top of page

«بهشت چگونه خواهد بود؟»

   «در ارتباط با بهشت اغلب یک تصویر كلیشه ای ارائه می شود:

یک نفر كه بر روی ابری نشسته است، در حال نواختن چنگ می باشد، و ظاهراً بسیار خسته و ملول است.

آیا بهشت این گونه خواهد بود؟ تردید دارم این گونه باشد.»

   فكرش را بكنید:

   ما داریم درباره خدا صحبت می كنیم. همان طور كه شما نیز احتمالاً متوجه شده اید خدا بسیار خلاق است. اگر در این باره شک دارید كافی است به غروب خورشید خیره شوید، یا سعی كنید درك نمایید كه جهان هستی و كائنات چگونه در جای خود مستقر شده اند، و یا درباره وسعت و عظمت فضا فكر كنید، و یا درباره DNA مطالعه كنید.

   بلی، خدا یک چیزهایی بلد است. بنابراین درباره بهشت چه می دانیم؟ كتاب مقدس می فرماید:

«دیگر از مرگ و غم و گریه و درد و رنج خبری نخواهد بود.»

   خیلی عالی است، این طور نیست؟«مرگی» نخواهد بود؟ منظور تو این است كه دیگر سرطان، ایدز و هیچ جنگ و قتلی نخواهد بود؟ به نظر خیلی عالی است. هیچ «ماتمی» نخواهد بود؟ منظور تو این است كه دیگر بیوه زنانی نخواهند بود كه سعی دارند به تنهایی چهار فرزند خود را بزرگ كنند؟ هیچ كودک نوپایی به وسیله افراد روانی دزدیده نخواهد شد؟

   دیگر هیچ علامت ضربدری در بزرگراه ها نخواهد بود تا حاكی از آن باشد كه یک راننده مست كسی را زیر گرفته و كشته است؟ و یا مردم یک شهر كه در اثر زلزله كاملاً نابود و هلاکك شده اند؟ هرگز؟ فوق العاده است! دیگر هیچ «ناله» و «دردی» نخواهد بود؟ 

   منظور تو این است كه هیچ طلاقی كه خانواده ها را از هم بپاشد و دخترانی كه به وسیله پدران خود مورد تجاوز قرار می گیرند و پسران و دختران جوانی كه بدن های خود را در ازای پول می فروشند و مردمی كه احساس ناامنی می كنند چون قدشان بسیار بلند و یا بسیار كوتاه است و یا بیش از اندازه چاق یا لاغر هستند وجود نخواهند داشت؟

   و دیگر روستاییانی كه توسط دولت از گرسنگی می میرند و یا مادربزرگ های بی كسی كه همسران خود را بیست سال قبل از اینكه خود از دنیا بروند از دست داده اند، وجود نخواهند داشت؟ هیچ مردم با استعدادی نخواهند بود كه زندگی خود را به دلیل اعتیاد به هروئین به هدر می دهند و یا شوهرانی كه به علت نوشیدن بیش از اندازه جین همسران و بچه های خود را به عنوان كیسه بكس به كار می برند؟

   هیچ توهین و كینه توزی در بین نخواهد بود فقط به این خاطر كه كسی رنگ پوستش متفاوت است؟ و هیچ كلمات منفوری گفته یا شنیده نخواهد شد؟ به نظر می رسد كه بهشت جای فوق العاده ای باشد. بهشت چه خصوصیات دیگری خواهد داشت؟ بجز خدا، هیچ كس دیگری كاملاً از این موضوع آگاه نیست.

   اما آن چه مسلم است در بهشت طریق كاملاً جدیدی از زندگی در جریان خواهد بود. اگر دنیای كنونی خلاقیت خدا را نمایان می سازد، ما

می توانیم انتظار خلاقیتی بیش از این را در دنیای بعدی داشته باشیم. ما درباره بعد زمان و مكان متفاوتی صحبت می كنیم و هم چنین درباره

فعالیت های جدید و خلاقیت های تازه ای كه هرگز خوابش را هم ندیده ایم. و این نكته اصلی است:

«بهشت فراتر از تصور ما است.»

   آیا فكر می كنید كه خلق كردن زرافه به فكر شما می رسید؟ یا ببر و یا گورخر؟ خوب شاید این طور باشد. بسیار خوب شما احساس دلگرمی

می كنید. چهار فصل سال چطور؟ درباره چرخش زمین به دور محور خود در حالی كه به دور خورشید نیز می گردد چه؟ (باید اقرار كنید كه این یكی واقعاً خوب است) یا تاثیر ماه بر روی جزر و مد اقیانوس های موجود بر روی كره زمین.

   درباره چشم انسان چطور؟ بسیار خوب، در خصوص روابط جنسی چطور؟ (این یكی توجه شما را جلب كرد.) آیا تا كنون به این موضوع فكر كرده اید كه خدا برای زندگی بعدی نقشه ای طراحی كرده است كه بهتر از روابط جنسی است؟ با خود می گویید: «امكان ندارد!»

   اما اگر این طور باشد چه؟ نكته اصلی:

«خدا بسیار خلاق است.»

   فقط كافی است به اطراف خود نگاه كنیم. دنیای ما شگفت انگیز است. اما به احتمال قوی خدا هنوز تمامی خلاقیت خود را به نمایش نگذاشته است. اما چیزی كه می توانیم از آن مطمئن باشیم این است:

«بهشت هر نوع مكانی كه باشد فراتر از آن چیزی است كه ما تا كنون تصورش را كرده ایم

و یا می توانیم تصورش را بكنیم. ما از آن آگاه نیستیم.»

 

 

آیا مایل هستید درباره خدا و رفتن به بهشت بیشتر بدانید؟ شخصاً خدا را شناختن را ملاحظه كنید.

 

 

 

 

bottom of page