top of page

مسائل زندگی

عشق، رابطه ی جنسی، روابط، ازدواج

نوید رهایی

عشق، رابطه ی جنسی، روابط، ازدواج

آيا اميدی برای يك ازدواج پايدار وجود دارد؟

 

 چرا ازدواج ها منجر به طلاق می شود

و چرا در مورد شما صدق نمی کند؟ 

اندرزهای ذیل در خصوص روابط به شما كمك خواهد كرد تا مشكلات زناشویی خود را به حداقل برسانید و مانع از آن خواهد شد كه جزو آمار اشخاص طلاق گرفته قرار بگیرید.

 

به نوشته دنیس رینی

یك بار خانمی دیدگاه خود را درباره ازدواج با من در میان گذاشت:«مثل این می ماند كه با دوربینی در حال بررسی یك صحرا هستم. هر كجا را كه نگاه می كنم، بدن هایی را می بینم كه در همه جا پخش شده اند و در مراحل مختلف مرگ و میر قرار دارند . . .

عشق يا هوس؟

 

اگر هوس و شهوت رابطه شما را به جلو می برد، 

چرا این رابطه بجایی نمی رسد؟ 

اندرزهایی چند درباره آشنایی:

اگر شهوت و هوس رابطه شما را به پیش میبرد،

این رابطه هرگز به نتیجه نخواهد رسید. دلیلش را در اینجا خواهید خواند.

 

نویسنده: دانكن مورمن

در یك خانواده مْلحِد بزرگ شده بودم و هنگام ورودم به دانشگاه بود كه برای اولین بار با تعداد زیادی از مسیحیان آشنا شدم. آنها آدم های خوب و دلنشینی به نظر می آمدند و در دوستی هایشان خصوصیت و كیفیت خاصی وجود داشت كه باعث حسادتم می شد.

آيا خدا مرا يك همجنس باز آفريده است؟

 

من اینگونه برنامه ریزی نكرده بودم كه یك همجنس باز شوم.

پس چطور شد كه كارم به اینجا رسید؟

 

به نوشته ی: جیمز پاركر

«تو نمی دانی كه كیم یك همجنس باز است؟» كلمات دوستم مرا گیج و حیرت زده كرد چون من در این باره كوچكترین اطلاعی نداشتم. كیم و من هر دو ورزشكار بودیم و نقاط مشترك زیادی داشتیم. وقتی همدیگر را بهتر شناختیم واقعاً به همدیگر نزدیكتر شدیم. بنابراین زمانی كه كیم به من گفت: «من می خواهم رابطه بین ما بیش از یك دوستی ساده باشد.» من به سادگی پیش خودم فكر كردم كه منظور او این است كه او می خواهد رابطه بین ما از این كه هست مستحكم تر شود.

روابط جنسی و جستجو برای صميميت

 

از یک رابطه شخصی چه انتظاری دارید؟

برای تجربه نمودن صمیمت واقعی چه چیزی لازم است؟

عشق چیست؟ مفهوم نزدیک شدن چیست؟

 

به نوشته ی: دیک پرنل

دکتر هنری برندیت در مجله کالیجیت چلنج این گونه می نویسد: «زمانی که زوج ها نزد من می آیند یک الگوی مشترک و یا به عبارتی علائم مشخصه واحد در سخنان شان وجود دارد.» زوج ها این گونه اظهار می كنند: «اوایل زندگی مشترکمان روابط جنسی توام با شور و هیجان بود. پس از گذشت مدتی نسبت به خودم احساس غریبی در درونم به وجود آمد. 

معاشقه با گرگ ها (برای مردان)

 

زندگی عوض شده یک مرد که عقیده خود را در مورد روابط جنسی و رابطه داشتن عوض کرد. 

یك مرد درباره روابط جنسی و معاشرت با جنس مخالف، اندرزهای صادقانه خود را در اختیار شما قرار می دهد.

 

 نویسنده: بینام

مثلی است كه می گوید: «بهترین تدبیر برای دست یابی به سود و منفعت، استفاده از حماقت دیگران است.» این مقاله نیز درباره همین موضوع است. مایلم شما را نیز در چیزهایی كه آموخته ام شریك كنم . . . راه دشوار . . . در باب دختران و روابط. در اینجا به طور خاص ده دلیل را متذكر شده ام كه چرا منتظرم تا بعد از ازدواج رابطه جنسی داشته باشم.

