top of page

 ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

19.

جلال و اقتدار مسیح

نویسنده: رابرت چارلز اسپرول

خدا کجاست و چرا جواب نمی­ دهد؟ دلیل این سکوت چیست؟ مگر پر جلال و مقتدر نیست؟ پس چرا این همه رنج در جهان هست؟ 80 صفحه پاسخ­ های رابرت چارلز اسپرول را حتما بخوانید.

18.

پیام مکاشفه

نویسنده: مایکل ویلیاک

صدوششمین و آخرین بخش از کتاب مقدس چه اسرار و رازهایی در خود دارد که در برخی شیفتگی و در برخی بیزاری به وجود می­ آورد؟ مایکل ویلکاک 133 صفحه به طور مفصل این بخش از کتاب مقدس را توضیح می­ دهد.

نوید رهایی

21.

موعظه کتاب مقدس

نویسنده: تت استیوآرت

چگونه می ­توانید تشخیص بدهید که در کلیسایی تا چه حد سلامت هست؟ تت استیوآرت در 34 صفحه شیوه این تشخیص را به شما می­ دهد.

20.

شمایل­ها

شمایل­ها عمدتا تصاویر مسیح، مریم عذرا، فرشتگان، قدیسین می­باشد. در واقع کتاب عهد عتیق ساختن صورت خدا را مجاز نمی ­داند. اما عیسی مسیح نه تنها کلام خداست، بلکه صورت کامل (شمایل) او هم می­ باشد. " مسیح صورت خدای نادیده است." در 31 صفحه معنای شمایل­ها را بخوانید.

23.

مقدمه­ ای بر شناخت کتاب مقدس

نویسنده: پیر گرلو

آیا عهد جدید تنها کتاب مقدس مسیحیان است و عهد قدیم کتاب یهودیان؟ چه باور غلطی در پس پشت این گفته هست؟ آیا این گفته مانع فرو رفتن در اعماق کلام خداوند نیست؟ پیر گرلو در  375 صفحه این مانع غلط را با این مقدمه­ ی مفصل برمی­ دارد.

22.

مقدمه­ ای بر شناخت عهد جدید

نویسنده: خاویر لئون دوفور

خاویر لئون دوفور قدم­ های اولیه برای شناخت عهد جدید را در این مقدمه ­ی 58 صفحه ­ای با شما در میان می ­گذارد.

25.

 مقدمه­ ای تاریخی بر

آیین نیایش سریانی

نویسنده: گیورگیس پانیکر

گیورگیس پانیکر نگاهی به تاریخ سریانی داشته و راه و روش آیین نیایش آنها را در 34 صفحه جلوی چشم ما گذاشته است.

24.

زندگی روحانی

در سنت سریانی شرقی

نویسنده: پطرس یوسف

در جسم و خون خود دست و پا می­ زنید و آواره روحانی شده ­اید. چاره چیست؟ پطرس یوسف در 53 صفحه، راه رهایی را به صورت فشرده و خلاصه نشان داده است.

27.

مژده حضرت مریم در شهر دمشق

برای نویسنده وقایعی پیش آمده و پس از فراز و نشیب های بسیار در زندگی، دیدارها و پیامهایی را دریافت کرده است. در 21 صفحه این دیدارها را ببینید و پیامها را بخوانید.

29.

معجزات، نشانه­ ها

و کارهای عجیب

نویسنده: جان لینچ

معجزه چیست و چه ویژگی­ هایی دارد؟ در کتاب مقدس چه دید و نگاهی به آن بوده؟ در دنیای معاصر چه؟ معجزه چه نقشی دارد؟ جان لینچ در 22 صفحه توضیح می ­دهد.

31.

مطالعه کتاب مقدس

برای طلوع دوباره در زندگی ایمانی­تان لازم است مطالعه کنید. مباحث مقدماتی این کتاب در 57 صفحه مقدمات لازم را برای شما فراهم کرده است.

33.

خدا چگونه سخن می­ گوید؟

(دو جلد)

آیا صدای خداوند کر کننده و ترسناک و مهیب است؟ آیا می ­شود صدای او را شنید و زهرترک نشد و از عذاب الیم و آتش جهنم حرف نزند و به جای آن دو کلمه حرف حسابی بزند که گوش ما بشنود و فهم ما بفهمد؟110 صفحه ی این کتاب می­ گوید:« نترس و به این صدای آرام و پر محبت گوش بده.»

35.

موفقیت در زندگی زناشویی

نویسنده: دیوید میس

دو تن بودید و در مسیح یک تن شدید و حالا روبروی هم زُل زُل بهم نگاه می کنید

و نمی ­دانید چطور زندگی زناشویی را پیش ببرید. دیوید مِیس در 68 صفحه نگاه ­تان را از روی خودتان برمی ­دارد و بر روی مسیح متمرکز می ­کند.

