه را با دقت بخوانید.

چگونه عهد جدید را بخوانیم؟

نویسنده: اتین شارپانتیه

نبرد مسیحیان با جسم و خون نیست، بلکه با نیروهای تاریکی­ ست. جی آدامز سلاح روحانی لازم را در 80 صفحه فراهم کرده تا به دست بگیرید و به جنگ نیروهای تاریکی بروید.

چگونه بر شرارت غلبه کنیم؟

نویسنده: جی آدامز

زمان به­ نام اوست و تمام وقایع جهان به پیش و بعد از ولادت او تقسیم شده است. ولادت او چگونه بود؟ چگونگی پا گذاشتن خدا به تاریخ جهان را در 47 صفحه بخوانید.

چگونگی ولادت مسیح

.

مارا پرم را چقدر می­ شناسید؟ او به زبان سریانی می ­نوشت و مهجور ماند. سباستین بروک نام او را در کنار قدیسین مسیحی می­آورد و این شاعر شیدای مسیح را در 97 صفحه به ما معرفی می ­کند.

چشم درخشان

نویسنده: سباستین بروک

در هر حالی و وضع سنگین و نگران ­کننده ­ای که هستید، یوغ سبک مسیح را به گردن بگیرید. کشیش تَت استیوآرت در 40 صفحه راهنمایی می ­شود برای آزادی از افسردگی و خشم و نگرانی و هر زنجیر اسارت دیگری که به گردن دارید.

مسیح مشاور نیک

نویسنده: تَت استیوآرت

گاهی اشخاصی آمده و چکش بر باورهایتان کوبیده ­اند و شما مانده ­اید و صدای حکمی بی­ رحم که در دل ­تان تکرار می­ شود. در پی پاسخ، کتاب مقدس را زیر و رو کرده­ اید و دفاعی نیافته ­اید؟ این کتاب 229 صفحه ­ای دفاعیه ­ای است قرص و محکم در حقانیت باور مسیحی.

دادگاه

.

مسیح و کلیسایش در شرق پا گرفت ولی چه شد که رو به غرب رفت و شرق از این راه حیات قالب تهی کرد؟ 58 صفحه این کتاب علل مرگ تدریجی این امر را بررسی می­ کند.

دلایل تضعیف کلیسای شرق

.

کتابی 130 صفحه­ ای با تفسیری آکادمیک از کتابهای زکریا، اشعیا، یوییل، ملاکی، تواریخ ایام، باروخ، بن سیراخ.

در انتظار ایام نوین

.

برنار برو تجویزی 80 صفحه­ ای دارد، برای آنانی که بیمارند و نیاز به طبیب دارند، نه آنانی که فکر می­ کنند در سلامت کامل به سر می­ برند.

در طلب گناهکاران

نویسنده: برنار برو

دعایی پربار و 10 صفحه ­ای برای دریافت روح تسلی­ بخش که خداوند عیسی مسیح وعده داده بود.

در طلب روح ­القدس

.

شما را همچون بره­ هایی به میان گرگها می ­فرستم. نگاهی موشکافانه بر زخمهایی که گرگها بر رسولان و خادمان زدند و ریشه­ یابی تاریخی آن در عهد قدیم و جدید. گِلن اِم. پِنِر در 370 صفحه رنج و درد و زخم و جفاها را به زیبایی به تصویر کشیده است.

در سایه صلیب

نویسنده: گِلن اِم. پِنِر

نامش را بسیار شنیده­ ایم و بسیار دوست  می­ داریم و از زندگی­ اش بسیار کم می ­دانیم. ترز مارتن. شخصیتی که زندگی بی­ مانندش در 212 صفحه به قلم گی گوشه نوشته شده است.

داستان یک زندگی

بخش اول - نویسنده: گی گوشه

نامش را بسیار شنیده­ ایم و بسیار دوست  می­ داریم و از زندگی­ اش بسیار کم می ­دانیم. ترز مارتن. شخصیتی که زندگی بی­ مانندش در 212 صفحه به قلم گی گوشه نوشته شده است.

