top of page
شناخت خداوند چگونه است؟

 تجربه چه می گوید

نوید رهایی

منشاء يک زندگی تغيير يافته

 

 آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است كه پیش خودتان بگویید:

«از زندگی خود متنفر هستم.»

به نظر شما چگونه می توان یك تغییر مثبت و واقعی را تجربه نمود؟

 

نویسنده: جاش مك داول

دلم می خواست خوشحال باشم، می خواستم یكی از خوشحال ترین مردم روی زمین باشم، مایل بودم در زندگی ام معنا و مفهومی وجود داشته باشد و به دنبال پاسخ هایی برای این سوالاتم می گشتم.

  • من چه كسی هستم؟

  • چرا اینجا هستم؟

  • دارم به كجا میروم؟

مهم تر از این، خواهان آزادی بودم. دلم می خواست یكی از آزادترین مردم دنیا باشم.

زندگی واقعی

 نظرياتی درباره اين كه زندگی واقعی چيست

و كجا مي توان آن را يافت؟

 

در اینجا سه نفر تجربیات خود را در ارتباط با این موضوع كه در كجا توانسته اند كمال، پذیرش و هدف را تجربه كنند، با دیگران در میان می گذارند.

 

آیا تاكنون احساس كرده اید كه چیزی فراتر از فقط زیستن هم وجود دارد؟ در اینجا با نظرات صریح و ساده چند نفر درباره زندگی واقعی و نقش خداوند در آن آشنا خواهید شد.كمال در زندگی واقعی(به نوشته جان گ.)شاید داستان آن كوهنورد را شنیده باشید. بزرگترین هدف زندگی او این بود كه قله كوهی را كه در نظر داشت فتح كند. اما وقتی...

حالا 

آيا زندگی بيش از اين معنايی ندارد؟

چيزی بيش از آن چه كه هست؟

 

شما اين جا هستيد. همين جا. همين حالا. داريد به صفحه كامپيوتر نگاه مي كنيد. يک ثانيه مي گذرد. يک لحظه از زندگی شما سپری مي شود. زوم كنيد. يک ثانيه گذشته است. اوه، حالا يک ثانيه ديگر. ثانيه ها و دقيقه ها مي گذرند. يک ساعت. يک روز. يک هفته. يک سال. امروز اين جاست و فردا نيست.شما اين جا هستيد، جايی بر روی كره زمين. در اين لحظه درباره چه چيزی فكر می كنيد؟ هيچ چيز؟ يا داريد به چيزي شبيه به اين مي انديشيد؟ «من چيزی بيش از اين را مي خواهم.»بله، اما بيشتر از چه چيز؟ نمرات خوب؟ دوستان؟ مهماني ها؟ قرار ملاقات ها؟پول ؟ لوح فشرده؟ يا لباس های بيشتر؟

هدف من در زندگی چيست؟

 

زمانی که هدف زندگی خود را بدانید, زندگی شما معنی دار می شود.

 

یک چكش را در نظر بگیرید. چكش به منظور ضربه زدن به میخ طراحی شده است. این كاری است كه چكش به منظور انجام آن خلق شده است. حالا تصور كنید كه از چكش هرگز استفاده نشود، و آن را در جعبه ابزار بگذارند. برای چكش اهمیتی ندارد.حال همین چكش را با روح و حس آگاهی تصور كنید. روزها پشت سر هم می گذرند و چكش درون جعبه باقی می ماند. چكش از درون احساس مضحكی دارد اما مطمئن نیست دلیل این احساس چیست. چكش احساس می كند چیزی كم دارد ولی نمی داند آن چیست.بعد یک روز كسی او را از داخل جعبه ابزار بیرون می كشد و برای شكستن شاخه های درخت جهت استفاده در شومینه بكار می گیرد. 

رابطه با خداوند

رابطه با خداوند

 

آيا خدا به دعاهای ما پاسخ می دهد؟

 

چه باید بکنیم که خداوند جواب دعاهای ما را بدهد؟

 

چه چیزی لازم است تا خدا به دعاهای ما پاسخ دهد؟

چگونه باید دعا كرد: دعاهایی كه پاسخ داده می شوند.

آیا تا به حال با كسی برخورد كرده اید كه واقعاً به خدا اعتماد داشته باشد؟

 

آن زمان كه من یک ملحد بودم دوستی داشتم كه اغلب دعا می كرد. هر هفته دوستم درباره موضوع جدیدی كه برایش پیش آمده و حل آن را با اطمینان به خدا سپرده بود با من صحبت می كرد و من به واقع می دیدم كه خدا چگونه به دعاهایش پاسخ می دهد و آن مشكل را حل می كند. می دانید برای كسی مثل من كه منكر خدا بودم چقدر دشوار بود كه هفته های متوالی شاهد چنین وقایعی باشم؟

 

کلام خداوند را برای خودتان بخوانید

 

انجیل یوحنا رابطه ای را که خداوند

می خواهد با ما داشته باشد را نشان می دهد.

 

 

Which way.jpg

از اين جا به كجا می رويم؟

خطاب به كسانی كه از یک ضایعه بزرگ بهبودی می یابند . . . 

آیا با عواقب به جای مانده از یک بلای طبیعی سر و كار دارید؟

و یا به طور ناگهانی دوست یا فردی از خانواده خود را از دست داده اید؟
آیا خواهید توانست از خدا پاسخی برای این سوال خود بیابید كه چرا این اتفاق افتاد؟

احتمالاً خیر. اگر كسی سعی كند تا به سوال شما پاسخ دهد شما به توضیحات او شک خواهید كرد. در چنین لحظات و شرایطی به نظر نمی رسد كه «چرا؟»
 

1_pPDKvJZiZH5uEz3QTkSSUg.png

چه کسی درد را احساس می کند؟

نوشته ی: پری مارشال

اگر خداوند واقعا نیکو و با قدرت بود اجازه نمی داد این همه درد و اعمال شیطانی در دنیا ادامه داشته باشد.این اندیشه در همه اقشار مردم : کشیش و خادم، محصل و پرفسور، قصاب و نانوا و حتی شمع سازها وجود دارد .این یکی از مشکل ترین سئوالات است .در چند روز قبل , یکی از نزدیک ترین دوستانم ، لورین، بعد از ۱۸ ماه جنگ با سرطان از دنیا رفت. این چه فاجعه بزرگی برای او و همسرش دایانا بود.من از محله فقیر و کثیف سائو پائلو، برزیل، مکانی که ۵00,000 بچه های بی خانمان معتاد به مواد مخدرهستند و برای زنده ماندن دزدی می کنند دیدن نمودم. گاهی اوقات پلیس آنان را دستگیر کرده و تنها بخاطر نشان دادن کاهش تبهکاری به قتل می رساند.

4ce73e_fd4dc96e85a54a53a7588fc25b2f6d74_

بهشت چگونه خواهد بود؟