37.

نمازنامه هفته مقدس

طبق آیین کلیساهای شرق نمازهایی خواننده

می­ شود. متن این نمازها را در 73 صفحه خواهید خواند.

39.

نامه­ های حضرت ایگناتیوس

نویسنده: ایگناتیوس

ایگناتیوس، جانشین پطرس رسول چه شخصیتی داشت؟ از نامه ­های پولس و یوحنا بسیار شنیده ­ایم و غافل از اینکه ایگناتیوس هم نامه­ هایی داشته به همان اهمیت و میزان ارزشِ نامه­ های سایر رسولان. 41 صفحه نامه ­های او را خواهید خواند و بیشتر با شخصیتش آشنا خواهید شد.

41.

اندیشه­ های پولس رسول

نویسنده: چارلز هارولد

پولس، لباس شائولی خود را پاره کرده و با روحی عریان و اندیشه­ هایی عمیق، دل به عیسی می­ سپارد. در اندیشه­ های این مرد چه

می ­گذشت؟ چگونه یک تنه جهانی را بشارت داد؟ چارلز هارولد داد، وارد هزارتوی اندیشه­ های پولس شده و دست­ آوردهایش را سرراست در 81 صفحه با ما درمیان گذاشته است.

43.

نیایش کلیساهای شرق

( جلد اول. ایام قبل از عید گذر)

291 صفحه به صورت مفصل و عمیق، در مورد نیایش­ هایی خواهید خواند که برای شما تازگی و طراوت خاصی خواهد داشت.

45.

نخستین گامهای کلیسا

نقش و جایگاه کلیسا در دنیای امروز چیست؟ آیا سیر تکاملی طی کرده یا شیفته باورهای بی ­پایه و اساس مدرن شده است؟ در این سفر 56 صفحه­ ای ما را به سرچشمه ­ها و قدم­ های اولیه کلیسا می­ برد تا امروز را از چشم انداز آنها ببینیم و بپیمائیم.

47.

اسقف

گفتگویی زیبا و عمیق میان پیر و جوان درباره مسیح، در 9 صفحه.

49.

پرستش خدا

نویسنده: تت استیوآرت

وقتی از پرستش حرف می ­زنیم از چه چیزی حرف می ­زنیم؟ سرود و رقص در کلیسا؟ یا پرستش معنای فراتری از سرود خواندن و رقصیدن در حضور خدا دارد؟ کشیش تت استیوآرت در 38 صفحه توضیح می­ دهد.

51.

پاسخ مسیحی

نویسنده: میشل کوئیست

در دنیا هر کسی معنایی برای زندگی خود

می ­پروراند و موفقیت را در پول و یا ازدواج می­ بیند ولی وقتی به آنها می ­رسد از تک و تا می ­افتد. اما معنای موفقیت واقعی و موفقیت پویا، در زندگی مسیحی چیست؟ میشل کوئیست 105 صفحه پویایی لازم را نشان مان می ­دهد.

26.

پراهمیت­ ترین تصمیم زندگی

برای بعضی­ ها ازدواج با فرد دلخواه بوده و برای بعضی دیگر پولدار و یا مشهور شدن بوده است. برای شما چطور؟ پیش از آنکه با خود عهدی ببنیدید این مقاله 26 صفحه ­ای را عمیقا بخوانید.

28.

مژده تولد عیسی مسیح

فرشته به مریم گفت:« ای مریم ترسان مباش، زیرا تو نزد خدا فیض یافته ای...» در 9 صفحه مابقی این مژده و دعاهای در این رابطه را مطالعه خواهید کرد.

30.

پدران اولیه کلیسا

نویسنده: هنری بتنسون

پدران اولیه کلیسا که بودند و چه اعمالی و چه گفتاری از آنها سر زده است؟ چه برداشتی از مفاهیم مسیحی داشتند؟ هنری بتنسون در 164 صفحه منتخبی از نوشته­ های آنها را گردآوری کرده است.

32.

حکمت و کتاب مقدس

حکمت چه معنی می­ دهد و به چه دردی

می­ خورد؟ حکمت انسانی کجاست و حکمت الهی کجا؟  در کجای کتاب مقدس نقش حکمت را

می­ بینیم؟ 73 صفحه ی این کتاب به عمق حکمت الهی در کتاب مقدس پی خواهید برد.

34.

زنان در کتاب مقدس

در تاریخ مذکر، زنان بیشترین ظلم­ ها را دیده ­اند و در دنیای خشنونت­ طلب اصلا به حساب

نمی­ آمدند، جز برای برطرف کردن نیازهای خودخواهانه! در کتاب مقدس چه؟ خداوند چه نظر و چه رفتاری با آنها داشته است؟ 63

صفحه ی این کتاب به این موضوع می ­پردازد.

