top of page

آيا خداوند واقعی است؟

بررسی ساختمان DNA و چگونگی اشاره ی این ساختار به آفریدگار.

   فیلسوف انگلیسی، دكتر آنتونی فلو، سال های بسیاری سخنران برجسته در خصوص انكار وجود خدا بوده است، و فعالانه یكی پس از دیگری دربحث ها ی مربوط به این موضوع شركت كرده است. اما كشفیات علمی به عمل آمده در سی سال اخیر او را به نتیجه ای رساند كه نمی توانست آن را نادیده بگیرد. در یك مصاحبه ی ویدئویی كه در دسامبر سال ۲۰۰۴ انجام گرفت، وی اظهار نمود: «فراست و هوش مافوق، تنها توضیح خوبی است كه می توان برای منشاء حیات و پیچیدگی آن در طبیعت عنوان نمود.» (Healthy-elements.com/atheists.html) نكته مهم در نتیجه گیری وی كشف DNA بود. در اینجا به دلیل آن می پردازیم:

   DNA موجود در سلول های ما بسیار شبیه به یك برنامه ی پیچیده ی كامپیوتری است. در شكل سمت راست، شما یك برنامه كامپیوتری را

می بینید كه از یك سری اعداد متشكل از صفر و یك تشكیل شده است (این اعداد كدهای دودویی نامیده می شوند). ترتیب و چیدمان این صفرها و

یك ها همان چیزی است كه باعث می شود كامپیوتر شما به طور صحیح كار كند.

 

   به همین ترتیب، DNA از چهار ماده ی شیمیایی ساخته شده است كه با حروف A، T، G و C نامگذاری می شوند. بسیار شبیه به آنچه در چیدمان صفرها و یك ها دیدیم، این حروف در سلول انسان به این شكل چیده شده اند: CGTGTGACTCGCTCCTGAT و این چیدمان به همین شکل ادامه دارد. ترتیبی كه این حروف قرار گرفته اند اعمال سلول را هدایت می كند.

   آنچه كه باعث شگفتی است این است كه درون فضای بسیار كوچك موجود در هر سلول در بدن شما، تعداد حروف این كد بالغ بر سه میلیارد است! (فرانسیس اس. كالینز، مدیر پروژه ی ژن انسان، از كتاب زبان خدا، چاپ شده درFree Press، نیویورك، ۲۰۰۶، صفحه ۲)

 

   برای فهمیدن مقدار اطلاعات DNA موجود در یك سلول، باید بدانیم كه: «برای خواندن آن كد با سرعت سه حرف در ثانیه، سی و یك سال وقت لازم است؛ حتی اگر خواندن آن شب و روز ادامه داشته باشد.» ( از كتاب زبان خدا، صفحه ۲) این حیرت آور است! اما صبر كنید، مطالب دیگری نیز هست. مشخص شده است كه ۹۹/۹% از DNA بدن هر شخص با ساختار ژنتیكی آن شخص شباهت دارد. (از كتاب زبان خدا، صفحه ۱۲۵) آنچه كه منحصراً مربوط به شخص شماست، در این تفاوت جزئی نهفته است كه این سه میلیارد حرف چگونه در سلول شما چیده شده اند.

 

   دولت ایالات متحده آمریكا قادر است با استفاده از یك شماره امنیتی نه رقمی تمامی افراد كشور را شناسایی كند. در عین حال، درون هر سلول از بدن شما یك ساختمان DNA سه میلیارد حرفی وجود دارد كه تنها متعلق به شماست. این كد باعث شناسایی شما شده و پیوسته رفتار سلول های شما را هدایت می كند. دكتر فرانسیس كالینز، مدیر پروژه ژن انسان (كه نقشه ساختمان DNA انسان را نگاشت)، گفته است كه می توانیم «DNA را یك متن آموزش دهنده و یك برنامه نرم افزاری بدانیم كه در هسته سلول قرار گرفته است.» (از كتاب زبان خدا، صفحه ۱۰۲)

   پری مارشال، متخصص اطلاعات، درباره مفهوم آن توضیح می دهد: «هیچ برنامه ی كامپیوتری وجود ندارد كه ابتدا طراحی نشده باشد… خواه یك كد باشد، یك برنامه، و یا پیامی كه از طریق یك زبان ارسال می شود؛ همواره در ورای آن یك ذهن هوشمند وجود دارد.» (پری مارشال، مهندس اطلاعات، cosmicfingerprints.com، برخی دیگر از مفاهیم این مقاله ممكن است با استناد به تحقیقات و یافته های پری مارشال باشد).

