top of page
Gradient

کتابخانه: مفاهیم مسیحیت

آشنایی با ایمان مسیحی

گناه چیست و نجات چیست؟ آیا گناه یک مفهوم مذهبی است و یا اشاره به مفهوم عمیق­تری در ذات بشر دارد؟ نجات چه تعریفی در مسیحیت دارد و قرار است انسان از دست چه چیزی نجات پیدا کند؟ اسقف لسلی نیوبگین در این کتاب ما را بیشتر با این مفاهیم در مسیحیت آشنا می­کند.

گناه و نجات

نویسنده: لسلی نیوبگین
مترجم : ن
تعداد صفحات:
۶۶

گناه و نجات_edited.jpg

چرا بشر نیاز به آمرزش دارد؟ مگر بشر چه چیز کم دارد و چه گناهی کرده که نیاز به بخشش دارد؟ کتاب مقدس در مورد آمرزش چه می­فرماید؟ این کتاب به انسان یادآوری می­کند که نیاز اصلی و اساسی او چیست و چطور می­شود به این نیاز پاسخ داد

نیاز شما به آمرزش

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۷

نیاز شما به آمرزش_edited.jpg

تنش و درگیری با مظاهر تمدن یا گردن نهادن به دست­آوردهای آن؟ پرسشی که یک ایماندار در دنیای امروز از خود می­پرسد. این چالش و پدیده­ی تازه­ای نیست و پاسخ آن را در این کتاب خواهید یافت. در تفسیری از کتابهای دانیال و استر و... .

ایمان و تمدن

 نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۶۳

ایمان و تمدن.jpg

آقای لوئیس برکوف باورهای بنیادین مسیحیت را به صورت فشرده و مفید در اختیار ما قرار می­دهد. در کتاب، اشارات دقیقی به کتاب مقدس هست و هر مبحثی بر این پایه روشن می­شود.

خلاصه اعتقادات مسیحیت

نویسنده:  لوئیس برکوف
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۶۲

خلاصه اصول اعتقادات مسیخی.jpg

   

عيسي بشارت خدا را اعلام مي­کرد و مي­گفت:« زمان به كمال رسيده و پادشاهي خدا نزديك شده است. توبه كنيد و به اين بشارت ايمان آورید. پادشاهی خدا چه معنا و مفهومی دارد؟ چرا مسیح حدود ۶۱ بار در انجیل از پادشاهی خدا می­گفت؟ چرا هيچ موضوع دیگري تا اين حد بر همه ابعاد زندگی مسیح سايه نيانداخته بود؟ هرچه مسیح مي­گفت و مي­کرد، حول موضوع پادشاهی خدا بود و هست. این کتاب، مجموعه مقاله­های نویسنده است که یکجا گردآوری شده تا پادشاهی خدا را بر پایه ی کتاب مقدس تشریح کند.

عیسی و پادشاهی خدا

نویسنده: دکتر مهرداد فاتحی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۶

عیسی و پادشاهی خدا.jpg

هر فرد مسیحی الهیاتی دارد.» چگونه با چنین جمله ­ای کنار می­آییم؟ مگر ممکن است؟ مطلقا دل خدا این نیست که فرد مسیحی جدا از کلیسا باشد. نویسنده­ ی کتاب منظور دیگری دارد و در مقدمه­ ی کتاب، این را گفته است و با زبانی ساده اما عمیق این منظور را به ما آموزش می­دهد

حقایق اساسی ایمان مسیحی

نویسنده: آر. سی. اسپرول
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۵۴

حقایق ایمان مسیحی.png

آیا ایمان را می­توان در قالب عقل به تعریف آورد؟ نویسنده در این کتاب با بیانی شیرین و شیوا تشریح می­کند که ایمان منطبق با عقل و برهان چه نوع ایمانی می­تواند باشد

ایمانی منطبق با عقل و برهان

نویسنده: پل لیتل
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۶۷

ایمانی منطبق با عقل و برهان.png

دعای نجات را می­خوانیم و تعمید می­گیریم و در حیات مسیح شریک می­شویم. ما از اسارت مرگ رها شدیم تا حیات خداوند را درک کنیم اما برای درک عمق نجاتی که دریافت کرده­ایم و محافظت از این نجات عظیم چه کرده­ایم؟ آقای دانکن در این کتاب نجات عظیم خداوند را مورد مطالعه قرار می­دهد.