داستان یک زندگی

بخش دوم - نویسنده: گی گوشه

آیا میان این دو مفهوم تضاد آشکاری وجود دارد؟ برگزیده ی 17 صفحه­ ای از کتاب راز محبت پل اودکیموف را اینجا بخوانید تا آشتی این تضادها را ببینید.

دعوت به ازدواج یا رهبانیت

نویسنده: پل اودکیموف

مهدی دیباج شهید راه و راستی را می­شناسید. فرشته دیباج در 62 صفحه، زندگی­ نامه، متن دفاعیه و پیامهای روحانی مهدی دیباج را جمع ­آوری کرده است.

رازهای ملکوت

نویسنده: فرشته دیباج

مشتاق خدمت هستید و نشانه ­هایی نه در خواب نه در بیداری نمی­ بینید؟ تَت استیوآرت در 56 صفحه به شما کمک کنید که نحوهء دعوت الهی را تشخیص بدهید و به راه خطا نروید.

تشخیص دعوت الهی برای خدمت

نویسنده: تَت استیوآرت

چه باید کرد تا دو تنی که یک تن شده ­اند، به دو جسم مجزا بازگشت نکنند؟ جان موری در 84 صفحه به ما می ­گوید راز یک تن شدن را چگونه می ­شود حفظ کرد.

طلاق

نویسنده: سباستین بروک

می­ خواهید بدانید در کلیساهای شرق سبک دعا کردن و زندگیروحانی­ شان چگونه بود؟ سباستین بروک به طور مفصل در 228 صفحه ما را به شرق می­ برد تا نوع دیگری از دعا و زندگی روحانی را بشناسیم.

دعا و زندگی روحانی

نویسنده: سباستین بروک

دعا چیست و نوایمانان چگونه می­توانند دعایی عمیق داشته باشند؟ آنتونی بلوم در84 صفحه ما را به اعماق این رابطه صمیمی با خداوند می ­برد.

دعای برخاسته از دل

نویسنده: آنتونی بلوم

کتابچه ­ای 24 صفحه­ ای برای آشنایی بیشتر با دعاهایی که باید پیش از غذا خوردن بخوانیم.

دعای سپاسگزاری بر سر سفره

نویسنده: سباستین بروک

«خوشا به حال مسکینان در روح» چه سری در این جمله عیسی مسیح هست؟ آیا دارد فقر و نداری را بر سر کوه موعظه می­ کند؟ به پای 151 صفحه بنشینیم و دریابیم عمق ­های دیگر کلام خداوند را.

نگاهی به تحولات زندگی

بخش اول

«خوشا به حال مسکینان در روح» چه سری در این جمله عیسی مسیح هست؟ آیا دارد فقر و نداری را بر سر کوه موعظه می­ کند؟ به پای 151 صفحه بنشینیم و دریابیم عمق ­های دیگر کلام خداوند را.

نگاهی به تحولات زندگی

بخش دوم

به راستی عیسی کیست؟ راز پسر انسان چیست؟ چگونه پا به این جهان گذاشت؟ برای یافتن پاسخ در 55 صفحه سفری به دو عهد قدیم و جدید خواهید داشت با تصاویری زیبا.

عید میلاد ابتدای نجات ما

.

در 4 صفحه با این عید بیشتر آشنا شوید.

عید صلیب پرجلال

.

در 17 صفحه با چگونگی این عید آشنا خواهید شد و سرودی بسیار زیبا خواهید خواند از مار اپرم که در باب این عید سروده است.

عید ظهور عیسی مسیح

نویسنده: مار اپرم

کتابی که هر ورقش با روح من صحبت کرده. بهترین کتابی که در تمام عمرم خوانده ام و ... اینها تنها جزئی از گفته­ های خوانندگان این کتاب شگفت­ انگیز است. فلیپ یانسی اما با فروتنی تمام، 386 صفحه این کتاب را با فیض مسیح نوشته است.

