top of page
Gradient

کتابخانه: رشد روحانی

شفای درون

مطالعه کتاب شفای احساسات آسیب دیده، قطعا دید و نگاه ایمانی ما را دگرگون می ­کند. نسبت به خدا و خود و دیگری نگاه شسته­ تر و تازه ­تری خواهیم یافت. از بند شریعت گرایی آزاد می­ شویم و با

احساسی از آزادی، در فیض عمیق خداوند گام خواهیم زد‌. برای مطالعه­ ی این کتاب دعا و هدایت

روح­ القدس را می­ طلبیم. آمین

شفای احساسات آسیب دیده

نویسنده: لسلی نیوبگین
مترجم : : ژاکلین عیسائیان
تعداد صفحات:
۲۰۳

شفای احساسات آسیب دیده5.jpg

در هر حالی و وضع سنگین و نگران کننده­ای که هستیم، یوغ سبک مسیح را به گردن بگیریم. کشیش تَت استیوآرت در این کتاب راهنمایی می­ شود برای آزادی از افسردگی و خشم و نگرانی و هر زنجیر اسارت دیگری که به گردن داریم

مسیح مشاور نیک

نویسنده: تَت استیوآرت
مترجم: موسسه ی تعلیم
تعداد صفحات: ۴۰

۲۰۲۱۰۲۱۸_۱۱۱۹۴۱.jpg

در دنیای پر زرق و برق و به ظاهر هیجان­ انگیز، ایمان مسیحی چه هیجانی در خود دارد؟ هیجان ابتدای ایمان را همه­ ی ما تجربه کرده­ ایم و از همان روزها دل­مان می­ خواست این احساس در جان ما همیشگی باشد. این کتاب هفت گام موثر را معرفی می­ کند تا در مسیر رشد و تکامل روحانی، ایمانی هیجان­ا نگیز را دنبال کنیم 

هفت گام در مسیر هیجان انگیز ایمانتان

 نویسنده: دکتر مایکل یوسف
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۷

photo_2022-11-29_07-11-17.jpg

آقای لوئیس برکوف باورهای بنیادین مسیحیت را به صورت فشرده و مفید در اختیار ما قرار می­دهد. در کتاب، اشارات دقیقی به کتاب مقدس هست و هر مبحثی بر این پایه روشن می­شود.

خلاصه اعتقادات مسیحیت

نویسنده:  لوئیس برکوف
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۶۲

خلاصه اصول اعتقادات مسیخی.jpg

   

عيسي بشارت خدا را اعلام مي­کرد و مي­گفت:« زمان به كمال رسيده و پادشاهي خدا نزديك شده است. توبه كنيد و به اين بشارت ايمان آورید. پادشاهی خدا چه معنا و مفهومی دارد؟ چرا مسیح حدود ۶۱ بار در انجیل از پادشاهی خدا می­گفت؟ چرا هيچ موضوع دیگري تا اين حد بر همه ابعاد زندگی مسیح سايه نيانداخته بود؟ هرچه مسیح مي­گفت و مي­کرد، حول موضوع پادشاهی خدا بود و هست. این کتاب، مجموعه مقاله­های نویسنده است که یکجا گردآوری شده تا پادشاهی خدا را بر پایه ی کتاب مقدس تشریح کند.

عیسی و پادشاهی خدا

نویسنده: دکتر مهرداد فاتحی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۶

عیسی و پادشاهی خدا.jpg

هر فرد مسیحی الهیاتی دارد.» چگونه با چنین جمله ­ای کنار می­آییم؟ مگر ممکن است؟ مطلقا دل خدا این نیست که فرد مسیحی جدا از کلیسا باشد. نویسنده­ ی کتاب منظور دیگری دارد و در مقدمه­ ی کتاب، این را گفته است و با زبانی ساده اما عمیق این منظور را به ما آموزش می­دهد

