top of page

 ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

کد609

رازهای روحانی و آسمانی

نویسنده: فلیپ تووی

فلیپ تووی تفسیری کوتاه دارد بر تعمید مقدس در سنت سریانی. این کتاب بر طبق کتاب مقدس و پدران کلیسا نوشته شده است. در 38 صفحه این تفسیر کوتاه را بخوانید.

کد701

ریشه ­های تاریخی ایمان مسیحی

(جلد اول عهد عتیق)

بدون خواندن عهد عتیق درک بسیاری از فرموده­ های مسیح غیرممکن است و ممکن است بارها عهد عتیق را باز کرده­ اید و سرخورده از درک آن، به اناجیل بسنده کرده باشید. این کتاب 235 صفحه ­ای به شما کمک می­ کند به درک عمیق ­تری از کتاب مقدس برسید.

کد608

راز تثلیث

یگانگی در تثلیث

نویسنده: استوارت اولیوت

این کتاب آن حس غریبی که در برخورد اولیه با تثلیث خواهید داشت را از بین می­برد و شما را به اعماقی می­ برد که لازمه رشد روحانی است. استوارت اولیوت این کتاب را الفبایی می ­داند برای شناخت مفهوم تثلیث. در 152 صفحه، این الفبای زیبا را خواهید خواند.

کد700

رسالت کلیسا بر طبق

کتاب مقدس

نویسنده: لوسین لوگران

مسیح گفت« من شما را برگزیدم و شما را مقرر کردم تا شما بروید و میوه آورید.» لوسین لوگران رسالت میوه ­آوری و ثمربخشی کلیسا را در 80 صفحه به روشنی توضیح می­ دهد.

نوید رهایی

کد703

روح ­القدس در آیین تعمید و

سنت سریانی

نویسنده: سباستین بروک

سنت شرقی سریانی با زبانی آرام و رازآمیز و نزدیک به واقعیت زبانی مسیح، چه دیدگاهی در مورد روح القدس دارد؟ این کبوتر را بر بام کلیسای خود چگونه می­ دیدند؟ چه کلمات و تعابیری برای آن استفاده می ­کردند؟ سباستین بروک در 158 صفحه بیشتر توضیح خواهد داد.

کد702

رومیان در زمان عیسی

 

کشمکش میان رومی­ها و یهودی­ها، تلخی­ های بسیاری برای قوم یهود رقم زد. این امپراتوری در زمان عیسی مسیح چگونه بود و مسیحیان چه برداشتی از قدرت و توان زورگویانه و متمدنانه آنها داشتند؟ در 40 صفحه به آن قرنها سفر خواهید کرد.

کد705

فرازهایی از کتاب مقدس

(روح ­القدس)

روح ­القدس در هر دو عهد حضور دارد، حضوری پویا و عمیق. گاه فرزندان نوجوان شما پس از بازگشت از کلیسا برگشته از شما

می ­پرسند روح­ القدس کیست؟ مانده ­ای که چگونه شرح دهید؟ این کتاب 26 صفحه­ ای در حد فهم و درک نوجوانان نوشته شده است تا آمادگی لازم جهت تعمق و شناخت روح القدس را به­ دست بیآورند.

کد707

روزه طبق انجیل

ایماندار رهاشده از بند شریعت چگونه می ­تواند روزه بگیرد؟ نه آن روزه­ های کمرشکن و طاقت ­فرسا و گاه فریسی ­مابانه، بلکه روزه­ ی مد نظر عیسی مسیح. 4 صفحه این مقاله راهنمای شما خواهد بود.

کد709

رشد کلیسا

نویسنده: فریدون موخوف

کلیسا ساختمان نیست، سنگ و چوب نیست، کلیسا زنده و پویای مسیح است و جان دارد و جان می­دهد. برای رشد این بدن زنده چه باید کرد؟ فریدون موخوف در 64 صفحه راهکارهای لازم را می ­دهد.

کد704

روح ­القدس کیست و چه می­ کند؟

10 صفحه، راهنمای کوتاه و مفید در مورد شخصیت سوم تثلیث. اینکه کیست و چه

شاخصه­ ها و اراده­ ای دارد و در ایمانداران چگونه کار می­ کند.

کد706

روزه­ ی مسیحیان

پولس رسول گفته «به آزادی فراخوانده شده ­اید اما زنهار آزادی خود را فرصت جسم مگردانید.» بسیاری از کلیساها واقعیت روزه را کنار گذاشته­ اند و راحتی جسم را راحتی روح فرض گرفته ­اند و اعلام آزادی از شریعت

کرده­ اند. آیا واقعیت این است؟ 76 صفحه­ ی این کتاب، زنهار و هشدار و اخطاری است به فرصت جسم.