اعجاب فیض

نویسنده: فلیپ یانسی

آیا همچنان مانده­ اید که دُم خروس را بگیرید یا انجیل برنابا را باور کنید؟ پیش از آنکه سه باره و هزار باره مسیح را انکار کنید10 صفحه ی این مقاله را خوب بخوانید، آن وقت بانگ خروس را خواهید شنید و قید دیدن دُم ­اش را خواهید زد.

انجیل برنابا

نویسنده: سباستین بروک

چه شادی ­ای در این انجیل هست که خواندن آن را شیرین می­ کند؟ انجیل لوقا را انجیل شادی می­ دانند. دلیل آن را در تفسیری سنجیده و ساده در 199 صفحه خواهید خواند.

انجیل لوقا چه می ­گوید؟

تفسیری از کتاب لوقا و اعمال رسولان

مرقس کیست و چگونه انجیل را نوشت؟ چرا انجیل او اینقدر زنده و موزن است؟ جزییات دقیق ­تر و تفسیرهای عمیق ­تر را در 187صفحه بخوانید.

انجیل مرقس چه می ­گوید؟

.

چرا انجیل متی نسبت به اناجیل دیگر کند و آهسته قدم می­ زند؟ برعکس خود متی که بی ­درنگ باجگیری را رها کرد و در پی استاد رفت. راز عمیق این آرامی و آهستگی را در 280 صفحه این کتاب بخوانید.

انجیل متی چه می ­گوید؟

.

فرزند رعد بود و آرام و قرار نداشت، با کلمه ی خدا آرام گرفت و سر روی شانه او گذاشت و فرزند و رسول محبت شد. راز این عشق و آرامی را در 243 صفحه ی این کتاب بخوانید.

انجیل یوحنا چه می ­گوید؟

.

ناامیدی و ناتوانی روح مدرن دردی­ست عمیق که دست از سر بشر برنمی ­دارد. توماس مرتون در 111 صفحه با تعمق و تفکر هویت روح و روان بشر را کشف می­ کند و راه چاره را نشان می­ دهد.

انسان نوین

نویسنده: توماس مرتون

درمانده بارها و بارها دعا کرده­ اید که روح­ القدس عطای شما را عطا کند؟ آقای تت استیوارت در 64 صفحه شما را مجهز خواهد کرد.

تجهیز مقدسان

نویسنده: تَت استیوآرت

وعده رهایی ایرانیان را از زبان این نبی شنیده و خوانده ­اید. دورادور با شخصیت او آشنایی دارید اما این کتاب 24 صفحه ­ای را بخوانید تا از نزدیک با او آشنا شوید.

ارمیای نبی

وقتی مسیح گفت جسم مرا بخورید و خون مرا بنوشید تا حیات جاودان را دریافت کنید، مردم حرف او را نفهمیدند و شاگردان به شک افتادند تا شبِ پیش از مصلوب شدنش که باز این رسم را با نان و شراب مرسوم کرد. نفهمیده و شک کرده از کنار این راز نگذرید، در 31 صفحه به عمق عمل او پی ببرید.

عشای ربانی، سرچشمه زندگی کلیسا

-

چگونه ممکن است انسان گناهکار کامل شود؟ چه کاری از دست مذهب ساخته است؟ فیض مسیح چطور انسانی را کامل می­کند؟ جی آدامز پاسخ را در رساله یعقوب پیدا کرده و در 92 صفحه با ما درمیان گذاشته است.

اشتیاق برای کامل شدن

نویسنده: جی آدامز

چه سری در اعتراف به گناهان هست؟ چرا بسیاری ایمانداران از آن طفره می ­روند؟ 128 صفحه ی این کتاب به این راز مقدس می­ پردازد.

