top of page

 ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

69.

عید میلاد

راز این طفل چیست؟ که در فقر و ناتوانی به میان ما آمد و فرشتگان و چوپانان او را دیدند و ستاره­ای عجیب مژده تولد او را به ایرانیان داد. خود این طفل در بزرگسالی پاسخ ما را خواهد داد. در 25 صفحه این پاسخ را مطالعه کنید.

68.

ایمان و تمدن

تنش و درگیری با تمدن یا گردن نهادن به دست آوردهای آن؟ پرسشی که یک ایماندار از خود می­ پرسد. این چالش و پدیده­ی تازه­ای نیست و پاسخ آن را در این کتاب 163 صفحه­ ای خواهید یافت. در تفسیری از کتابهای دانیال و استر و ....

نوید رهایی

71.

عیسی که بود؟

نویسنده:آرمان رشدی

عیسی به راستی که بود و چه کرد؟ از کجا آمد و به کجا رفت؟ آقای آرمان رشدی مقالاتی 44 صفحه ­ای، نگاهی تاریخی به شخصیت و زندگی عیسی مسیح داشته است.

70.

ایرانیان در کتاب مقدس

نویسنده: الن هانتزینگر

ما ملتی با قدمت چندین هزارساله چه برکت و لعنتی را در تاریخ پشت سر گذاشته ­ایم؟ در کتاب مقدس از ما ایرانیان چه ذکر خیری به میان آمده است؟ این ذکر خیر خداوند را از زبان "الن هانتزینگر" در 98 صفحه بخوانید.

73.

عیسی کیست؟

نان حیات، راه و راستی، قیامت و حیات، نور جهان و شبان نیکو که جانش را برای دوستانش فدا کرد. این همه که گفته شد چه معنی می­ دهد و به راستی عیسی کیست؟ اگر روح خدا هنوز بر شما مکاشفه نکرده که عیسی به راستی کیست، این 203 صفحه جسم و خون، شما را آماده­ی این مکاشفه می ­کند.

72.

عیسی و پادشاهی خدا

نویسنده: مهرداد فاتحی

پادشاهی چیست؟ یک شخص، همراه با یک مشت وزیر و دم و دستگاه زورگویی؟ وقتی عیسی از پادشاهی دم می­ زد منظورش چه نوع پادشاهی بود؟ دکتر مهرداد فاتحی در 36 صفحه منظور نظر عیسی را بررسی می ­کند.

75.

عیسای ناصری

او واقعا که بود؟ ما دقیقا از زندگی او چه

می ­دانیم؟ ما اطلاعات زیادی در مورد سی سال قبل از تعمید او نداریم. 22 صفحه جزییات تاریخی و جالب در مورد عیسای ناصری خواهید خواند.

74.

عیسی مسیح

امروز  برای ما کیست؟

نویسنده: دیتریش بونهوفر

چگونه می ­شود با نور کتاب مقدس با واقعیت تاریک روبرو شد؟ واقعیتِ سفت و سخت و متناقض دنیای امروز؟ چگونه می­شود این پوسته سخت را با کلام درهم شکست؟ دیتریش بونهوفر در پنجاه صفحه، مته­ای آلمانی از کلام مقدس

می ­سازد.

77.

کلیسا چیست؟

نویسنده: جان ر. شیتس

انسان تنها، انسان تن پرست، از این شاخه­ ی مذهب و عرفان و باور شخصی به شاخه­ های دیگری می­ پرد و نهایت بال و پر ریخته در خود فرو می ­رود! آیا واقعا شخص در خود نوری دارد؟ آیا کلیسا یک امر شخصی است؟ هدف کلیسا در این دنیای فرو افتاده و فریب خورده چیست؟ جان ر. شیتس در 18 صفحه تاک حقیقی را معرفی می ­کند.

79.

کلیساشناسی از دیدگاه سنت شرق

بازتعریفی از مفهوم کلیسا که دستخوش تحریف و تعاریف تاریخی قرار گرفته بود. در 164 صفحه این بازتعریفی را در کلیساهای شرقی مطالعه کنید.

76.

کلام و راز در کلیسا

نویسنده: گریگوری باوم

کلام خدا از عمل آن جدا نبوده است و خداوند طبق پیمانی که می ­بست عمل می­ کرد. گریگوری باوم در 12 صفحه کلامی که جسم گردید را توضیح می­ دهد.

78.

کلیسا در سنت سریانی

نویسنده: گیورگیس پانیکر

کلیسا، این بدن مسیح در سنت سریانی چه تاریخی داشته است؟ سنتی که شرقی بود و به واقعه­ ی تاریخی و زبانی مسیح نزدیک­تر. گیورگیس پانیکر در40 صفحه ما را به سفری شرقی می ­برد.