کد708

سفر روحانی

نویسنده: آنتونی بلوم توشه

آنتونی بلوم توشه و توان لازم را برای این سفر درون مهیا می­ کند تا شما را با خود به اعماق تعمق­ های روحانی ببرد. راهنمای 72 صفحه ­ای این کتاب را با خود داشته باشید تا در بیابانهای بین راه در جا نزنید.

801

یادداشتی درباره صحت

کتاب مقدس

یادداشتی 3 صفحه ­ای در رد نظریه­ ی بی ­پایه و اساسِ تحریف کتاب مقدس.

کد800

کشف راز

رازی بر زمین آشکار شد و رابطه­  ی ویران شده­ی بین انسان و خدا با بدنِ مرده و زنده شده­ی مسیح بنا شد. برعکس آن تصور مذهبی، کسالت و ملال و خستگی در رابطه­ ی با خدا وجود ندارد، در مسیح، سرزنده ترین زندگی و عمیق ترین نوع شخصیت را تجربه خواهید کرد. 197 صفحه­ ی این کتاب، شما با رازی عجیب و عمیق آشنا خواهید شد.

803

شهامت برای نیایش

نویسندگان: آنتونی بلوم و گئورگیس لوفبور

نیایش جستجوی خدا، برخوردی با خدا و در ورای این برخورد مشارکت با خداست. آنتونی بلوم و گئورگیس لوفبور در 71 صفحه چگونگی این جستجو و مشارکت را با ما درمیان

می­ گذارند.

802

شهادت مسیحیان

رفتار و شهامت و شهادتی پرشور از پیروانی را خواهید خواند که به نام عیسی مسیح شهید شدند. گفتگوی شمعون با پادشاه، از اعماقی سخن

می ­گوید که شاید برای گوش ­های متمدن و جرم گرفته­ ی ما غریب باشد. 103 صفحه شهامت و شهادت و عشق، پیش روی چشمان شماست.

805

شاهد

داستانی جنایی در 227 صفحه.

804

شاهدان یهوه را بشناسیم

نویسنده: سارو خاچیکی

با اسم دهان پُرکنِ این فرقه آشنا می ­شوید و گُنده گویی­ هایی خواهید شنید. قبل از اینکه خودتان را کوچک کنید، این کتاب 15 صفحه ­ای سارو خاچیکی را بخوانید، سپس تصمیم بگیرید که وارد این فرقه دروغین بشوید یا نه.

807

شکنجه شده برای مسیح

نویسنده: ریچارد وورمبراند

شبان ریچارد وورمبراند، خادم انجیلی است که در رومانی به دنیا آمد و چهارده سال در زندان کمونیست ­ها بسر برد و شکنجه دید. زندگی عجیب ریچارد را از زبان گویای خودش و در  131 صفحه بخوانید.

806

شخص مسیح

نویسنده: ویلفرد دیوان

آقای ویلفرد دیوان نویسنده این کتاب می­ گوید: «می ­دانید که محبت در آگاهی است که رشد

می­کند و هدف این جزوه 28 صفحه­ ای روشن کردن تفکرات اصلی در مورد شخص مسیح است.»

809

سیرت شخص کامل

در امثال و حکم فارسی آمده است که آدمی به سیرت است نه به صورت و انسانیت به کمال است نه به جمال. استیفن نیل در 54 صفحه

می­ خواهد نشان دهد که انسان کامل کیست و سیرت و صفات او چه می­ باشد.

808

شورای اسقفان کاتولیک آسیا

گزارشی 62 صفحه­ ای، از یکی از اسقفان ایرانی حاضر در این شورا را خواهید خواند.

901

سخنی مشترک بین ما و شما

نامه­ ای 2 صفحه ­ای از مسلمانان، در برقراری صلح میان آنها و مسیحیان.

900

این نجات عظیم

دعای نجات را خواندید و نجات یافتید ولی همچون زمین سوم خارهایی در حال خفه کردن این نجات هستند، چاره چیست؟ آیا بهتر نیست به نجاتی که یافتید آگاهی پیدا کنید؟ این کتاب 68 صفحه ­ای، آگاهی لازم را می ­دهد و زمینه­ ی رشد را در زمین چهارم فراهم می ­کند.

903

سنت، یک پیغام زنده

نویسنده: ویلفرد دوان

معمولا وقتی از سنت و آدمهای سنتی گفته

می­ شود تصور آدمهای ریش ­و سبیل ­داری را می­ دیدیم و می ­ترسیم. ولی سنت مسیحی و رسولان سنت مسیحی معنای عمیق ­تری از این تصورات خام و ابتدایی دارند. ویلفرد دوان در 22 صفحه  معنای حقیقی این کلمه را بازیابی می­ کند.