اعتراف به گناهان چرا؟

-

در ظاهر رساله کم و کوتاهی ­ست ولی در خواندن آن کوتاهی نکنید و 40 صفحه ی آن را برای یکی شدن تمام کلیساها در مسیح بخوانید.

اتحاد

-

آقای استنلی در 102 صفحه از تجربه ­های شخصی خود که مبتنی بر کتاب مقدس است، مفهوم و تجربه امنیت ابدی را تشریح می­ کند. وی تجربه امنیت ابدی را فراتر از مباحث الهیاتی می ­داند و در طول کتاب خواننده را مخاطب قرار می­ دهد و با لحنی دلنشین سوالات مخالفان این آموزه را پاسخ می­ دهد.

آموزه ی امنیت ابدی

نویسنده: چارلز استنلی

عشق چیست؟ چرا با عشق ازدواج می­ کنم و با بی ­میلی ادامه می­ دهم؟ این سوال زن و مردهای بسیاری است و پاسخ­ های کوتاه و سرسری دریافت می­ کنند و باز به کسالت زناشویی ادامه می ­دهند. 15 صفحه این متن را به دقت بخوانید.

ازدواج راز مقدس

.

آقای گزاویه لئون دوفور در 249 صفحه، کامل و جامع، فرهنگی را در دسترس ما گذاشته که از هر لحاظ غنیمتی الهیاتی برای فارسی­ زبانان است.

فرهنگ الهیات عهد جدید

نویسنده: گزاویه لئون دوفور

مقدمه­­ ای کوتاه و زنده از ادوارد کرگ در 101 صفحه خواهید خواند و بیشتر با فلسفه و مباحث آن آشنا خواهید شد.

فلسفه

.

دو تن از استادان دانشگاه جولیا آناس را برای این مقدمه 89 صفحه ­ای کوتاه و مختصر ستوده­ اند. شروع سبک و راحتی است برای شناخت مقدماتی فلسفه کهن.

فلسفه کهن

نویسنده: جولیا آناس

با مکان­ ها، اشخاص و اعیاد مذهبی زیادی در عهد جدید روبرو شده­ اید و شناختی از هیچ کدام ندارید؟ توضیحات انتهای کتاب مقدس هم کامل نیست. این فرهنگ کاملِ 204 صفحه ­ای از آقای گزاویه لئون دوفور به کمک شما می­ آید.

فرهنگ عهد جدید

نویسنده: گزاویه لئون دوفور

آقای گزاویه لئون دوفور در 249 صفحه، کامل و جامع، فرهنگی را در دسترس ما گذاشته که از هر لحاظ غنیمتی الهیاتی برای فارسی­ زبانان است.

فرهنگ الهیات عهد جدید

(جلد اول. راز پسر قدوس.خدا، پدر و آفریدگار، نقشه او) نویسنده: گزاویه لئون دوفور

آقای گزاویه لئون دوفور در 331 صفحه، کامل و جامع، فرهنگی را در دسترس ما گذاشته که از هر لحاظ غنیمتی الهیاتی برای فارسی ­زبانان است.

فرهنگ الهیات عهد جدید

( جلد اول. راز پسر قدوس.بخش اول: آزادی-شرم) نویسنده: گزاویه لئون دوفور

آقای گزاویه لئون دوفور 249 صفحه، کامل و جامع، فرهنگی را در دسترس ما گذاشته که از هر لحاظ غنیمتی الهیاتی برای فارسی­ زبانان.

فرهنگ الهیات عهد جدید

( جلد دوم. راز پسر قدوس.بخش دوم: شریعت - یهود)نویسنده: گزاویه لئون دوفور

رابرت گلیسون، معنا و عمق فیض را فشرده و گیرا در پیمانه ­ای 18 صفحه ­ای ریخته تا بنوشیم.