رويارویی با همجنس بازی خودم

 

به نوشته ی: جیمز پاركر

زمانی كه سال اول دبیرستان بودم و روزی را كه از دبیرستان به خانه آمدم به خاطر دارم. وقتی از در وارد شدم به مادرم سلام دادم و آماده بودم تا مقداری سیب زمینی سرخ كرده بردارم. اما متوجه برنامه گفتگویی شدم كه مادرم در حال تماشای آن بود. میزبان برنامه این گونه فریاد زد: «امروز! با مردان همجنس بازی ملاقات كنید كه همیشه آگاه بوده اند كه همجنس باز هستند.»همانطور كه در حال گاز زدن و جویدن سیب زمینی های سرخ كرده بودم این گونه وانمود كردم كه موضوع مورد بحث برایم اصلاً جالب نیست، اما كاملاً برایم جالب بود.

دعوت بی همتا و بی نظیر

دعوت بی همتا و بی نظیر

در جستجوی زيبايی ماندگار

 

یک مدل لباس

راجع به این که چه طور می توان اتکاء به نفس داشت، سخن می گوید. 

یك مدل لباس موفق مطرح می كند كه

نتیجه بنا نمودن زندگی بر ظواهر فیزیكی بجای زیبایی درونی

چه دام هایی را به دنبال دارد.

 

 به نوشته ی:لورا كراوس كالنبرگ

بودن بر روی جلد مجله های مد لباس اروپایی دیگر برای من یك رویا نبود بلكه یك واقعیت بود. من به سختی می توانستم باور كنم! بودن در مجله ها، به دست آوردن درآمد زیاد و سفر به دور دنیا تنها چیزی بود كه همیشه آرزویش را داشتم. دیگر مجبور نبودم به سختی از عهده مخارجم بر آیم. 

تشنگی واقعی خود را فرو نشانيد

 

چرا می گساری می تواند شما را در زندگی همیشه تشنه نگه دارد؟

 فرو نشاندن تشنگی واقعی ما:

چگونه شراب خواری تبدیل به جانشینی برای روابط صمیمی

و رضایت مندانه با دیگران می شود

 

به نوشته ی: جودی كلارك

یك تابستان در كلورادو، من و دوستم با تعدادی فراری كه از نیومكزیكو آمده بودند ملاقات كردیم. آن ها را از دبیرستان اخراج كرده بودند و آن ها در آن اطراف آواره بودند، می رقصیدند و ظرفی در دست داشتند و پول جمع می كردند. در نگاه اول شاید فكر می كردید كه آنها زندگی خود را كلاً به هدر می دهند. 

پورنوی سمی، روابط جنسی مسموم و زهرآگين: نگاهی واقعی به مقوله پورنوگرافی

 

چگونه می توان از دام شهوات و عکس های سکسی

و علائم اعتیاد به آن آزاد شد. 

جستجو برای یافتن آزادی در پورنو،

اعتیاد به پورنوگرافی، تاثیرات پورنوگرافی

 

نویسنده: جین مك كانل

پورنو و اعتیاد . . . روابط جنسی خارج از محدوده

در یك شب سرد و تاریك هیچ چیز لذت بخش تر از تماشای آتشی نیست كه درون شومینه در حال سوختن است. شما می توانید هیزم ها را روی هم بچینید و اجازه دهید كه گرم و خوب بسوزد. این كاری بی خطر و شاعرانه است كه باعث تمدد اعصاب می شود. 

طرفداران و مخالفان سقط جنين

 

در هنگامی که شما راجع به سقط جنین تصمیم می گیرید،

 خداوند چه پیشنهادی به شما می کند؟

 چگونه خدا می تواند كمك كند؟

گزینه های دیگر سقط جنین

 

در حالی كه خانمی با بی میلی تمامی اطلاعات مربوط به سقط جنین را مطالعه می كند، احتمالاً با طرف داران و مخالفان سقط جنین برخورد خواهد كرد. او درباره «حق داشتن سقط جنین» در مقابل «ناصحیح بودن سقط جنین» مطالبی خواهد خواند.گزینه های دیگر سقط جنینبه هر حال اهمیتی ندارد كه عقیده سیاسی او چیست، تصمیم درباره سقط جنین یك تصمیم بسیار خصوصی و شخصی است كه هر زنی هنگام اتخاذ این تصمیم تا حدودی دچار ضربه روحی می شود.