حقایق اساسی ایمان مسیحی

نویسنده: آر. سی. اسپرول
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۵۴

حقایق ایمان مسیحی.png

آیا ایمان را می­توان در قالب عقل به تعریف آورد؟ نویسنده در این کتاب با بیانی شیرین و شیوا تشریح می­کند که ایمان منطبق با عقل و برهان چه نوع ایمانی می­تواند باشد

ایمانی منطبق با عقل و برهان

نویسنده: پل لیتل
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۶۷

ایمانی منطبق با عقل و برهان.png

دعای نجات را می­خوانیم و تعمید می­گیریم و در حیات مسیح شریک می­شویم. ما از اسارت مرگ رها شدیم تا حیات خداوند را درک کنیم اما برای درک عمق نجاتی که دریافت کرده­ایم و محافظت از این نجات عظیم چه کرده­ایم؟ آقای دانکن در این کتاب نجات عظیم خداوند را مورد مطالعه قرار می­دهد.

حیات در مسیح

نویسنده:دیوید. د.دانکن
مترجم: افشین لطیف زاده
تعداد صفحات: ۳۱۱
ویراستار: آرمان رشدی

حیات در مسیح_edited.jpg

وقتی مسیح گفت جسم مرا بخورید و خون مرا بنوشید تا حیات جاودان را دریافت کنید، مردم حرف او را نفهمیدند و بسیاری از شاگردان او را ترک کردند. تنها دوازده نفر ماندند و شبِ پیش از مصلوب شدنش این کلام را به عمل آورد و مراسم آن را به جا آورد. این کتاب تلاشی است در جهت مکاشفه­ی این راز عظیم کلیسا.

عشای ربانی، سرچشمه زندگی کلیسا

نویسنده:ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۱

 

عشای ربانی، سرچشمه زندگی کلیسا.jpg

از ابتدای آغاز مسیحیتِ واقعی، بدعت­ها و تحریف­های بسیاری صورت گرفت. آقای مایک اُپنهایمر  بدعت­های گنوسی را از مسیحیت اصلی سوا می­کند و مسیحیت جعلی موجود در بعضی کانال­های تلویزیونی را تشخیص و توضیح می­دهد

بدعتی کهن

نویسنده:مایک اُپنهایمر
مترجم: بتی اوکیان
تعداد صفحات: ۳۲

 

بدعتی کهن.png

چه اتفاقی افتاده؟ انسان حتی با توبه و پشیمانی باز زنده نمی­شود و کتاب مقدس می­گوید که همچنان مرده است؟ آرمان رشدی در این مجموعه مقالات که در یک کتابچه جمع­آوری شده است، مسیح را برای حیات دوباره معرفی می­کند

بشر وضع وخیم او و راه رستگاری ش

نویسنده: آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۸

 

بشر وضع وخیم او.png

در این کتاب با ده نگرش به ایمان کلیسایی، روبرو می­شوید که برای کسانی که طالب شناخت بیشتری از مسیحیت هستند نگاشته شده است. در این کتاب فارغ از تفاوت گرایش­های مسیحی با دیدگاهی روبرو می­شوید که عقیده مشترک تمام مسیحیان است.

آشنایی با ایمان کلیسا

سری اول
مترجم:
 ن
تعداد صفحات: ۴۲

 

belank.jpg

در این کتاب با ده نگرش به ایمان کلیسایی، روبرو می­شوید که برای کسانی که طالب شناخت بیشتری از مسیحیت هستند نگاشته شده است. در این کتاب فارغ از تفاوت گرایش­های مسیحی با دیدگاهی روبرو می­شوید که عقیده مشترک تمام مسیحیان است.

آشنایی با ایمان کلیسا

سری دوم
مترجم:
 ن 
تعداد صفحات: ۴۲

 

belank.jpg

آقای استنلی از تجربه­های شخصی خود که مبتنی بر کتاب مقدس است، مفهوم و تجربه امنیت ابدی را تشریح می­کند. وی تجربه امنیت ابدی را فراتر از مباحث الهیاتی می­داند و در طول کتاب، خواننده را مخاطب قرار می­دهد و با لحنی دلنشین سوالات مخالفان این آموزه را پاسخ می­دهد.