فیض تقدیس­ کننده

نویسنده: رابرت گلیسون

مسیح فرمود« سقوط او را از آسمان همچون برقی دیدم.» در دنیای تاریک و سقوط کرده، ترق و تروق این برق را در 27 صفحه بخوانید.

فرقه­ ها و آیین­ های شیطانی

.

مهمترین پرسش قرن بیست­ و یکم این است: چرا مسیح تا این اندازه رنج کشید؟ تنها در118 صفحه، دست از حساب وکتابهای انسانی­ مان برداریم و سپس ببینیم باز حاضریم چرتکه ی انسانی­ مان را به دست بگیریم؟

50 دلیل چرا عیسی به دنیا آمد تا مصلوب شود.

.

فیلوکالی، شخصی که پیرو مسیح بود. فیلوکالی، یعنی عشق به زیبایی. می خواهید بیشتر وارد عمق­ های این زیبایی شوید؟ 137 صفحه عاشقانه این کتاب را بخوانید.

فیلوکالیِ کوچکِ دعای قلبی

.

سباستین بروک در 43 صفحه ما را با جزییات شخصیت عجیب و عمیق فیلوکسنوس آشنا

فیلوکسنوس اهل مابوق

نویسنده: سباستین بروک

دکتر نیل آندرسون در 34 صفحه به پاهای شما آب می­ زند و خشک می کند تا در این آزادی قدم بزنید.

قدم­هایی به سوی آزادی در مسیح

نویسنده: نیل آندرسون

17 صفحه برای فهم صخره ­ای که روی آن قلب و ایمان ­تان را بنا کنید.

قلب ایماندار

.

دعاهایی که کشیش در کلیسا می ­خواند را در 25 صفحه خواهید خواند.

قداس

نویسنده: نیل آندرسون

آیا دشوارتر از ببخش دیگران چیزی وجود دارد؟ بارها خواسته ­اید و چیزی مانع شده که همچنان طلبکار دیگران باشید. چه قدرتی در ببخش هست و با چه قدرتی می توان بخشید؟ کشیش تَت استوآرت در 21 صفحه راز این قدرت را خواهد گفت.

قدرت بخشش

نویسنده: تَت استوآرت

چرا خداوند بجای دعوت از یک فرد مشخص، قومی را دعوت می ­کند؟ جورج تاوارد در 17 صفحه پاسخ این سوال را می ­دهد.

قوم خدا

نویسنده: جورج تاوارد

مسیحیتی که شریعت و مذهب را با آمدن خود خدا بر زمین منسوخ شده می ­داند، چه رفتاری با ادیانی دارد که همچنان پابند شریعت هستند؟ 141 صفحه این کتاب به این موضوع

گفتگو مابین ادیان

.

گناه چیست و نجات چیست؟ اسقف لسلی نیوبگین در 66 صفحه شما را بیشتر با این مفاهیم آشنا می­ کند.

گناه و نجات

نویسنده: لسلی نیوبگین

« او بره ی واقعی گذر ماست که گناه جهان را برداشت.» ویلیام اوشی در 17 صفحه شما را به اعماق معنای این جمله خواهد برد.

هفته مقدس و راز گذر

نویسنده: ویلیام اوشی

تازگی از بند اسارت گناه آزاد شده­ ام و کتاب مقدس خریدم و نمی ­دانم مطالعه آن را از کجا شروع کنم و دنبال کنم. این کتاب به یاری ­تان می ­آید. 160 صفحه تفسیر بر کتاب­های خروج، اعداد، لاویان و تثنیه.

گذر از اسارت مصر

.

رمانی نوشته شد و در صدر پرفروش ­ترین کتابها قرار گرفت و فیلمی بر پایه آن ساخته و دیده شد اما چه کسی در پی یافتن حقیقت محتوای آن نوشته و تصویر بود؟ دکتر سیروس ارشادی در 15 صفحه حقیقتی را با ما درمیان می ­گذارد.