36.

نقشه­ های جغرافیایی مربوط به کتاب مقدس

15 صفحه، نقشه­ های گوناگون از سفر ابراهیم تا سفرهای بشارتی پولس رسول را خواهید دید.

38.

نامه­ ها و مکاشفه یوحنای رسول

چه پیامی در نامه ­های پرمحبت او هست؟ یوحنا، رسول محبت، آرام و عاشق سر روی شانه­ ی عیسی می ­گذاشت، اما عیسی تاب و توان و تحملی به او داد که آن همه خشونت و جنگ را در مکاشفه دید. چه پیامی پشت آن دیده­ های خونین و پیروزی رنگین بود؟ 123  صفحه تفسیر بر آن نامه­ ها و آن دیده­ ها خواهید خواند.

40.

نامه ­های شبانی پولس

نویسنده: ویلیام بارکلی

پولس به تیموتائوس و تیطس و فلیمون نامه­ های تاثیرگذار و پرحکمتی نوشته است. اندرزهای او به چه چیزی هشدار می­ دهند؟ شبان­ های امروزی چه درسی باید بگیرند؟ ویلیام بارکلی در 239 صفحه عمق این نامه­ ها را می­ کاود.

42.

نیایش

نویسنده: جیمز سی. تورو

چرا باید دعا کنیم؟ ممکن است پاسخ­ های متفاوتی برای این پرسش داشته باشیم و به یاد دست­ های گره کرده ­ی خودمان بیفتیم و کلماتی که بر زبان می ­آوریم. جمیز سی. تورو در 20 صفحه

نحوه ی صحیح دعا کردن را به ما آموزش

می ­دهد.

44.

نیایش کلیساهای شرق

( جلد دوم. ایام بعد از عید گذر)

295 صفحه به صورت مفصل و عمیق، در مورد نیایش­ هایی خواهید خواند که برای شما تازگی و طراوت خاصی خواهد داشت.

46.

امید قوم خداوند

چرا باید وقایع تاریخی که بر قوم عهد عتیق را بخوانیم؟ ما که به عیسی مسیح ایمان آوردیم و عهد جدید را در خون او خوانیدم و در جسم او خوردیم. پاسخ در راه عموآس است و این کتاب 60 صفحه ­ای.

48.

پادشاهان و انبیا

بارها و بارها انبیا پیامهایی برای پادشاهان

می ­آوردند، گاه شنیده می ­شدند و گاه به زندان انداخته می­ شدند و گاه مرگ را به چشم

می ­دیدند. کتاب مقدس این رابطه را چگونه گزارش می­ دهد و در چه شرایطی پیش می ­آمد؟ 194 صفحه این کشمکش را بخوانید.

50.

پاسخ به 101 سوال در مورد

کتاب مقدس

نویسنده: ریموند بروان

اهل بحث و مناظره هستی و با کسانی روبرو

می ­شوی و سوالاتی می ­شنوی و پاسخی نداری تا از کتاب مقدس دفاع کنی. ریموند بروان در 146 صفحه با جسارت و آگاهی و اشراف کامل به کتاب مقدس، به این پرسش­ ها پاسخ داده است. پرسش­ هایی که اغلب مردم در مورد ایمان مسیحی می ­پرسند.

53.

پدران صحرا

نویسنده: بندیکت وارد

راهبان پاکباز راه مسیح، یکه و تنها در طریقی سخت و طاقت ­فرسا گام گذاشته ­اند و برای مایی که عسل کوهی و ملخ صحرا نخورده­ ایم، دست آوردهایی دارند. "بندیکت وارد" 163 صفحه از پند و اندرزهای راهبان نخستین مسیحی را گردآوردی کرده است.

52.

پدر من خطاکارم

توبه چیست؟ از گناه یا خطایی دچار عذابی

می­ شوی و به حضور خدا می روی و اعتراف می ­کنی و فردای آن روز باز همان آش و همان کاسه؟ مذهب معنای توبه را به انحراف کشانده است. عیسی مسیح نظری کاملا متفاوت از تفکر مذهبی در مورد توبه دارد. در 30 صفحه با این نظر آشنا خواهید شد.

55.

امت­ها شادی کنند

نویسنده: جان پایپر

جان پایپر این کتاب را برای همه قشری نوشته است. شاگردان حساس و نازک طبعی که قرار است در سختی بشارت قرار بگیرند، برای

شبان­ها و مردم عادی. برای آنانی که نام مسیح آرام و قرار به روح و جسم­ شان داده و برای بشارت این نام آرام و قرار ندارند. 40 صفحه­ ی این کتاب راهنمای ارزنده ­ای است.