شرمسار . . . اما به آن افتخار نمی كنم

 

 چه طور شخصی می تواند از شرمندگی خود بیرون آید؟

 

در زمره ی زنانی كه رفتار بدی دارند، به بالاترین مقام و درجه نائل می شود. یک شرح حال واقعی . . .زمانی كه سال دوم دبیرستان بودم، یكی از پسران خرفت و ساده كلاس بالاتر كه نامش جان بود شیفته و شیدای من شد. زمانی كه در دبیرستان بودم دوست شدن با یک شخص بی عرضه برایم كار ساده ای بود، هر چند كه از لحاظ جنسی خیلی برایم جالب توجه نبودند.… ولی من جان را دلسرد نكردم.من هم چنان به خندیدن به جک های جان ادامه می دادم و هر از گاهی به عنوان شوخی با مشت ضربه آرامی به بازوی او می زدم، چون فكر نمی كردم كه این كار ضرری داشته باشد. متاسفانه جان تمامی علامت های مرا اشتباه تفسیر كرد و با پشتكار و سماجت بیشتری به تعاقب من پرداخت.

رهايی از اختلال در تغذيه

 

کمک در مورد آشفتگی و بی نظمی غذاخوردن که می توانید از آن آزادی یابید. بسیاری از مردان و زنان نمی دانند كه علت وجود بی نظمی در تغذیه چیست و چگونه می توانند در این خصوص از خدا كمك بگیرند.

در اینجا اطلاعاتی درباره بی نظمی در تغذیه خواهید خواند، بنابراین شما نیز می توانید به آزادی دست یابید . . .

 

به نوشته ی:سوزان برودول (به همراهی كیم بوبالو)

من به مدت ۱۳ سال با دانشجویان دانشكده كار كرده ام. در محوطه دانشگاه و انجمن های خیریه بانوان با زنانی صحبت كرده ام كه با اختلال تغذیه و تناسب اندام خود در ستیز و كشمكش هستند. امروزه این موضوع طیف وسیعی از فرهنگ زنان ما را به خود اختصاص داده است.

كشمكشی شخصی با هرزه نگری

 

یک دختر دانشجو راجع به اعتیادش به عکس های سکسی سخن می گوید.

 

به نوشته ی:جنیفر ام.

من ۱۸ سال دارم با طبیعتی مستقل و بعضی اوقات شخصیتی كمابیش خجالتی. من تمامی عمرم را در كلیسا بزرگ شدم. وقتی گروه پرستشی ای كه اخیراً شكل گرفته بود از من دعوت كرد تا طبل بزنم، بالاخره جایگاه خود را در كلیسا پیدا كردم، اما احساس خلاء می كردم.بعدها در دبیرستان این احساس پوچی بیشتر شد و حس كنجكاوی ام برانگیخته شد تا چیزی یا هر چیزی را پیدا كنم تا مرا راضی كند. ابتدا به چیزهای جزئی روی آوردم، مثل دزدیدن سیگار از عموی بدزبانم. اما این به اندازه كافی قوی نبود تا فكرم را از زندگی دور كند و آن خلاء را پر سازد. من به این سادگی ها دست بردار نبودم.

پايان دادن به حزن و اندوه هشت طبقه

 

اعتیاد به مواد مخدر، افسردگی، افکار راجع به خودکشی.

یک راه ساده برای آزادی

اسیر در دام علائم افسردگی، افكار مربوط به خودكشی؛ و چگونه تمامی اینها به كلی عوض شد.

 

نویسنده: بی نام

بعضی از مردم در مسیر زندگی با موفقیت قدم بر می دارند و فرصت ها را می قاپند. اشخاص دیگری هم چون من، به وسیله ایجاد ارتباط های متعدد با عدم تعادل، اعتیاد، و یا مواجه شدن با رویدادهایی توام با هرج و مرج و بی نظمی كه از قبل پیش بینی نشده اند، مسیر زندگی را طی می كنند. علائم افسردگی امكان دارد به دلیل تصمیمات بدی كه یكی پس از دیگری گرفته می شوند در شخص پدیدار شود. 

قمار: وقتی كه شرط بندی ديوانه وار می شود

 

 داستان حقیقی شخصی که با مرگ و زندگی

دست و پنجه نرم کرد و برنده شد.

 

درست طبق برنامه، گروهی از مردان بر سر كار حاضر می شوند: سربازان، خشن، قوی، سبقت جو. آنان به عنوان همكار آن روز را با شوخی ها و مزاح های معمول آغاز كردند. اگرچه آنها همدیگر را مسخره می كردند، اما به دلیل اینكه ساعت های زیادی را با هم می گذرانیدند نوعی ارتباط بینشان وجود داشت. آنها هم چنین در علاقه شدیدی كه به قمار داشتند با هم شریک بودند. اما نمی شد شغل آنها را یک شغل عادی نامید. در طول روز آن ها با میخ، چوب، نیزه، شلاق . . . و خون سر و كار داشتند. 

bottom of page