top of page
ابهام ها و معماها
Which way.jpg

از اين جا به كجا می رويم؟

خطاب به كسانی كه از یک ضایعه بزرگ بهبودی می یابند . . . 

آیا با عواقب به جای مانده از یک بلای طبیعی سر و كار دارید؟

و یا به طور ناگهانی دوست یا فردی از خانواده خود را از دست داده اید؟
آیا خواهید توانست از خدا پاسخی برای این سوال خود بیابید كه چرا این اتفاق افتاد؟

احتمالاً خیر. اگر كسی سعی كند تا به سوال شما پاسخ دهد شما به توضیحات او شک خواهید كرد. در چنین لحظات و شرایطی به نظر نمی رسد كه «چرا؟»
 

1_pPDKvJZiZH5uEz3QTkSSUg.png

چه کسی درد را احساس می کند؟

نوشته ی: پری مارشال

اگر خداوند واقعا نیکو و با قدرت بود اجازه نمی داد این همه درد و اعمال شیطانی در دنیا ادامه داشته باشد.این اندیشه در همه اقشار مردم : کشیش و خادم، محصل و پرفسور، قصاب و نانوا و حتی شمع سازها وجود دارد .این یکی از مشکل ترین سئوالات است .در چند روز قبل , یکی از نزدیک ترین دوستانم ، لورین، بعد از ۱۸ ماه جنگ با سرطان از دنیا رفت. این چه فاجعه بزرگی برای او و همسرش دایانا بود.من از محله فقیر و کثیف سائو پائلو، برزیل، مکانی که ۵00,000 بچه های بی خانمان معتاد به مواد مخدرهستند و برای زنده ماندن دزدی می کنند دیدن نمودم. گاهی اوقات پلیس آنان را دستگیر کرده و تنها بخاطر نشان دادن کاهش تبهکاری به قتل می رساند.

4ce73e_fd4dc96e85a54a53a7588fc25b2f6d74_

بهشت چگونه خواهد بود؟

آیا بهشت این گونه خواهد بود؟

در ارتباط با بهشت اغلب یک تصویر كلیشه ای ارائه می شود: یک نفر كه بر روی ابری نشسته است، در حال نواختن چنگ می باشد، و ظاهراً بسیار خسته و ملول است. تردید دارم این گونه باشد.فكرش را بكنید: ما داریم درباره خدا صحبت می كنیم. همان طور كه شما نیز احتمالاً متوجه شده اید خدا بسیار خلاق است. اگر در این باره شک دارید كافی است به غروب خورشید خیره شوید، یا سعی كنید دركک نمایید كه جهان هستی و كائنات چگونه در جای خود مستقر شده اند، و یا درباره وسعت و عظمت فضا فكر كنید، و یا درباره DNA مطالعه كنید. بلی، خدا یک چیزهایی بلد است.

facing-death-enriching-life-1.jpg

روبرو شدن با اجتناب ناپذير بزرگ

داستان روبرو شدن با مرگ و دانستن درباره زندگی پس از مرگ

به نوشته ی: برندون ماركت

تنها تجربه مشتركی كه نوع بشر را در طول تاریخ و در سراسر دنیا به یكدیگر پیوند می دهد، تجربه مرگ است. همه ما باید با مرگ روبرو شویم. هیچ ورزش یا رژیم غذایی، هیچ تكنیک مدیتیشن (اصول و مهارت تفكر و تعمق) و هیچ ثروتی قادر نیست این تجربه را از ما دور كند. مرگ اجتناب ناپذیر است. مرگ یک تساوی گر بزرگ است.غایی بودن مرگ و وجود شک و تردید درباره زندگی پس از مرگ باعث ایجاد ترس و وحشت برای بسیاری از مردم می شود. ما شاهد هستیم كه چگونه انسان در تلاش است تا جلوی پیشرفت روند كهولت را بگیرد.

آيا می توانيد وجود خدا را ثابت كنيد؟

چرا؟

چرا مردم به بیماری سرطان مبتلا می شوند؟

چرا زمین لرزه هایی اتفاق می افتد كه تمامی شهرها را نابود می سازد؟ چرا مردم باید به سختی كار كنند ولی تنها بتوانند شكم خانواده شان را سیر كنند؟

اغلب اوقات در ضمیر ناخودآگاه مان شاید سوالاتی از این قبیل را از خود بپرسیم، ولی غالباً مایل نیستیم آگاهانه این سوالات را بپرسیم. ما به قدری درگیر مشغله های روزمره خود هستیم كه به ندرت از خودمان سوال می كنیم چرا؟

اما بعد، یک اتفاق باعث می شود تا از خواب غفلت بیدار شویم. 
 

article-2249984-169101AE000005DC-371_634

بنابراين چرا اتفاقات بد رخ می دهند؟

به نوشته: استیسی جیمز

بزرگ ترین سئوال در خصوص بلایا این است كه «چرا خداوند مانع این اتفاقات نمی شود؟» اگر خدا واقعاً نیكویی مطلق و قدرت مطلق است چرا او هیچ كاری انجام نمی دهد؟

اول از همه باید بدانیم كه خدا بدی و زیان را نمی آفریند؛ او اجازه می دهد تا آن اتفاق بیفتد.