81.

کلیسا

نویسنده: آرمان رشدی

تعریف، اهمیت و کارکرد کلیسا را آقای آرمان رشدی در مجموعه مقالات بیست صفحه ­ای شرح داده ­اند.

80.

کلیسا و عهد جدید

بررسی تاریخی و مفهومی از نحوه­ی شکل ­گیری کلیسای اولیه. نویسنده ­ی کاتولیک این کتاب در 27 صفحه در پی اتحاد کلیساهای شرقی و کاتولیک و پروتستان است.

83.

کلیسای قدیم در ایران

نویسنده: ویلیام میلر

آغاز به کار کلیسا در ایران چگونه بود؟ چه مسیر تاریخی را طی کرد؟ ایرانیان چگونه با نام مسیح آشنا شدند؟ ویلیام میلر در 47 صفحه، به سفری تاریخی به سرزمین اجدادی­ مان می ­رود.

82.

کلیسای اولیه رسولان

در انجیل با ده ندای بشارت دهنده­ ی نجات روبرو هستیم ولی تنها در اعمال رسولان

خوانده ­ایم که در روز پنتیکاست چگونه کلیسا آغاز شد. در این کتاب 50 صفحه ­ای، از نه صدای دیگر نیز خواهید شنید.

85.

کتاب پیدایش چه می­ گوید

شعر پیدایش جهان چه می گوید؟ در آغاز چه پیش آمد و چه شخصیت هایی آمدند و رفتند؟ ساختار پنهان این کتاب چه چیزی در خود دارد؟ 132 صفحه­ ی این کتاب بخشی از ساختار کتاب پیدایش را آشکار می ­کند.

84.

کلیسای خانگی

نویسنده: تَت استیوآرت

" همچنین به کلیسایی که در خانه ها برپا می ­شود ، درود بسرانید." نویسنده کلیساهای اولیه را به قارچ­ های زیبایی تشبیه کرده است ولی یادآوری می­ کند که قارچ یک شبه نابود هم می­ شود. کشیش تَت استیوآرت در 44 صفحه نحوه ­ی رشد و محافظ کلیساهای خانگی را به ما می ­آموزد.

87.

کتاب مقدس در سنت سریانی

نویسنده: سباستین بروک

کنجکاوید بدانید که ترجمه­ های اولیه کتاب مقدس چه سرگذشتی داشته تا به دست ما رسیده است؟ سباستین بروک در 55 صفحه کنجکاوی ما را برطرف می ­کند.

86.

کتاب الف

کتاب الف تولد تازه و ورود به خانواده الهی را به شما تبریک می ­گوید و در 187 صفحه دروس مقدماتی در مورد زندگی مسیحی و اصول و اعتقادات آن را به شما آموزش می ­دهد.

89.

خوابها و زندگی روحانی

نویسنده: آنسلم گرون

خوابها می­ بینید و طبیعت کهنه و پوسیده، شما را به سمت و سوی تعبیر خوابهایی می ­کشاند که هیچ ارتباطی با روند و رشد روحانی شما ندارد. آقای آنسلم گرون در 31 صفحه رابطه گمشده میان خواب­ها و رویه روحانی را پیدا کرده و با ما درمیان می ­گذارد.

91.

خدای زنده

(جلد دوم)

در این کتاب 397 صفحه­ ای، معنی راز کلیسا و اوضاع کلیسا را بهتر درک خواهید کرد و بهتر می ­توانید خواهران و برادران خود را با این راز آشنا کنید و به یاری روح­ القدس همگی وارد ملکوت خداوند شوید.

93.

خدا و انسان

نویسنده: آنتونی بلوم

با پرسش­ های شکاک­ ها و منکران خدا بارها و بارها روبرو شده ­اید و شاید از آنها برای همیشه روگردان شده ­اید. آنتونی بلوم رو دروی یکی از منکران قرار گرفته و به جای روگردانی، در 80 صفحه به پرسش­ هایش رو نشان داده و پاسخ داده است.

88.

کتاب مقدس و تربیت فرزند

نویسنده: تت استیوآرت

فرزند یا فرزندانی دارید و در معرض تعالیم تاریک دنیا قرار گرفته ­اند و نگرانید که نهال و امانتی خداوند خشک و دزدیده شود. تت استیوآرت در 53 صفحه، راه تنگی باز می ­کند تا به یاری روح ­القدس، نهال و امانتی خداوند را آبیاری کنید.