آموزه ی امنیت ابدی

نویسنده:چارلز استنلی)
مترجم:
 ن
تعداد صفحات: ۱۰۲

آموزه ی امنیت ابدی.jpg

کتاب مقدس در مورد زندگی پس از مرگ چه نظر و نگاهی دارد؟ آیا این دنیا روزی به پایان می­رسد؟ در زمان­های اخر شاهدِ چه وقایعی خواهیم بود؟ نویسنده در کتابچه­ی "زندگی پس از مرگ و وقایع آخرزمان" به این پرسش­ها پاسخ می­دهند.

زندگی پس از مرگ و وقایع آخر زمان

نویسنده :آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۵

زندگی پس از مرگ و وقایع آخر زمان.jpg

آیا این رفتارها از روح خدا صادر می­شوند یا روحی دیگر در کار است؟ آقای مایک اُپنهایمر ما را با پدیده­ای روبرو می­کند که در بعضی کنفرانس­ها دیده شده و آنقدرها هم پدیده نیستند، چرا که ریشه در تاریخ دارد و بارها و بارها توسط افرادی تکرار شده است.

افتادن در روح

نویسنده:مایک اُپنهایمر
مترجم:  بتی آواکیان
تعداد صفحات: ۱۵

belank.jpg

آقای ارتیز لحن صریح و گاه تندی دارد و مسائل را با همین لحن مطرح می­کند. نویسنده­ی کتاب " شاگرد " در این کتاب هم با صراحت لهجه، کلیساهای امروز را به چالش می­کشد تا شاید به فکر بیداری روحانی باشند. کتاب در هفده فصل در مورد کودک ماندن ایمانداران و عدم رشد آنها صحبت می­کند و راهکارهایی پیش پای کلیسا می­گذارد تا ایماندار رشد طبیعی داشته باشد.

امروز زیستن با عیسی

نویسنده:خوان کارلوس ارتیز
مترجم: رامین بسطامی
تعداد صفحات: ۱۳۹

امروز زیستن با عیسی.jpg

بشر، داشتن اموال بهتر و بیشتر و به روزتر را نشانه­ی پیشرفت می­داند و اغلب به دنبال همین امور است. مسیحیان از دنیا تقدیس شده­اند و مسیح فرمود که به جای مشغول شدن به اموال، به فکر ملکوت خدا و عدالت او باشید. ما مسیحیان که به روح نجات یافتیم چطور می­شود به جسم بازگشت نکنیم و در روح پیشرفت کنیم؟ این کتاب، درسی مختصر در مورد رشد و پیشرفت زندگی مسیحیان است.

پیشرفت زندگی مسیحی

نویسنده:ویلیام مک دونالد. سیرل بروکس
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۸

پیشرفت زندگی مسیحی.jpg

مجموعه مقالاتی از آقای آرمان رشدی که در این کتاب جمع­آوری شده و با شواهد و دلالت­های کتاب مقدسی ما را با این مفاهیم کلیدی بیشتر آشنا می­کند.

تثلیث چیست؟ عیسی پسر خداست؟

نویسنده:آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۲

 

تثلیث و پسر خدا بودن عیسی.png

فیض

فیض سه حرف است ولی در دنیای سقوط کرده حرفها برای گفتن دارد. فیض ساده است ولی نمی­توان ساده از کنارش گذشت. فیلیپ یانسی، در جهان سطحی و مبتذل، از عمق­ها و شگفتی­های فیض می­گوید و می­نویسد. در جهانی که هر روز دلگیرتر از هر زمان می­شود، کتاب اعجاب فیض مثل حیاط دلباز می­ماند. روایتی صمیمی و واقعی از گذشته­ها و نوشته­ها و آدمها که در حقیقت دلچسب و گیراست. کتاب را که تا به آخر مطالعه کنید، دلتان می­خواهد مطالعه آن را دوبار و صدبار دیگر هم از سر بگیرید.