حقیقت رمز داوینچی

نویسنده: سیروس ارشادی

در 11 صفحه با این هفته و روز و دلیل نامگذاری تاریخی آن بیشتر آشنا خواهید شد.

هفته رنج و یکشنبه قیام

.

شباهت­ های موجود در چهار انجیل را در 292 صفحه بخوانید.

هم نظری در چهار انجیل

.

ازدواج راز مقدسی با خود دارد، بخاطر همین بیشترین حملات به این راز شده و می­ شود. جی آدامز 91 صفحه مشاوره ای غنی و پرباری به تمام زوج­ها می­ دهد. 

حل مسائل زناشوئی

.

نقشی که مریم در نقشه خدا دارد موضوعی است که طی قرنها سبب شده مسیحیان به کلیساهای مختلفی تقسیم شوند. این موضوع ریشه در چه دیدگاهی دارد؟ ماری پانتاپالیل در 238 صفحه به صورت ریشه­ ای به این موضوع می­ پردازد.

حضرت مریم، شمایل کلیسای به کمال رسیده در نوشته های یوحنا

نویسنده: ماری پانتاپالیل

این کتابی است که برای مردم روزگار ما نوشته شده است، یعنی عصر بهم ریختگی اعصاب. دیوید ای.سیمندز به جای آنکه روی اعصابتان راه برود در 203 صفحه راه آرامش را نشان ­تان خواهد داد.

شفای احساسات آسیب­ دیده

.

تفسیری 192 صفحه­ای از کتابهای مراثی، روت، یونس، غزل غزلها، امثال، جامعه، ایوب، مزامیر.

حکمت و دعا

.

یادآوری حکمت، روحیه، منش عمیق فرانسیس قدیس در مقابل خدا و انسان، هدف الوار لو کلرک در این کتاب 53 صفحه ­ای است.

حکمت مرد فقیر

نویسنده: الوار لو کلرک

اندرو کلپهام در 135 صفحه ی فشرده و مختصر، شما را با این مفهوم آشنا خواهد کرد.

حقوق بشر

نویسنده: اندرو کلپهام

حزقیال، نبی یا رائی دره ی استخوانهای خشک. حزقیال، نبی بی اشک، بر سر جنازه همسر محبوب. در 25 صفحه پرتره ی این رائی را رویت خواهید کرد.

حزقیال

.

مترجم عزیز و محترم این کتاب، آقای آرمان رشدی، می ­گوید افتخار ترجمه ی مفیدترین تفسیرها را به دست آورده است. 267 صفحه ی مفید و ثمربخش آقایان گوردن فی و داگلاس استیوارت را از دست ندهید.

چگونه کتاب مقدس را درست درک کنیم؟

نویسندگان: گوردن فی و داگلاس استیوارت

فرمان حکم نکنید تا بر شما حکم نشود را شنیده ­ایم، اما با رفتارهایی در کلیسا مواجه می ­شویم، آن وقت چه؟ حکم کنیم یا نکنیم؟ 4 صفحه این متن را بخوانید.

حکم کردن

.

وقتی از خدای پدر حرف می ­زنیم از چه کسی حرف می­ زنیم؟ 9 صفحه ­ی این مقاله ویژگی­ هایی از این پدر را با ما در میان می­ گذارد.

ایمان به خدای پدر

.

کتابی عجیب و عمیق از آقای ریک وارن. نویسنده وعده داده با خواندن چهل فصل این کتاب شخصیت شما به شدت دگرگون و به شخصی کاملا جدید تبدیل خواهید شد. فروش میلیونی این کتاب در سرتاسر جهان نشانه ی آشکاری از این دگرگونی بوده و هست.