57.

رفع سوء تفاهم ­ها

سوء تفاهم های سطحی و پیش پاافتاده ­ای وجود دارد، برای مثال: مسیحیت مذهب غربی­ ها است و ربطی به فرهنگ و مذهب ما شرقی­ ها ندارد!! این مالکیت­ های سطحی را کنار بگذاریم و حقیقت و راه مسیح را دریابیم. 32 صفحه این جزوه، پاسخی است به این سوء تفاهمات پیش پاافتاده.

59.

راه صلیب

با کلیسای ارمنی و پاتریارک کارکین اول

دعاهایی 27 صفحه خواهید خواند که در مراسم کلیسای کاتولیک خوانده می شود.

54.

پنطیکاست

چه فرخنده روزی و چه فریاد بشارتی در این روز تاریخی شنیده شد. خوشا گوش ­های آن روز و خشت­ های آن محل که صدای روح القدس را از اولین رسولان شنیدند. در 54 صفحه بیشتر در مورد پنطیکاست بخوانید.

56.

Promises

چه باید کرد وقتی که افسرده­ ایم و ناامید؟ چه باید کرد وقتی نا نداریم کتاب مقدس را باز کنیم و آیه­ ای مخالف حال و هوای مان بخوانیم؟ در هر حال و روزی که باشی در این 19 صفحه، گلچینی از آیات هست که راهنمای تو خواهند شد.

58.

راه رستگاری

نویسنده: و.م. میلر

کجاست راه رهایی و رستگاری از بند غم و درد و زخم این جهان؟ سرچشمه این همه تلخی کجاست؟ از دیوارهای کوتاه خردمندان و سیاست ­مداران خسته می ­شویم و دیواری بلندتر از خدا نمی ­یابیم که کاسه کوزه­ ها را روی سر او خرد کنیم. اما خدا کیست و چگونه می­ تواند دیوار بلند غم و درد و زخم بشر را فرو بریزد؟ و.م. میلر در 99 صفحه راه رهایی را نشان می­ دهد.

61.

رنج و عذاب عیسی

(بنا به روایت لوقا)

مردی جوان و نیمه برهنه بر صلیبی میخ­ کوب شده است و از زخم هایش خون می­ چکد. این پوستر یک فیلم یا یک تئاتر نیست بلکه نمایشی است انسانی و شیطانی و واقعی از آنچه انسان با خدا کرد. 23 صفحه­ ی این کتاب توصیف لوقاست از واقعیت رنج و عذاب مسیح بر صلیب.

63.

راز قربانی مقدس

نویسنده: نیل فلاناگان

چه معنی می­ دهد که کسی خودش را قربانی کند؟ برای گناهان ما می ­میرد؟ مگر خانه و زندگی ندارد؟ مگر پی زندگی و خوشی و آرامش نبود؟ چه سر و رازی در قربانی شدن عیسی مسیح هست؟ 18 صفحه و فشرده، از نیل فلاناگان بخوانید.

65.

راز محبت

«خدا محبت است.» یکی از تجلی ­های این محبت ازدواج است. در سنت ارتودکسی چه نظری و نگاهی به ازدواج هست؟ 123

صفحه­ ی این کتاب به طور مفصل به این موضوع می­ پردازد.

67.

راز تثلیث اقدس

نویسنده: جرارد اس. سلویان

بیشترین حملات به ایمان مسیحی به مفهوم تثلیث است و پاسخ­ ها بی­ شماری داده شده است. جرارد اس. سلویان در 27 صفحه پاسخ خود را در مورد این راز داده است.

60.

راهنمایی جهت تعمق بیشتر و دعای مداوم

در شیرخوارگی روحانی هستید و دوست دارید وارد عمق­ های دیگری در ایمان شوید؟ 4 صفحه این راهنما به شما کمک می­ کند.

62.

رنج الهی

نویسنده: دهقانی

63 صفحه،  گفته­ ها، ترجمه­ ها و اقتباس­ های شعری آقای دهقانی را خواهید خواند که حاصل بیست سال مطالعه و تعمق در ادبیات مسیحی است.

64.

راز کلیسا

کلیسا چیست و کارش چیست؟ آیا منظور همان ساختمانهایی است که در فیلم­ ها می ­دیدیم؟ با عروس و دامادی و کشیشی؟ 36 صفحه­ ی این کتاب راز کلیسا را برای شما فاش خواهد کرد.

66.

راز تثلیث روح ­القدس

مراسم نماز با حضور اسقف به صورت معمولی شروع می ­شود و دعاهای گروهی خوانده

می ­شود. نحوه­ ی اجرای این مراسم و دعاهای همراه آن را می ­توانید در 9 صفحه بخوانید.

 ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

bottom of page