اعجاب فیض

نویسنده: فیلیپ یانسی
مترجم: نادر فرد
تعداد صفحات: ۳۸۶

اعجاب فیض.jpg

مفهوم فیض چیست و در زبان و فرهنگ عبری چه مفهومی دارد و از چه کلمه­ای برای گفتن آن استفاده می­شود؟ فیض چگونه ما را تقدیس می­کند و از دنیای فروافتاده جدا می­کند؟ رابرت گلیسون، معنا و عمق فیض را فشرده و گیرا بررسی کرده است و حاصل اندیشه­ی خود را در این کتاب گذاشته است.

فیض تقدیس­ کننده

نویسنده:  رابرت گلیسون
مترجم:  رابرت گلیسون
تعداد صفحات: ۱۸

فیض تقدیس کننده.png

دعا

بارها و بارها دعا و پرستش کرده­ایم و سپس به امور روزانه خود پرداخته­ایم و دیده­ایم زندگی­مان چیزی کم دارد؟ و فکر کرده­ایم که درست دعا و پرستش نمی­کنیم. موریس ویلیامز در این کتاب به ما می­گوید که چگونه می­شود سرتاسر زندگی روزانه­مان را دعا و پرستش فرا بگیرد

دعا و پرستش

نویسنده:  موریس ویلیامز
مترجم: شموئیل ایتالیایی
تعداد صفحات: ۲۲۴

دعا و پرستش.jpg

در اکثر فیلم­های غربی نوع دعای کلیساها را دیده و شنیده­ایم. در کلیساهای شرق سبک دعا کردن و زندگی روحانی­شان چگونه بود؟ سباستین بروک به طور مفصل در این کتاب ما را به شرق می­برد تا نوع دیگری از دعا و زندگی روحانی را بشناسیم.

دعا و زندگی روحانی

نویسنده: سباستین بروک
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۲۸

دعا و زندگی روحانی.jpg

نویسنده از ما می­خواهد خدا را به عنوان " شخص " بشناسیم و با او وارد گفتگوی صمیمی و دوستانه و همیشگی شویم. برای عمیق ­تر شدن این رابطه، به زمان گذاشتن، اطمینان و شهامت نیاز داریم. نویسنده به ما می­گوید چگونه می­شود بی­ آنکه کلمه ­ای به زبان بیاوریم در سکوت، وارد گفتگوی قلبی و عمیق با خدا شویم.کتاب به هشت فصل تقسیم شده و بخش پایانی آن در مورد دعا برای مبتدیان است

 

دعای برخاسته از دل

نویسنده: آنتونی بلوم
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۶۴

دعای برخاسته از دل.jpg

کتابچه­ای برای آشنایی بیشتر با دعاهایی که پیش از غذا خوردن به خداوند اعلام

می­ کنیم

دعای سپاسگزاری بر سر سفره

نویسنده: سباستین بروک
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۴

دعای سپاسگزاری بر سر سفره.jpg

زمانی که کشیش­ ها مراسم شام خداوند را برگزار می­کنند چه دعاهایی خوانده می­شود؟ و جماعت شرکت­ کننده چه کلامی را در پاسخ اعلام می­کنند؟ کتاب حاضر به دعاهای این مراسم می­ پردازد که مابین کشیش و شرکت کننده­ ها رد و بدل می­شود.

قداس

نویسنده:  نیل آندرسون
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۵

قداس.jpg

کتاب امثال پر از نکات حکمت­آموز است ولی چطور می­توان نکات آنها را بیرون کشید؟ کتابهای دیگر عهد عتیق هم همینطور هستند و لازم است که نکات ظریفی از دل آنها بیرون کشیده شود و در زندگی به کار گرفت. این کتاب تفسیری است از کتابهای مراثی، روت، یونس، غزل غزلها، امثال، جامعه، ایوب، مزامیر. این کتاب به ما کمک می­کند تا از دل آنها نکات بسیاری بیرون بکشیم.