902

سنت روحانی کلیسای شرق

نویسنده: سباستین بروک

به طور کلی اهمیت روحانیت سریانی در این واقعیت نهفته است که نماینده­ ی معتبری برای دنیای سامی نژاد است که کتاب مقدس از آن شکوفا گردیده. سباستین بروک در 76 صفحه نگاهی به این سنت روحانی داشته است.

905

صعود

لوقا پزشک و مورخ بزرگ تاریخ مسیحی دو کتاب انجیل و اعمال رسولان را نوشت. هدف از این کتاب 48 صفحه ­ای مقایسه این دو کتاب است.

904

سرود فرشتگان

به مناسبت میلاد عیسی مسیح فرشتگان از شور و شادی نشانه­ ی این میلاد را به چوپانان بشارت می ­دهند. چگونگی ماجرا را در 33 صفحه بخوانید.

907

تلاش بی ­ثمر ما و

فیض پرثمر مسیح

نویسنده: چارلز پرایس

دست و پا زدن­ های جسم و روح ­مان راه به جایی نبرد و بیراه­ هایی تجربه کردیم و دیوارهایی انسانی، آنگاه راه و راستی، حقیقت و حیات را در چهره مسیح دیدیم و شناختیم. حال چارلز پرایس در 106 صفحه، زیستن در این راه پر فیض را می ­آموزاند.

909

طبیب محبوب

نویسنده: سعید خان کردستانی

در 109 صفحه، بیشتر با زندگی دکتر سعید خان کردستانی آشنا شوید.

1

تبعید و بازگشت

قوم بنی ­اسرائیل سرکشی کرد و به تبعید رفت و پشیمان و نادم در پی بازگشت به وطن هستند.

نبی­ ها پیشگویی­ ها می­ کنند و قوم را دعوت به توبه می­ کنند. اگر نبوت­ ها و شخصیت ­شان برای شما هنوز گنگ و نامفهوم است، این تفسیر 171 صفحه ­ای پیش روی شماست. تفسیری از کتابهای حزقیال، تسلی، حجی، زکریا، عزرا و نحمیا.

3

تفسیری بر نامه به

هفت کلیسا در آسیا

«ای کسانی که گوش دارید به آنچه که روح به کلیساها می ‌گوید گوش دهید.» اگر نشنیدید صدای روح را که در مکاشفه چشم و گوش یوحنا را باز کرد، گوش جان خود را باز کنید و به صدای تفسیر این کتاب 137 صفحه ­ای گوش بدهید.

5

تفسیری بر روایت زن سامری

شاگردان مسیح می ­بینند که خداوند و استادشان کنار چاه آب با زنی مشغول گفتگوست. آنهم زنی سامری که یهودیان از آنها متنفر بودند. اما یکی از عمیق­ ترین گفتگوها در مورد پرستش واقعی خداوند همین جا، کنار این چاه، صورت

می­ گیرد. 52 صفحه تفسیر از این واقعه را خواهید خواند.

906

تعمق پدران کلیسا بر آشتی

با همه­ ی عالم و آدم سر ستیز و جنگ دارید، با خود، با خدا، با آدمیان. پدران کلیسا چگونه با همه از در آشتی درآمدند؟ 12 صفحه­ ی این کتاب بوی صلح و آشتی مسیح را می دهد.

908

تعمقی در انجیل یوحنا

نویسنده: آنی ژوبر

"آنی ژوبر" وارد ژرفاهایی شده و چراغی 73 صفحه­ ای برای ما روشن کرده و راهنمای ما شده تا به هزارتوهای محبت موجود در انجیل یوحنا وارد شویم.

1000

تبلیغ مذهبی در میان مسیحیان

این کتاب 30 صفحه ­ای تلاشی است جهت ایجاد اتحاد میان کلیساها و راهکارها و نشست ­هایی که در این زمینه صورت گرفته است.

2

تفسیر دعای ربانی

33 صفحه تفسیر از دعای ربانی که در سه قسمت تدارک دیده شده است. قسمت اول " قدیش یهود" و " ای پدر ما" قسمت دوم دعای ربانی بر طبق انجیل متی و لوقا و قسمت سوم نیایش خداوند " ای پدر ما".

4

تفسیری بر نامه به عبرانیان

شائول یهودی در خون مسیح، پولس شده است و دیگر مانند اغلب نبی­ های عهد عتیق، مخاطبش تنها یهودیان نیستند بلکه تمام جهان است. اما پولس، دلتنگ و نگران قوم خود، دست به قلم

می ­برد و با قوم به کج رفته حرفهای ناتمامی دارد. این کتاب تفسیری است 82 صفحه­ ای بر نامه پولس به عبرانی ها.