حیات در مسیح

نویسنده:دیوید. د.دانکن
مترجم: افشین لطیف زاده
تعداد صفحات: ۳۱۱
ویراستار: آرمان رشدی

حیات در مسیح_edited.jpg

وقتی مسیح گفت جسم مرا بخورید و خون مرا بنوشید تا حیات جاودان را دریافت کنید، مردم حرف او را نفهمیدند و بسیاری از شاگردان او را ترک کردند. تنها دوازده نفر ماندند و شبِ پیش از مصلوب شدنش این کلام را به عمل آورد و مراسم آن را به جا آورد. این کتاب تلاشی است در جهت مکاشفه­ی این راز عظیم کلیسا.

عشای ربانی، سرچشمه زندگی کلیسا

نویسنده:ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۱

 

عشای ربانی، سرچشمه زندگی کلیسا.jpg

از ابتدای آغاز مسیحیتِ واقعی، بدعت­ها و تحریف­های بسیاری صورت گرفت. آقای مایک اُپنهایمر  بدعت­های گنوسی را از مسیحیت اصلی سوا می­کند و مسیحیت جعلی موجود در بعضی کانال­های تلویزیونی را تشخیص و توضیح می­دهد

بدعتی کهن

نویسنده:مایک اُپنهایمر
مترجم: بتی اوکیان
تعداد صفحات: ۳۲

 

بدعتی کهن.png

چه اتفاقی افتاده؟ انسان حتی با توبه و پشیمانی باز زنده نمی­شود و کتاب مقدس می­گوید که همچنان مرده است؟ آرمان رشدی در این مجموعه مقالات که در یک کتابچه جمع­آوری شده است، مسیح را برای حیات دوباره معرفی می­کند

بشر وضع وخیم او و راه رستگاری ش

نویسنده: آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۸

 

بشر وضع وخیم او.png

در این کتاب با ده نگرش به ایمان کلیسایی، روبرو می­شوید که برای کسانی که طالب شناخت بیشتری از مسیحیت هستند نگاشته شده است. در این کتاب فارغ از تفاوت گرایش­های مسیحی با دیدگاهی روبرو می­شوید که عقیده مشترک تمام مسیحیان است.

آشنایی با ایمان کلیسا

سری اول
مترجم:
 ن
تعداد صفحات: ۴۲

 

belank.jpg

در این کتاب با ده نگرش به ایمان کلیسایی، روبرو می­شوید که برای کسانی که طالب شناخت بیشتری از مسیحیت هستند نگاشته شده است. در این کتاب فارغ از تفاوت گرایش­های مسیحی با دیدگاهی روبرو می­شوید که عقیده مشترک تمام مسیحیان است.

آشنایی با ایمان کلیسا

سری دوم
مترجم:
 ن 
تعداد صفحات: ۴۲

 

belank.jpg

آقای استنلی از تجربه­های شخصی خود که مبتنی بر کتاب مقدس است، مفهوم و تجربه امنیت ابدی را تشریح می­کند. وی تجربه امنیت ابدی را فراتر از مباحث الهیاتی می­داند و در طول کتاب، خواننده را مخاطب قرار می­دهد و با لحنی دلنشین سوالات مخالفان این آموزه را پاسخ می­دهد.