حکمت و دعا

مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۹۲

حکمت و دعا.jpg

پدران ایمانی ما در کلیسا چطور دعا می­کردند؟ از آن دوران چه کلامی به جا مانده؟ مهمترین شواهد حاکی از آیین نیایش مسیحی از آغاز تا قرن چهارم پنجم را لوسین دئیس در این کتاب به ما معرفی می­کند

بهار آیین نیایش

نویسنده: لوسین دئیس
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۳۰۶

بهار آیین نیایش.jpg

در طلب روح­ القدس، کتابِ دعایی است که مکتوب به­ جا مانده از جلسات کلیسایی. این کتاب الگویی است برای دعاهای دست جمعی در گردهمایی کلیسا

در طلب روح ­القدس

نویسنده: سباستین بروک
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۰

در طلب روح القدوس.png

بارها شنیده­ایم که واعظ برجسته­ای هر روز ساعت چهار صبح از خواب بلند می­شود و قبل از خوردن صبحانه شش ساعت دعا می­کند.نویسنده­ی کتاب می­گوید از شنیدنِ این دست صحبتها، از دعاکردن ناامید شده و احساس تنبلی و بی­ایمانی کرده است. این کتاب تجربه­ی متفاوتی از دعاکردن را پیشنهاد می­دهد تا از این ناامیدی رها شویم و دعا را نه در ساعت­های طولانی دعاکردن بلکه در رابطه­ای درونی و صمیمی با شخص خدا ببینیم.

چرا دعا می­کنیم؟

نویسنده:ویلیام فیلیپ
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۰۳

چرا دعا می­کنیم؟.jpg

متنِ کتاب به روشی ویژه نوشته شده تا مطالعه و درک مطالب آن بسیار آسان باشد

در هر کجا که باشیم و هر اندازه وقت داشته باشیم، می­توانیم این کتاب را مطالعه کنیم

در این کتاب از روش خودآموز استفاده شده است تا فراگیری مطالب بهتر صورت گیرد

چگونه باید دعا کرد

نویسنده: رابرت اشکرافت
مترجم:  مارگریت یقنظر
تعداد صفحات: ۱۲۲

چگونه باید دعا کرد.jpg

در این کتاب با چگونگی این عید آشنا خواهیم شد و سرودی بسیار زیبا خواهیم خواند از مار اپرم که در باب این عید سروده است

عید ظهور عیسی مسیح

نویسنده: : مار اپرم
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۷

عید ظهور عیسی مسیح.jpg

روزه ­ی مسیحی

در این کتاب آقای منصور برجی تمام تصورات مذهبی­ای که از روزه داشتیم را کنار می­زنند و ما را با حقیقتِ روزه­ی واقعی در کتاب مقدس آشنا می­کنند

روزه پسندیده خدا چیست؟

نویسنده: منصور برجی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۱

belank.jpg

روح­ القدس

آیا این رفتارها از روح خدا صادر می­شوند یا روحی دیگر در کار است؟ آقای مایک اُپنهایمر ما را با پدیده­ای روبرو می­کند که در بعضی کنفرانس­ها دیده شده و آنقدرها هم پدیده نیستند، چرا که ریشه در تاریخ دارد و بارها و بارها توسط افرادی تکرار شده است.

افتادن در روح

نویسنده: مایک اُپنهایمر
مترجم:بتی آواکیان
تعداد صفحات: ۱۵

belank.jpg

مار اپرم سریانی، جسم و جان و استعداد و طبع شاعری خود را چنگی ساخته تا با قدرت کلام روح ­القدس نواخته شود. نوایی که در هجده شعر سروده شده و در این کتاب جمع­آوری شده است.