7

تقدیس کلیسا

نویسنده: آنتونی ماسیمینی

آنتونی ماسیمینی در جزوه ای 26 صفحه ­ای مفهوم تقدس کلیسا را شرح داده است.

6.

یک زائر روس

( جلد اول 62 صفحه.)

نام داستایووسکی و تولستوی و گوگول برای­ شما آشناست. اما تا به حال از خود پرسیده ­اید چرا اینقدر عاشق مسیح بودند؟ مسیح را که می ­دیدند و مسیح برای آنها چه کرد؟ روایت­ های این کتاب از زبان راهب صومعه ­ای است که آن نام ­آوران داستان­ نویسی، در آن رفت وآمد می­ کردند و به  تجربه­ های روحانی ­اش گوش می­ دادند.

8.

یک زائر روس

(جلد دوم 53 صفحه)

نام داستایووسکی و تولستوی و گوگول برای­ شما آشناست. اما تا به حال از خود پرسیده ­اید چرا اینقدر عاشق مسیح بودند؟ مسیح را که می ­دیدند و مسیح برای آنها چه کرد؟ روایت­ های این کتاب از زبان راهب صومعه ­ای است که آن نام ­آوران داستان­ نویسی، در آن رفت وآمد می­ کردند و به  تجربه­های روحانی ­اش گوش می­ دادند.

9

تکلم به زبانها در عهد جدید

و روزگار ما

به دور از تعصب­ ها و بحث و جدل­ ها، این مقاله قصد دارد به مقوله تکلم به زبانها بپردازد. در 25 صفحه و بر پایه دیدگاه و آگاهی کتاب مقدس این موضوع را بررسی می­ کند.

10

تعریف تثلیث

چه معنایی پشت خدای پدر و خدای پسر و خدای روح­ القدس است؟ آیا این سه خدایی، یکتایی خدا را زیر سوال می ­برد؟ هرگز! مسیحیت به یک خدا باور دارد و در این مقاله 17 صفحه ­ای با مفهوم تثلیث بیشتر آشنا خواهید شد.

11.

تکامل خدمت ­ها در

کلیسای اولیه

مسیح در شب آخر پاهای شاگردانش را شست و به صورت نمادین فروتنی لازم جهت خدمت کردن را نشان­ شان داد. در این کتاب 38 صفحه­ ای با خدمت­ های متنوعی که در کلیسا صورت می ­گیرید آشنا خواهید شد.

13.

تاریخ اناجیل

انجیل ­های کانونی که چهار انجیل اصلی هستند را کلیسا مرتب می­ خواند اما انجیل­ های غیرکانونی هم هستند که کلیسا نظر موافقی به آنها ندارد. دلیل این امر چیست؟ چه تاریخی پشت نگارش اناجیل کانونی و غیر کانونی هست؟ 60 صفحه ­ی کتاب پیش­ رو به تاریخ نگارش آنها

می ­پردازد.

16.

تصوف در سنت سریانی

نویسنده: جورج گونتر بلوم

ریشه ­های زهد در مسیحیت کجاست؟ آنجا که قید ازدواج و خوردن گوشت و شراب را می­ زنند تا روح ­شان زنده شود. جورج گونتر بلوم در 26 صفحه در دل تاریخ تصوف رفته است.

12.

تاریخ مسیحیت در آسیا

( جلد اول)

نویسنده: ساموئل هیو مافت

"ساموئل هیو مافت" به سفر دور و درازی در دل تاریخِ تاریک آسیا رفته و سوغات روشن این سفر، کتاب حاضر است. در 456 صفحه، با فرازها و فرودهای مسیحیت در اقلیم آسیا آشنا شوید و توشه ­ای برای آیندگان بگیرید.

14.

تسبیح جهت دعای مداوم

مسیح از ما می ­خواهد به طور جدی در دعا باشیم. یکی از ابزارهای راهبان و زاهدان برای دعا کردن تسبیح بود. در 30 صفحه­ ی این کتاب نحوه ­ی دعا کردن با تسبیح آموزش داده

می ­شود.

15.

تشخیص دادن روح

نویسنده: مونیک لوریان

در درون ما چه می ­گذرد و کدام روح کار

می ­کند؟ روح مسیح یا روح شریر؟ مونیک لوریان از ما می­ خواهد که قبل از خواندن کتاب در روح­ القدس دعا کنیم سپس 29 صفحه کتاب را بخوانیم.

17.

راه زندگانی

نویسنده: فندر آلمانی

بشر بیمار است و روحش در این بیماری دست و پا می­ زند و راه رهایی ندارد. دست به دامن انواع و اقسام راه و روشهای مرسوم می ­زند و دست خالی برمی ­گردد. دکتر فندر آلمانی در 177 صفحه، راه رهایی از این بیماری را در یک چیز و یک راه می ­داند.

 ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

bottom of page