آموزه ی امنیت ابدی

نویسنده:چارلز استنلی)
مترجم:
 ن
تعداد صفحات: ۱۰۲

آموزه ی امنیت ابدی.jpg

کتاب مقدس در مورد زندگی پس از مرگ چه نظر و نگاهی دارد؟ آیا این دنیا روزی به پایان می­رسد؟ در زمان­های اخر شاهدِ چه وقایعی خواهیم بود؟ نویسنده در کتابچه­ی "زندگی پس از مرگ و وقایع آخرزمان" به این پرسش­ها پاسخ می­دهند.

زندگی پس از مرگ و وقایع آخر زمان

نویسنده :آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۵

زندگی پس از مرگ و وقایع آخر زمان.jpg

آیا این رفتارها از روح خدا صادر می­شوند یا روحی دیگر در کار است؟ آقای مایک اُپنهایمر ما را با پدیده­ای روبرو می­کند که در بعضی کنفرانس­ها دیده شده و آنقدرها هم پدیده نیستند، چرا که ریشه در تاریخ دارد و بارها و بارها توسط افرادی تکرار شده است.

افتادن در روح

نویسنده:مایک اُپنهایمر
مترجم:  بتی آواکیان
تعداد صفحات: ۱۵

belank.jpg

آقای ارتیز لحن صریح و گاه تندی دارد و مسائل را با همین لحن مطرح می­کند. نویسنده­ی کتاب " شاگرد " در این کتاب هم با صراحت لهجه، کلیساهای امروز را به چالش می­کشد تا شاید به فکر بیداری روحانی باشند. کتاب در هفده فصل در مورد کودک ماندن ایمانداران و عدم رشد آنها صحبت می­کند و راهکارهایی پیش پای کلیسا می­گذارد تا ایماندار رشد طبیعی داشته باشد.

امروز زیستن با عیسی

نویسنده:خوان کارلوس ارتیز
مترجم: رامین بسطامی
تعداد صفحات: ۱۳۹

امروز زیستن با عیسی.jpg

بشر، داشتن اموال بهتر و بیشتر و به روزتر را نشانه­ی پیشرفت می­داند و اغلب به دنبال همین امور است. مسیحیان از دنیا تقدیس شده­اند و مسیح فرمود که به جای مشغول شدن به اموال، به فکر ملکوت خدا و عدالت او باشید. ما مسیحیان که به روح نجات یافتیم چطور می­شود به جسم بازگشت نکنیم و در روح پیشرفت کنیم؟ این کتاب، درسی مختصر در مورد رشد و پیشرفت زندگی مسیحیان است.

پیشرفت زندگی مسیحی

نویسنده:ویلیام مک دونالد. سیرل بروکس
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۸

پیشرفت زندگی مسیحی.jpg

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی که در این کتاب جمع­آوری شده و با شواهد و دلالت­های کتاب مقدسی ما را با این مفاهیم کلیدی بیشتر آشنا می­کند.

تثلیث چیست؟ عیسی پسر خداست؟

نویسنده:آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۲

 

تثلیث و پسر خدا بودن عیسی.png

فیض

فیض سه حرف است ولی در دنیای سقوط کرده حرفها برای گفتن دارد. فیض ساده است ولی نمی­توان ساده از کنارش گذشت. فیلیپ یانسی، در جهان سطحی و مبتذل، از عمق­ها و شگفتی­های فیض می­گوید و می­نویسد. در جهانی که هر روز دلگیرتر از هر زمان می­شود، کتاب اعجاب فیض مثل حیاط دلباز می­ماند. روایتی صمیمی و واقعی از گذشته­ها و نوشته­ها و آدمها که در حقیقت دلچسب و گیراست. کتاب را که تا به آخر مطالعه کنید، دلتان می­خواهد مطالعه آن را دوبار و صدبار دیگر هم از سر بگیرید.