چنگ روح القدس

نویسنده: مار اپرم سریانی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۶۰

belank.jpg

در روز پنطیکاست چه اتفاقی افتاد؟ بارش روح ­القدس چگونه روی داد؟ نویسنده در این کتاب، جزییات عمیقی را با ما درمیان خواهد گذاشت

چه کسی باد را ساکن خواهد کرد؟

نویسندگان: ویولن اوفار، اتین گارین
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۳۲

چه کسی باد را ساکن خواهد کرد؟.jpg

آیا روح ­القدس فقط یک نیروی قدرتمند است که خدا به مسیحیان عطا می­کند؟ چرا عده­ ای فکر می­کنند روح­ القدس یک فرشته است مانند جبرئیل یا میکائیل؟ آیا این افکار در تناسب و مطابق کتاب مقدس است؟

این مجموعه مقالات در یک کتاب جمع­ آوری شده و به بررسی روح ­القدس از دیدگاه کتاب مقدس می­ پردازد تا شناخت واقعی ­تری از شخص سوم تثلیث مقدس داشته باشیم.

روح ­القدس کیست و چه می­ کند؟

نویسنده:  آرمان رشدی
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۱۶

روح ­القدس کیست و چه می­ کند؟.jpg

روح­ القدس این شخصی که نماد آن کبوتر، آب، آتش و باد بوده کیست و چگونه یاور و معلمی دلسوز و تسلی­ دهنده است؟ کتاب حاضر یکی از ثمرات معلمی و یاوری این شخصیت مهربان می­ باشد که توسط ویلیام فاراند نوشته شده است

روح ­القدس، یاور، معلم، و راهنمای ما

نویسنده: ویلیام فاراند
مترجم: آریان رشدی
تعداد صفحات: ۲۹۷

FAPC-0391-0.jpeg

چطور می­شود روح ­القدس را شناخت؟ کتاب مقدس در مورد شخصیت او چه شناختی می­دهد؟ با چه زبانی می ­توان با او حرف زد و چطور با شخصیت نادیدنی او رابطه بگیریم و در روح تقویت شویم؟

 این کتاب در پی پاسخ دادن به پرسش ­های بالاست و در واقع ما را به سفری روحانی می ­برد تا در دل آیات کتاب مقدس شناخت بیشتری از روح ­القدس به دست بیاوریم

 کتاب به پنج بخش تقسیم شده است

 روح­القدس کیست؟

 شخصیت روح­القدس

سه سطح از رابطه

تقویت شده با روح­القدس

 زبانهای روح­القدس

آشنایی با روح ­القدس

نویسنده: : جان بیو
با همکاری:  اِدیسون بیور
تعداد صفحات: ۲۰۴

آشنایی با روح ­القدس.jpg

فرهنگ و اصطلاحات مسیحی

بشر، داشتن اموال بهتر و بیشتر و به روزتر را نشانه­ی پیشرفت می­داند و اغلب به دنبال همین امور است. مسیحیان از دنیا تقدیس شده­اند و مسیح فرمود که به جای مشغول شدن به اموال، به فکر ملکوت خدا و عدالت او باشید. ما مسیحیان که به روح نجات یافتیم چطور می­شود به جسم بازگشت نکنیم و در روح پیشرفت کنیم؟ این کتاب، درسی مختصر در مورد رشد و پیشرفت زندگی مسیحیان است.

 فرهنگ عهد جدید

نویسنده: گزاویه لئون دوفور
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۰۴

 فرهنگ عهد جدید.jpg

کتاب مقدس را بارها می­ خوانیم و با کلمات، اسامی و مکان­ های ناشناخته و غریبی روبرو می شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را دریابیم. کتاب فرهنگ الهیات به کمک ما می­ آید تا دریابیم، اسامی و مکان ها و مراسم ها، برای مردمان روزگار کتاب مقدس چه معنا و مفهومی داشته است. کتاب، شرایط زمانی و زمینی و الهیاتی عهد قدیم و عهد جدید را توضیح می­دهد تا درک عمیق­ تری از کتاب مقدس داشته باشیم

ضروری نیست که یک نفس، کتاب را تا به آخر بخوانیم، ولی ضروری­ست که آن را گوشه­ی گوشی­ های مان ذخیره کنیم تا در وقت لازم، برای درک اسم یا مفهوم یا جغرافیای ناشناخته به سراغش برویم.