وقتی كه در آغاز خدا جهان را آفرید، او همه چیز را خوب و نیک خلق كرد. او انسان را با آزادی انتخاب آفرید. این شامل آزادی برای دست زدن به انتخاب های درست و یا نادرست است. غلب اوقات پیآمد انتخاب های نادرست صدماتی است كه به خود و یا دیگران می زنیم، و بعضی وقت ها به ناحق قربانیان بی گناهی در این بین صدمه می بینند.

file-20200305-127932-1k92koa.jpg

زندگی کردن با امید

دانشجويی كه به بيماری ايدز و هموفيلی مبتلا بود ولی با اميد زندگی كرد. چگونه می توان عليرغم آنچه زندگی بر ما تحميل می كند همواره اميدوار بود.

سايرماجرای واقعی یک زندگی:استيو ساير كه يک بيمار هموفيلی بود، در دوره ابتدايی به علت تزريق خون آلوده، به ويروسHIV و هپاتيت C مبتلا شد. سال ها بعد زمانی كه به سن نوزده سالگی رسيد و فهميد كه مرگش حتمی است، به كشورهای مختلف سفر كرد و در صدها دانشكده تجربيات خود را با دانشجويان در ميان گذاشت. او آموخته بود كه چطور می توان در ميان شرايط هولناك زندگی، اميد و آرامش داشت. هزاران نفر از دانشجويانی كه سخنان استيو را شنيده اند به شما خواهند گفت كه شنيدن داستان واقعی زندگی استيو كه درباره اميد و محبت خداوند است، چگونه زندگيشان را برای هميشه تغيير داده است. 

afterlifeascendingtoheavencreditShutters

تناسخ، كارما و زندگی پس از مرگ

به نوشته: داگلاس گروتیوس، دارای مدرک دكترا.

در خصوص آن چه كه قرار است بعد از مرگ شما اتفاق بیفتد. آیا حق انتخابی دارید؟  آیا تناسخ روح حقیقت دارد؟  آیا زندگی پس از مرگ وجود دارد؟ كارما چطور؟ مردم همواره در این خصوص اندیشیده اند كه آیا چیزی فراتر از قبر نیز وجود دارد، و اگر این طور است آن چیست. آیا مرگ پایان حیات است، و یا ورود به ابدیت؟ و یا اینكه جایی برای منتظر ماندن بین زندگی های زمینی است؟ برخی این تعلیم را می دهند كه روح انسان در بدن های متعددی تناسخ می یابد...

devil.jpg

چرا اهریمن و جفا و آزار وجود دارد؟

جايگاه خداوند در ميان اين فجايع كجاست؟

قدرت درونی لازم برای مقابله با ترس ها، مصائب، فجایع و اندوه را در كجا می توان یافت؟ تا چه حد می توان به خداوند توكل نمود؟ آیا او كسی است كه می توان چه در مواقع بحرانی و چه هنگامی كه همه چیز بر وفق مراد است به او روی آورد؟ فاجعه، مصیبت و اندوه: خداوند كجاست؟ خداوند خالق عالم هستی، مشتاق است تا ما او را بشناسیم. ما به همین دلیل خلق شده ایم. این خواست خداوند است كه ما بر او توكل نماییم تا بتوانیم قدرت، محبت، عدالت، قدوسیت و رحمت او را تجربه كنیم. بنابراین خداوند به تمامی كسانی كه مشتاق هستند می گوید: «نزد من آیید.»

handicap.jpg

از كار افتاده، اما نه دلتنگ و غمگين

به نوشته: استیسی جیمز

چگونه یک نفر بعد از یک حادثه شیرجه با مصدومیت نخاع خود و احساس اندوه و یأس مواجه شد، و امید را یافت.

زمانی كه دانشجوی سال سوم دانشكده بودم، در اثر یک حادثه شیرجه از گردن به پایین فلج شدم. در عرض یک ثانیه دنیای من برای همیشه تغییر كرد. ناگهان از یک دانشجوی بی نهایت فعال دانشكده تبدیل به كسی شدم كه دیگر هرگز نمی توانست كارهایی را كه به آن علاقه مند است انجام دهد، مانند دویدن، رقصیدن، چرخاندن عصا همراه با حركات موزون و نواختن پیانو و گیتار.
 

unnamed.jpg

آيا خدا يک كارگردان خوب است؟

قدرت درونی لازم برای مقابله با ترس ها، مصائب، فجایع و اندوه را در كجا می توان یافت؟

تا چه حد می توان به خداوند توكل نمود؟ آیا او كسی است كه می توان چه در مواقع بحرانی و چه هنگامی كه همه چیز بر وفق مراد است به او روی آورد؟

فاجعه، مصیبت و اندوه: خداوند كجاست؟ خداوند خالق عالم هستی، مشتاق است تا ما او را بشناسیم. ما به همین دلیل خلق شده ایم. این خواست خداوند است كه ما بر او توكل نماییم تا بتوانیم قدرت، محبت، عدالت، قدوسیت و رحمت او را تجربه كنیم. بنابراین خداوند به تمامی كسانی كه مشتاق هستند می گوید: «نزد من آیید.»

bottom of page