اعجاب فیض

نویسنده: فیلیپ یانسی
مترجم: نادر فرد
تعداد صفحات: ۳۸۶

اعجاب فیض.jpg

مفهوم فیض چیست و در زبان و فرهنگ عبری چه مفهومی دارد و از چه کلمه­ای برای گفتن آن استفاده می­شود؟ فیض چگونه ما را تقدیس می­کند و از دنیای فروافتاده جدا می­کند؟ رابرت گلیسون، معنا و عمق فیض را فشرده و گیرا بررسی کرده است و حاصل اندیشه­ی خود را در این کتاب گذاشته است.

فیض تقدیس­ کننده

نویسنده:  رابرت گلیسون
مترجم:  رابرت گلیسون
تعداد صفحات: ۱۸

فیض تقدیس کننده.png

دعا

بارها و بارها دعا و پرستش کرده­ایم و سپس به امور روزانه خود پرداخته­ایم و دیده­ایم زندگی­مان چیزی کم دارد؟ و فکر کرده­ایم که درست دعا و پرستش نمی­کنیم. موریس ویلیامز در این کتاب به ما می­گوید که چگونه می­شود سرتاسر زندگی روزانه­مان را دعا و پرستش فرا بگیرد

دعا و پرستش

نویسنده:  موریس ویلیامز
مترجم: شموئیل ایتالیایی
تعداد صفحات: ۲۲۴

دعا و پرستش.jpg

در اکثر فیلم­های غربی نوع دعای کلیساها را دیده و شنیده­ایم. در کلیساهای شرق سبک دعا کردن و زندگی روحانی­شان چگونه بود؟ سباستین بروک به طور مفصل در این کتاب ما را به شرق می­برد تا نوع دیگری از دعا و زندگی روحانی را بشناسیم.

دعا و زندگی روحانی

نویسنده: سباستین بروک
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۲۸

دعا و زندگی روحانی.jpg

نویسنده از ما می­خواهد خدا را به عنوان " شخص " بشناسیم و با او وارد گفتگوی صمیمی و دوستانه و همیشگی شویم. برای عمیق ­تر شدن این رابطه، به زمان گذاشتن، اطمینان و شهامت نیاز داریم. نویسنده به ما می­گوید چگونه می­شود بی­ آنکه کلمه ­ای به زبان بیاوریم در سکوت، وارد گفتگوی قلبی و عمیق با خدا شویم.کتاب به هشت فصل تقسیم شده و بخش پایانی آن در مورد دعا برای مبتدیان است

 

دعای برخاسته از دل

نویسنده: آنتونی بلوم
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۶۴

دعای برخاسته از دل.jpg

کتابچه­ای برای آشنایی بیشتر با دعاهایی که پیش از غذا خوردن به خداوند اعلام

می­ کنیم

دعای سپاسگزاری بر سر سفره

نویسنده: سباستین بروک
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۴

دعای سپاسگزاری بر سر سفره.jpg

زمانی که کشیش­ ها مراسم شام خداوند را برگزار می­کنند چه دعاهایی خوانده می­شود؟ و جماعت شرکت­ کننده چه کلامی را در پاسخ اعلام می­کنند؟ کتاب حاضر به دعاهای این مراسم می­ پردازد که مابین کشیش و شرکت کننده­ ها رد و بدل می­شود.

قداس

نویسنده:  نیل آندرسون
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۵

قداس.jpg

کتاب امثال پر از نکات حکمت­آموز است ولی چطور می­توان نکات آنها را بیرون کشید؟ کتابهای دیگر عهد عتیق هم همینطور هستند و لازم است که نکات ظریفی از دل آنها بیرون کشیده شود و در زندگی به کار گرفت. این کتاب تفسیری است از کتابهای مراثی، روت، یونس، غزل غزلها، امثال، جامعه، ایوب، مزامیر. این کتاب به ما کمک می­کند تا از دل آنها نکات بسیاری بیرون بکشیم.