فرهنگ الهیات کتاب مقدس

نویسنده:گزاویه لئون دوفور
جلد اول:( راز پسر قدوس )
تعداد صفحات: ۵۵۴

راز پسر قدوس ج ۱.jpg

کتاب مقدس را بارها می ­خوانیم و با کلمات، اسامی و مکان­ های ناشناخته و غریبی روبرو می­ شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را دریابیم. کتاب فرهنگ الهیات به کمک ما می­ آید تا دریابیم، اسامی و مکان­ ها و مراسم ­ها، برای مردمان روزگار کتاب مقدس چه معنا و مفهومی داشته است. کتاب، شرایط زمانی و زمینی و الهیاتی عهد قدیم و عهد جدید را توضیح می­ دهد تا درک عمیق­ تری از کتاب مقدس داشته باشیم. ضروری نیست که یک نفس، کتاب را تا به آخر بخوانیم، ولی ضروری­ست که آن را گوشه ­ی گوشی­ هایمان ذخیره کنیم تا در وقت لازم، برای درک اسم یا مفهوم یا جغرافیای ناشناخته به سراغش برویم

فرهنگ الهیات کتاب مقدس

نویسنده:: گزاویه لئون دوفور
جلد دوم : ( راز پسر قدوس ) بخش اول: آزادی - شرم 
تعداد صفحات:
۳۱۴

belank.jpg

کتاب مقدس را بارها می­ خوانیم و با کلمات، اسامی و مکان ­های ناشناخته و غریبی روبرو می شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را  دریابیم. کتاب فرهنگ الهیات به کمک ما می ­آید تا دریابیم، اسامی و مکان­ ها و مراسم­ها، برای مردمان روزگار کتاب مقدس چه معنا و مفهومی داشته است. کتاب، شرایط زمانی و زمینی و الهیاتی عهد قدیم و عهد جدید را توضیح می ­دهد تا درک عمیق­ تری از کتاب مقدس داشته باشیم  ضروری نیست که یک نفس، کتاب را تا به آخر بخوانیم، ولی ضروری­ست که آن را گوشه­ ی گوشی­ های مان ذخیره کنیم تا در وقت لازم، برای درک اسم یا مفهوم یا جغرافیای ناشناخته به سراغش برویم.

فرهنگ لغت کتاب مقدس

نویسنده:گزاویه لئون دوفور
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۵۶۷

فرهنگ لغت کتاب مقدس.png

انجیل را بارها می­خوانیم و با کلمات، اسامی و مکانهای ناشناخته و غریبی روبرو می ­شویم که در فرهنگ و تاریخ ایرانی ما نبوده تا بتوانیم معنا و مفهوم آنها را دریابیم

کتاب فرهنگ عهد جدید به کمک ما می­ آید تا دریابیم، اسامی و مکانها و مراسم­ها، چه معنا و مفهومی برای مردم دوران مسیح داشته است

کتاب، شرایط زمانی و زمینی دوران مسیح و شاگردانش را توضیح می­دهد تا درک عمیق­تری از عهد جدید داشته باشیم

 فرهنگ عهد جدید

نویسنده:گزاویه لئون دوفور
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۲

 فرهنگ عهد جدید_edited.jpg

پیامبران

به نظر می ­رسد که در دنیای امروز، اوضاع نامشخص، اخلاقیات ساده و جاذبه ادیان مد روز، دعوت­ های انجیل را تحت شعاع قرار داده است. دو نبی بزرگ که تاثیر عمیقی بر سنت یهود و مسیحی گذاشته ­اند می ­توانند الگوهایی برای این دوران باشند. در این کتاب بیشتر با این دو شخصیت آشنا می ­شوید