 

   همانگونه كه دكتر آنتونی فلو، كسی كه سابقاً یك خدا ناباور بود، این موضوع را زیر سوال می برد، بسیار به جاست اگر با نگریستن به این كد سه میلیارد حرفی كه سلول را هدایت می كند از خود بپرسیم: “چه كسی این متن را نوشته است؟ چه كسی این كد فعال را درون سلول قرار داده است؟”

شبیه این است كه شما در ساحل دریا قدم بزنید و روی شن های ساحل این نوشته را ببینید: «نادرعاشق سیمین است.» شما می دانید كه موج هایی كه به ساحل برخورد می كنند این نوشته را به وجود نیاورده اند، بلکه شخصی آن را نوشته است. این یك پیغام روشن و مشخص است، یك نوشته ی کاملا دارای معنی است. به همین ترتیب، ساختمان DNA یك متن سه میلیارد حرفی پیچیده است كه فرایند سلول را هدایت كرده و اطلاعات لازم را به آن می دهد.

 

   چگونه میتوان این پیام رسانی ماهرانه و پیچیده، ارسال كد، و استقرار آن در درون سلول ها را توضیح داد؟

در ۲۶ ژوئن سال ۲۰۰۰، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا، بیل كلینتون، به كسانی كه چیدمان سلول های ارثی انسان را كامل كردند تبریك گفت. كلینتون گفت: «امروز ما زبانی را می آموزیم كه از طریق آن خدا حیات را آفرید. ما بیش از پیش به هیبت این پیچیدگی، زیبایی و شگفتی الهی ترین و مقدس ترین هدیه ی خدا پی می بریم.» (از کتاب زبان خدا، صفحه ۲) دكتر فرانسیس كالینز، مدیر پروژه ژن انسان، در ادامه اظهارات كلینتون گفت: «درك این موضوع كه ما توانسته ایم اولین نگاه اجمالی را به كتاب راهنمای خود بیندازیم و قبلاً فقط خدا از آن آگاه بود، برای من باعث تواضع و هیبتی الهام بخش است.» (ازکتاب زبان خدا، صفحه ۳)

زمانی كه به ساختمان DNA موجود در بدن انسان نگاه می كنیم، نمی توانیم وجود یك طراحی هوشمندانه (به طرز شگفت انگیزی هوشمندانه) را نادیده بگیریم.

 

   مطابق با كتاب مقدس (كه آن نیز به طرز شگفت انگیزی پیچیده است)، خدا فقط آفریننده ی وجود و هستی ما نیست، بلكه خدا آن رابطه ای است كه به وجود و هستی ما معنا می بخشد. تمامی آنچه كه در زندگی لمس ناپذیر و غیر قابل دیدن هستند و ما مشتاق آن هستیم؛ از جمله داشتن قدرت لازم برای هر موقعیت، شادی، حكمت و دانستن این كه ما را دوست دارند… تنها خداوند است كه تمامی این ها را به ما می بخشد، زمانی كه به خدا گوش داده و به او اعتماد می كنیم. او بزرگترین و قابل اطمینان ترین رهبر در زندگی ما است.

همان گونه كه خدا DNA را طراحی كرده است تا سلول را هدایت كند، او حاضر است ما را نیز هدایت كند تا زندگی ما عملكرد بهتری داشته باشد، برای جلال خدا و به خاطر ما، چون خدا ما را دوست دارد. آیا تا كنون رابطه ای را با خدا آغاز كرده اید؟

 

مقاله ی شخصاً خدا را شناختن توضیح می دهد كه چگونه این كار میسر است.

 

برای دیدن شواهد بیشتر كه در جستجوی یافتن پاسخ به این سوال می باشد كه: «آیا خداوند واقعی است؟»

لطفاً مقاله ی آیا خدایی هست؟ را مطالعه بفرمایید.

.

.

.

.

 

نوید رهایی

bottom of page