زندگی هدفمند

نویسنده: ریک وارن

به نظر می­ رسد که در دنیای امروز، اوضاع نامشخص، اخلاقیات ساده و جاذبه ادیان مد روز، دعوت­های انجیل را تحت شعاع قرار داده است. دو نبی بزرگ که تاثیر عمیقی بر سنت یهود و مسیحی گذاشته­اند می­ توانند الگوهایی برای این دوران باشند. در 31 صفحه بیشتر با این دو شخصیت آشنا شوید.

ایلیا و الیشع

.

تنش و درگیری با تمدن یا گردن نهادن به دست آوردهای آن؟ پرسشی که یک ایماندار از خود می­ پرسد. این چالش و پدیده­ی تازه­ای نیست و پاسخ آن را در این کتاب 163 صفحه­ ای خواهید یافت. در تفسیری از کتابهای دانیال و استر و ....

ایمان و تمدن

.

راز این طفل چیست؟ که در فقر و ناتوانی به میان ما آمد و فرشتگان و چوپانان او را دیدند و ستاره­ای عجیب مژده تولد او را به ایرانیان داد. خود این طفل در بزرگسالی پاسخ ما را خواهد داد. در 25 صفحه این پاسخ را مطالعه کنید.

عید میلاد

.

ما ملتی با قدمت چندین هزارساله چه برکت و لعنتی را در تاریخ پشت سر گذاشته ­ایم؟ در کتاب مقدس از ما ایرانیان چه ذکر خیری به میان آمده است؟ این ذکر خیر خداوند را از زبان "الن هانتزینگر" در 98 صفحه بخوانید.

ایرانیان در کتاب مقدس

نویسنده: الن هانتزینگر

عیسی به راستی که بود و چه کرد؟ از کجا آمد و به کجا رفت؟ آقای آرمان رشدی مقالاتی 44 صفحه ­ای، نگاهی تاریخی به شخصیت و زندگی عیسی مسیح داشته است.

عیسی که بود؟

نویسنده:آرمان رشدی

پادشاهی چیست؟ یک شخص، همراه با یک مشت وزیر و دم و دستگاه زورگویی؟ وقتی عیسی از پادشاهی دم می­ زد منظورش چه نوع پادشاهی بود؟ دکتر مهرداد فاتحی در 36 صفحه منظور نظر عیسی را بررسی می ­کند.

عیسی و پادشاهی خدا

نویسنده: مهرداد فاتحی

نان حیات، راه و راستی، قیامت و حیات، نور جهان و شبان نیکو که جانش را برای دوستانش فدا کرد. این همه که گفته شد چه معنی می­ دهد و به راستی عیسی کیست؟ اگر روح خدا هنوز بر شما مکاشفه نکرده که عیسی به راستی کیست، این 203 صفحه جسم و خون، شما را آماده­ی این مکاشفه می ­کند.

عیسی کیست؟

.

چگونه می ­شود با نور کتاب مقدس با واقعیت تاریک روبرو شد؟ واقعیتِ سفت و سخت و متناقض دنیای امروز؟ چگونه می­شود این پوسته سخت را با کلام درهم شکست؟ دیتریش بونهوفر در پنجاه صفحه، مته­ای آلمانی از کلام مقدس

عیسی مسیح امروز  برای ما کیست؟

نویسنده: دیتریش بونهوفر

او واقعا که بود؟ ما دقیقا از زندگی او چه می ­دانیم؟ ما اطلاعات زیادی در مورد سی سال قبل از تعمید او نداریم. 22 صفحه جزییات تاریخی و جالب در مورد عیسای ناصری خواهید خواند.

عیسای ناصری

.

کلام خدا از عمل آن جدا نبوده است و خداوند طبق پیمانی که می ­بست عمل می­ کرد. گریگوری باوم در 12 صفحه کلامی که جسم گردید را توضیح می­ دهد.