ایلیا و الیشع

نویسنده:ن
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۳۱

ایلیا و الیشع_edited_edited_edited.jpg

اگر ایوب را فقط با صبرش می ­شناختید کافی نیست. ایوب شخصیت بسیار گسترده­ تری از آنچه در مورد او می­ دانستیم دارد. در این کتاب با ابعاد دیگری از شخصیت ایوب آشنا خواهید شد

ایوب

نویسنده: ن
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۲۷

ایوب.jpg

حزقیال، پیامبر یا رائی دره­ ی استخوان های خشک بود. پیامبر در تبعید، که گناهان قوم و تبعید آنها را به چشم دید و در رویا دید که روح قوم، تبدیل به استخوان­ های خشک شده­اند. درد این نبی تا حدی بود که اجازه نداشت که بر سر همسر مرده­ی خود اشک بریزد. در این کتاب چهره­ی این نبی را بیشتر خواهیم شناخت.

حزقیال

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۵

حزقیال.jpg

نقشی که مریم در نقشه خدا دارد موضوعی است که طی قرنها سبب شده مسیحیان به کلیساهای مختلفی تقسیم شوند. این موضوع ریشه در چه دیدگاهی دارد؟ نویسنده در این کتاب به صورت ریشه­ای به این موضوع می­پردازد

حضرت مریم، شمایل کلیسای به کمال رسیده در نوشته های یوحنا

نویسنده: ماری پانتاپالیل
مترجم: نادر فرد
تعداد صفحات: ۲۳۸

belank.jpg

اِشعیا در چه عصری می­زیست؟ وقایع مهم آن روزگاران چه بود؟ آقای آسورماندی در قالب پرسش و پاسخ به این پرسش­ها پاسخ می­دهد

اِشعیای نبی

نویسنده: آسورماندی
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۲۲

اِشعیای نبی.jpg

اِشعیا باب 40 تا 55 چه دارد که این همه مورد توجه و علاقه­ ی مسیحیان است؟ آنهم دو قرن پیش از آمدن مسیح؟ چطور بیشترین آیاتی که در عهد جدید آمده از این باب­هاست؟ این کتاب را مطالعه کنید تا به پاسخی در خورِ تعمق برسید.

اِشعیای دوم و شاگردانش

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۴

اِشعیای دوم و شاگردانش.jpg

خداوند وعده­ ی رهایی ایرانیان را در دهان این نبی گذاشته است و همه­ ی ما به این وعده ­ی عالی ایمان داریم. اما خودِ ارمیا چه شخصیتی داشت و در طول زندگی ­اش چه بر او گذشت؟  دورادور با شخصیت او آشنایی دارید اما این کتاب را بخوانید تا از نزدیک با او آشنا شوید

ارمیای نبی

نویسنده: ن
مترجم: ن
تعداد صفحات: ۲۴

ارمیای نبی.jpg

چطور می ­شود با معیار کتاب مقدس انبیای دروغین را از انبیای حقیقی تشخیص داد؟ همه­ ی انبیا چه پیام مشخص و حقیقی را دنبال می­کردند؟

در این کتاب نقشه­ ی نجات خداوند دنبال می­ شود که چگونه از ابتدا وعده داده شد و در انبیاء امتداد یافت. کتاب، خیلی صمیمی و ساده پیام انبیا را بررسی می­کند، آن را گرفته و آنچه انبیا گفته ­اند را مطالعه کنید. پیام آنها باعث شگفتی شما خواهد شد و دیدی تازه خواهید یافت

آنچه انبیا گفته­اند

نویسنده: جان. ر. کراس
مترجم: ن 
تعداد صفحات: ۲۷۳

آنچه انبیا گفته­اند.jpg
bottom of page