90.

خادمین کلیسا

میان خدمت پرشور خادمین کلیسا، فکری به سراغ­ تان می ­آید، اسقف، کشیش چه کسانی هستند؟ چه کسی انتخابشان کرده؟ ملاک انتخاب آنها چه بوده؟ و از این دست سوالات. 18 صفحه این کتابچه پاسخ شما را می­ دهد.

92.

خیمه­ ها، معابد و قصرها

نویسنده: آر.سی . هووارد 

عهد جدید را بارها خوانده­ اید و عهد عتیق همچنان در سایه­ ی زندگی روحانی ­تان قرار گرفته است. آر.سی . هووارد  با 296 صفحه، دانشی فراهم می ­کند تا این سایه­ ی عهد جدید را بهتر بشناسید.

94.

خدا شما را دوست دارد

در 4 صفحه، مختصر و فشرده، این عشق را بخوانید و برای چشیدن آن دعا کنید.

95.

خدای زنده

(جلد اول)

عیسای مسیح و روح ­القدس

این کتاب برای ما مسیحیان ایران که در طی تاریخ طولانی کلیسای خود دچار آزمایشات، شکست ­ها، ضعف­ ها و خصومت­ های بسیار گشته ­ایم، برنامه­ ای کاملا جذاب ارائه می ­دهد.  شتاب نکنید و هر فصل این کتاب 140

صفحه­ ای را با دعا شروع کنید.

97.

خلاصه­ ای از ادبیات سریانی

نویسنده: سباستین بروک

54 صفحه روشن و شفاف و فشرده بخوانید از چشمه ی زبانی مسیحیت اولیه در دنیای شرق. سباستین بروک تاریخ صدای این ادبیات را تا قرن چهاردهم دنبال کرده و به گوش ما رسانده است.

99.

شام خداوند

آخرین شام عیسی مسیح به همراه شاگردانش، رمز و راز و گفت و شنود و رفتارهایی به همراه داشت. راز آن شب و معناهای روشن آن را در 95 صفحه بخوانید.

101.

مادر مسیح

نویسنده: ایمون کارول

ایمون کارول نقش مادر مسیح را در اناجیل، نقشی کلیدی و جدی معرفی می­ کند و در 20 صفحه با جدیت این نقش را با استناد به اناجیل روشن می کند.

96.

خدای زنده

(جلد سوم)

ظهور دوم خداوند و زندگی ابدی

ظهور خداوند با چه مقدمه و پیشینه­ ای بوده؟ در عهد عتیق در این مورد چه گفته شده است؟ ظهور دوم او و زندگی ابدی با چه تصویر و رویایی نشان داده شده است؟ در این کتاب 181 صفحه به پاسخ تمام این پرسش ­ها خواهید رسید.

98.

مقدمه ­ای بر شناخت کتاب مقدس

نویسنده: رابرت چارلز اسپرول

رابرت چارلز اسپرول در مقدمه گفت است که هدفش نوشتن کتابی با چهارچوب آکادمی و الهیاتی نبوده بلکه در پی عرضه چهارچوبی اساسی بر مبنای "عقل سلیم" برای خوانندگانی که می ­خواهند به طور جدی و مفید کتاب مقدس را مطالعه کنند. در 86 صفحه این عقل سلیم را دریافت کنید.

100.

مادر خداوند در سنت سریانی

نویسنده: مریم ساموئل تیکوتام

مسیحیان او را "حامل خدا " یا (مادر خدا)

می ­نامیدند. نه به این معنی سطحی و مبتذل که خدا مادری داشته باشد! بلکه به این معنی که مریم مادر مسیح، "کلمه خدا" بود. از آنجا که " کلمه خدا بود"، مریم " حامل خدا" (یا مادر خدا) بود. مریم ساموئل تیکوتام در 29 صفحه به بررسی نقش و حضور مریم در سنت سریانی پرداخته است.

103.

ملکوت و قوت و جلال

نویسنده: ژان- باپتیست ساوادوگو

خدا پیغامی خاص برای شما دارد. مطالبی که در این کتاب خواهید آموخت، به شما در فهم حقیقت عهد جدید کمک خواهد کرد. ژان- باپتیست ساوادوگو در 329 صفحه این برکت را با ما تقسیم می­ کند.

102.

مقام حضرت مریم در

مذهب کاتولیک

«آیا کاتولیک ها مریم را می پرستند؟» پرسشی است که بسیاری از ایمانداران غیر کاتولیک و مردم عادی می­پرسند. در 4 صفحه­ ی فشرده پاسخ پرسش را بگیرید.