حکمت و دعا

مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۹۲

حکمت و دعا.jpg

پدران ایمانی ما در کلیسا چطور دعا می­کردند؟ از آن دوران چه کلامی به جا مانده؟ مهمترین شواهد حاکی از آیین نیایش مسیحی از آغاز تا قرن چهارم پنجم را لوسین دئیس در این کتاب به ما معرفی می­کند

بهار آیین نیایش

نویسنده: لوسین دئیس
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۰۶

بهار آیین نیایش.jpg

در طلب روح­ القدس، کتابِ دعایی است که مکتوب به­ جا مانده از جلسات کلیسایی. این کتاب الگویی است برای دعاهای دست جمعی در گردهمایی کلیسا

در طلب روح ­القدس

نویسنده: سباستین بروک
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۰

در طلب روح القدوس.png

بارها شنیده­ایم که واعظ برجسته­ای هر روز ساعت چهار صبح از خواب بلند می­شود و قبل از خوردن صبحانه شش ساعت دعا می­کند.نویسنده­ی کتاب می­گوید از شنیدنِ این دست صحبتها، از دعاکردن ناامید شده و احساس تنبلی و بی­ایمانی کرده است. این کتاب تجربه­ی متفاوتی از دعاکردن را پیشنهاد می­دهد تا از این ناامیدی رها شویم و دعا را نه در ساعت­های طولانی دعاکردن بلکه در رابطه­ای درونی و صمیمی با شخص خدا ببینیم.

چرا دعا می­کنیم؟

نویسنده:ویلیام فیلیپ
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۰۳

چرا دعا می­کنیم؟.jpg

متنِ کتاب به روشی ویژه نوشته شده تا مطالعه و درک مطالب آن بسیار آسان باشد

در هر کجا که باشیم و هر اندازه وقت داشته باشیم، می­توانیم این کتاب را مطالعه کنیم

در این کتاب از روش خودآموز استفاده شده است تا فراگیری مطالب بهتر صورت گیرد

چگونه باید دعا کرد

نویسنده: رابرت اشکرافت
مترجم:  مارگریت یقنظر
تعداد صفحات: ۱۲۲

چگونه باید دعا کرد.jpg

در این کتاب با چگونگی این عید آشنا خواهیم شد و سرودی بسیار زیبا خواهیم خواند از مار اپرم که در باب این عید سروده است

عید ظهور عیسی مسیح

نویسنده: : مار اپرم
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۷

عید ظهور عیسی مسیح.jpg

روزه ­ی مسیحی

در این کتاب آقای منصور برجی تمام تصورات مذهبی­ای که از روزه داشتیم را کنار می­زنند و ما را با حقیقتِ روزه­ی واقعی در کتاب مقدس آشنا می­کنند

روزه پسندیده خدا چیست؟

نویسنده: منصور برجی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۱

belank.jpg

روح­ القدس

آیا این رفتارها از روح خدا صادر می­شوند یا روحی دیگر در کار است؟ آقای مایک اُپنهایمر ما را با پدیده­ای روبرو می­کند که در بعضی کنفرانس­ها دیده شده و آنقدرها هم پدیده نیستند، چرا که ریشه در تاریخ دارد و بارها و بارها توسط افرادی تکرار شده است.

افتادن در روح

نویسنده: مایک اُپنهایمر
مترجم:بتی آواکیان
تعداد صفحات: ۱۵

belank.jpg

مار اپرم سریانی، جسم و جان و استعداد و طبع شاعری خود را چنگی ساخته تا با قدرت کلام روح ­القدس نواخته شود. نوایی که در هجده شعر سروده شده و در این کتاب جمع­آوری شده است.

چنگ روح القدس

نویسنده: مار اپرم سریانی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۶۰

belank.jpg

در روز پنطیکاست چه اتفاقی افتاد؟ بارش روح ­القدس چگونه روی داد؟ نویسنده در این کتاب، جزییات عمیقی را با ما درمیان خواهد گذاشت

چه کسی باد را ساکن خواهد کرد؟

نویسندگان: ویولن اوفار، اتین گارین
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۳۲

چه کسی باد را ساکن خواهد کرد؟.jpg

آیا روح ­القدس فقط یک نیروی قدرتمند است که خدا به مسیحیان عطا می­کند؟ چرا عده­ ای فکر می­کنند روح­ القدس یک فرشته است مانند جبرئیل یا میکائیل؟ آیا این افکار در تناسب و مطابق کتاب مقدس است؟

این مجموعه مقالات در یک کتاب جمع­ آوری شده و به بررسی روح ­القدس از دیدگاه کتاب مقدس می­ پردازد تا شناخت واقعی ­تری از شخص سوم تثلیث مقدس داشته باشیم.