کلام و راز در کلیسا

نویسنده: گریگوری باوم

انسان تنها، انسان تن پرست، از این شاخه­ ی مذهب و عرفان و باور شخصی به شاخه­ های دیگری می­ پرد و نهایت بال و پر ریخته در خود فرو می ­رود! آیا واقعا شخص در خود نوری دارد؟ آیا کلیسا یک امر شخصی است؟ هدف کلیسا در این دنیای فرو افتاده و فریب خورده چیست؟ جان ر. شیتس در 18 صفحه تاک حقیقی را معرفی می ­کند.

کلیسا چیست؟

نویسنده: جان ر. شیتس

کلیسا، این بدن مسیح در سنت سریانی چه تاریخی داشته است؟ سنتی که شرقی بود و به واقعه­ ی تاریخی و زبانی مسیح نزدیک­تر. گیورگیس پانیکر در40 صفحه ما را به سفری شرقی می ­برد.

کلیسا در سنت سریانی

نویسنده: گیورگیس پانیکر

بازتعریفی از مفهوم کلیسا که دستخوش تحریف و تعاریف تاریخی قرار گرفته بود. در 164 صفحه این بازتعریفی را در کلیساهای شرقی مطالعه کنید.

کلیساشناسی از دیدگاه سنت شرق

.

بررسی تاریخی و مفهومی از نحوه­ی شکل ­گیری کلیسای اولیه. نویسنده ­ی کاتولیک این کتاب در 27 صفحه در پی اتحاد کلیساهای شرقی و کاتولیک و پروتستان است.

کلیسا و عهد جدید

.

تعریف، اهمیت و کارکرد کلیسا را آقای آرمان رشدی در مجموعه مقالات بیست صفحه ­ای شرح داده ­اند.

کلیسا

نویسنده: دیتریش بونهوفر

در انجیل با ده ندای بشارت دهنده­ ی نجات روبرو هستیم ولی تنها در اعمال رسولان خوانده ­ایم که در روز پنتیکاست چگونه کلیسا آغاز شد. در این کتاب 50 صفحه ­ای، از نه صدای دیگر نیز خواهید شنید.

کلیسای اولیه رسولان

.

آغاز به کار کلیسا در ایران چگونه بود؟ چه مسیر تاریخی را طی کرد؟ ایرانیان چگونه با نام مسیح آشنا شدند؟ ویلیام میلر در 47 صفحه، به سفری تاریخی به سرزمین اجدادی­ مان می ­رود.

کلیسای قدیم در ایران

نویسنده: ویلیام میلر

" همچنین به کلیسایی که در خانه ها برپا می ­شود ، درود بسرانید." نویسنده کلیساهای اولیه را به قارچ­ های زیبایی تشبیه کرده است ولی یادآوری می­ کند که قارچ یک شبه نابود هم می­ شود. کشیش تَت استیوآرت در 44 صفحه نحوه ­ی رشد و محافظ کلیساهای خانگی را به ما می ­آموزد.

کلیسای خانگی

نویسنده: تَت استیوآرت

چگونه می ­شود با نور کتاب مقدس با واقعیت تاریک روبرو شد؟ واقعیتِ سفت و سخت و متناقض دنیای امروز؟ چگونه می­شود این پوسته سخت را با کلام درهم شکست؟ دیتریش بونهوفر در پنجاه صفحه، مته­ای آلمانی از کلام مقدس

عیسی مسیح امروز  برای ما کیست؟

نویسنده: دیتریش بونهوفر

چگونه می ­شود با نور کتاب مقدس با واقعیت تاریک روبرو شد؟ واقعیتِ سفت و سخت و متناقض دنیای امروز؟ چگونه می­شود این پوسته سخت را با کلام درهم شکست؟ دیتریش بونهوفر در پنجاه صفحه، مته­ای آلمانی از کلام مقدس

عیسی مسیح امروز  برای ما کیست؟

نویسنده: دیتریش بونهوفر

چگونه می ­شود با نور کتاب مقدس با واقعیت تاریک روبرو شد؟ واقعیتِ سفت و سخت