105.

ماموریت کلیسای ما

راز جهانی رستگاری را عیسی مسیح آشکار کرد و گفت بروید و به نام پدر، پسر، روح ­القدس امت­ها را شاگرد سازید. آموزش زیباترین رسالت جهان را در 106 صفحه بخوانید.

104.

برنامه درسی کلاس زندگی

در ملکوت خدا

در 42 صفحه پا­ به ­پای مطالب این کتاب معنای ملکوت خدا را تجربه کنید و برنامه­ ها و هفته­ های تقسیم شده را با جدیت دنبال کنید.

107.

مراسم دستگذاری کشیشان

در سنت آشوری و کلدانی این دستگذاری به چه صورت انجام می­ گیرد؟ در 9 صفحه دعا و روش خاص به جا آوردن این آیین را خواهید خواند.

106.

معنی مرگ در نور مسیح

شاعری می­ گفت« نترسیم از مرگ، مرگ پایان کبوتر نیست.» و مُرد. در این دنیا، مرگ، تنها دمکراسی کامل، سرنوشت مشترک تمام بشریت است. ما مرگ را در دیگران دیده­ ایم و در خود نه! در نور و آینه مسیح مرگ چه معنی می­ دهد؟ 17 صفحه به بررسی این واقعیت می ­پردازد.

109.

مریم در عهد جدید

گاه با روایت به ظاهر متناقض و متفاوتی در اناجیل روبرو می­ شوید و پرسش­ هایی پیش

می ­آید. در 57 صفحه به یاری آ. جرج کشفی که خود عهد جدید انجام داده است را مطالعه خواهید کرد.

108.

شروع متواضعانه

نویسنده: لیو زنیینگ

«نام من لیو زنیینگ است. دوستان مسیحی­ ام مرا برادر یوون صدا می­ زنند.» با همین لحن صمیمی آغاز می­کند و در طول 160 صفحه از او تنها همین نام می ­ماند و مابقی همه خدمتی است که در راه مسیح می­ کند.

111.

مثل­ های انجیل

نویسنده: ریموند براون

بسیاری از تعالیم مسیح به صورت مثل بود و پادشاهی خود را توضیح می داد. ریموند براون این جزوه 24 صفحه ­ای را برای کمک به مطالعه مثل­ های موجود فراهم کرده است.

113.

مسیحیان در دنیای امروز

نویسنده: رابرت هویت

در دنیای مدرن با گرایش­ های اجتماعی و فردی متنوع و بی ­شمار، یک مسیحی چه رویکرد و رویه ­ای را در زندگی ایمانی خود باید پیش بگیرد؟ رابرت هویت در 22 صفحه به بررسی این موضوع پرداخته است.

110.

تشریح مثل­ های عیسی

او برای فهم ­های کور شده از مثل­ های روشنی استفاده می­ کرد و اغلب تفسیرشان را نیز

می­ گفت. 110 صفحه این کتاب برای فهم بیشتر این مثل­ هایی نوشته شده است.

112.

مسیح برای همه

تفسیری جامع در 208 صفحه، از رساله پولس رسول به رومیان، غلاطیان، فیلیپیان.

115.

میلاد مسیح

34 صفحه این کتاب کوچک به شما کمک

می کند که معنی اعیادی را که برگزار می کنید بهتر بشناسید و با شادمانی و دعا در آنها شرکت کنید.

114.

مسیحیت در ایران تا صدر اسلام

نویسنده: سعید نفیسی

استاد سعید نفیسی از طریق منابع نفیس و دست اول، ما را با تاریخ مسیحیت در ایران در 98 صفحه آشنا می ­کند.

117.

مسیح و مشکلات شما

نویسنده: جی آدامز

بارها شنیده و دیده ­ایم که می­ گویند و می ­نویسند « به مسیح ایمان بیآورید و از دست مشکلات برای همیشه راحت شوید!» آیا واقعیت دارد؟ مسیح برای مشکلات ما؟ یا ما برای مشارکت در رستاخیز مسیح؟ جی آدامز در 12 صفحه به این موضوع می ­پردازد.

116.

مسیحیت چیست؟

نویسنده: ویلیام میلر

پرسشی که مردم غیرمسیحی اغلب از شما

می ­پرسند و با هزار پاسخ در دل مانده­ اید که کدام یک را انتخاب کنید که معرف کامل هویت مسیحی باشد. ویلیام میلر در 43 صفحه و با کلامی شیوا و روان، ما را به پاسخ­ های

دقیق ­تری مجهز می­ کند.

 ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

bottom of page