روح ­القدس کیست و چه می­ کند؟

نویسنده:  آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۶

روح ­القدس کیست و چه می­ کند؟.jpg

روح­ القدس این شخصی که نماد آن کبوتر، آب، آتش و باد بوده کیست و چگونه یاور و معلمی دلسوز و تسلی­ دهنده است؟ کتاب حاضر یکی از ثمرات معلمی و یاوری این شخصیت مهربان می­ باشد که توسط ویلیام فاراند نوشته شده است

روح ­القدس، یاور، معلم، و راهنمای ما

نویسنده: ویلیام فاراند
مترجم: آریان رشدی
تعداد صفحات: ۲۹۷

FAPC-0391-0.jpeg

چطور می­شود روح ­القدس را شناخت؟ کتاب مقدس در مورد شخصیت او چه شناختی می­دهد؟ با چه زبانی می ­توان با او حرف زد و چطور با شخصیت نادیدنی او رابطه بگیریم و در روح تقویت شویم؟

 این کتاب در پی پاسخ دادن به پرسش ­های بالاست و در واقع ما را به سفری روحانی می ­برد تا در دل آیات کتاب مقدس شناخت بیشتری از روح ­القدس به دست بیاوریم

 کتاب به پنج بخش تقسیم شده است

 روح­القدس کیست؟

 شخصیت روح­القدس

سه سطح از رابطه

تقویت شده با روح­القدس

 زبانهای روح­القدس

آشنایی با روح ­القدس

نویسنده: : جان بیو
با همکاری:  اِدیسون بیور
تعداد صفحات: ۲۰۴

آشنایی با روح ­القدس.jpg

فرهنگ و اصطلاحات مسیحی

بشر، داشتن اموال بهتر و بیشتر و به روزتر را نشانه­ی پیشرفت می­داند و اغلب به دنبال همین امور است. مسیحیان از دنیا تقدیس شده­اند و مسیح فرمود که به جای مشغول شدن به اموال، به فکر ملکوت خدا و عدالت او باشید. ما مسیحیان که به روح نجات یافتیم چطور می­شود به جسم بازگشت نکنیم و در روح پیشرفت کنیم؟ این کتاب، درسی مختصر در مورد رشد و پیشرفت زندگی مسیحیان است.

 فرهنگ عهد جدید

نویسنده: گزاویه لئون دوفور
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۰۴

 فرهنگ عهد جدید.jpg

کتاب مقدس را بارها می­ خوانیم و با کلمات، اسامی و مکان­ های ناشناخته و غریبی روبرو می شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را دریابیم. کتاب فرهنگ الهیات به کمک ما می­ آید تا دریابیم، اسامی و مکان ها و مراسم ها، برای مردمان روزگار کتاب مقدس چه معنا و مفهومی داشته است. کتاب، شرایط زمانی و زمینی و الهیاتی عهد قدیم و عهد جدید را توضیح می­دهد تا درک عمیق­ تری از کتاب مقدس داشته باشیم

ضروری نیست که یک نفس، کتاب را تا به آخر بخوانیم، ولی ضروری­ست که آن را گوشه­ی گوشی­ های مان ذخیره کنیم تا در وقت لازم، برای درک اسم یا مفهوم یا جغرافیای ناشناخته به سراغش برویم.

فرهنگ الهیات کتاب مقدس

نویسنده:گزاویه لئون دوفور
جلد اول:( راز پسر قدوس )
تعداد صفحات: ۵۵۴

راز پسر قدوس ج ۱.jpg

کتاب مقدس را بارها می ­خوانیم و با کلمات، اسامی و مکان­ های ناشناخته و غریبی روبرو می­ شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را دریابیم. کتاب فرهنگ الهیات به کمک ما می­ آید تا دریابیم، اسامی و مکان­ ها و مراسم ­ها، برای مردمان روزگار کتاب مقدس چه معنا و مفهومی داشته است. کتاب، شرایط زمانی و زمینی و الهیاتی عهد قدیم و عهد جدید را توضیح می­ دهد تا درک عمیق­ تری از کتاب مقدس داشته باشیم. ضروری نیست که یک نفس، کتاب را تا به آخر بخوانیم، ولی ضروری­ست که آن را گوشه ­ی گوشی­ هایمان ذخیره کنیم تا در وقت لازم، برای درک اسم یا مفهوم یا جغرافیای ناشناخته به سراغش برویم

فرهنگ الهیات کتاب مقدس

نویسنده:: گزاویه لئون دوفور
جلد دوم : ( راز پسر قدوس ) بخش اول: آزادی - شرم 
تعداد صفحات:
۳۱۴

belank.jpg

کتاب مقدس را بارها می­ خوانیم و با کلمات، اسامی و مکان ­های ناشناخته و غریبی روبرو می شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را  دریابیم. کتاب فرهنگ الهیات به کمک ما می ­آید تا دریابیم، اسامی و مکان­ ها و مراسم­ها، برای مردمان روزگار کتاب مقدس چه معنا و مفهومی داشته است. کتاب، شرایط زمانی و زمینی و الهیاتی عهد قدیم و عهد جدید را توضیح می ­دهد تا درک عمیق­ تری از کتاب مقدس داشته باشیم  ضروری نیست که یک نفس، کتاب را تا به آخر بخوانیم، ولی ضروری­ست که آن را گوشه­ ی گوشی­ های مان ذخیره کنیم تا در وقت لازم، برای درک اسم یا مفهوم یا جغرافیای ناشناخته به سراغش برویم.

فرهنگ لغت کتاب مقدس

نویسنده:گزاویه لئون دوفور
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۵۶۷

فرهنگ لغت کتاب مقدس.png

انجیل را بارها می­خوانیم و با کلمات، اسامی و مکانهای ناشناخته و غریبی روبرو می ­شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را دریابیم

کتاب فرهنگ عهد جدید به کمک ما می­ آید تا دریابیم، اسامی و مکانها و مراسم­ها، چه معنا و مفهومی برای مردم دوران مسیح داشته است

کتاب، شرایط زمانی و زمینی دوران مسیح و شاگردانش را توضیح می­دهد تا درک عمیق­تری از عهد جدید داشته باشیم

 فرهنگ عهد جدید

نویسنده:گزاویه لئون دوفور
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۲

 فرهنگ عهد جدید_edited.jpg

پیامبران

ایلیا و الیشع

نویسنده:ن
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۳۱

ایلیا و الیشع_edited_edited_edited.jpg

ایوب

نویسنده: ن
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۲۷

ایوب.jpg

حزقیال

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۵

حزقیال.jpg

حضرت مریم، شمایل کلیسای به کمال رسیده در نوشته های یوحنا

نویسنده: ماری پانتاپالیل
مترجم: نادر فرد
تعداد صفحات: ۲۳۸

belank.jpg

اِشعیای نبی

نویسنده: آسورماندی
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۲۲

اِشعیای نبی.jpg

اِشعیای دوم و شاگردانش

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۴

اِشعیای دوم و شاگردانش.jpg

ارمیای نبی

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۴

ارمیای نبی.jpg

آنچه انبیا گفته­اند

نویسنده: جان. ر. کراس
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۲۷۳

آنچه انبیا گفته­اند.jpg
bottom of page